Готвач на пареа

Дискусија во 'Дом' започната од Jana06, 23 февруари 2021.

 1. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.927
  Допаѓања:
  18.579
  Пол:
  Женски
  Во потрага сум по готвач на пареа и не можам да се одлучам. Горе доле сите ми се слични, гледам Air fryer на Делимано е доста популарен, но мене ми фати око овој.

  Дали некоја го има да ми каже мислење или евентуално некој друг предлог?
  Ми се свиѓа тоа што има различни нивоа и има повеќе простор за различна храна, само не ми е јасно ако готвам месо и брокули како се регулира тоа, со оглед дека на брокулата и требаат 5 мин? Го отварам на сред готвење да ја додадам или како?
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  7.580
  Пол:
  Женски
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.659
  Допаѓања:
  143.525
  На edna_malecka, cresa-jagoda и Jana06 им се допаѓа ова.
 4. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.927
  Допаѓања:
  18.579
  Пол:
  Женски
  Може воведот ми е лош и погрешно сте ме сфатиле зашто го спомнав тој на Делимано, но прочитав дека има опција и за готвење на пареа (покрај пржењето).

  Инаку, за моето прашање горе како се додава дополнително храна, го разгледав поубаво и веројатно се крева капакот и се додава плус уште еден сад :^)

  Ако има некоја ваков сличен ве молам за мислење :)
   
 5. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  8.628
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира, шо е разликата?
   
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.659
  Допаѓања:
  143.525
  На едното се готви на пареа а на другото на топол воздух..
  Мислам од авион се гледа разликата:D
   
  На tinka-mace и boomsleng им се допаѓа ова.
 7. Lizi

  Lizi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Го имам истиот, многу добра работа, има нивоа нели, и се реди јадењето според времето на готвење кое му треба (месото прво, најдоле) и потоа само додаваш садови...

  Највеќе го користам летен период, кога нејќам да пуштам рерна.
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  6.120
  Допаѓања:
  53.517
  Пол:
  Женски
  @Jana06 И јас го имам истиов супер е.
   
 9. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.927
  Допаѓања:
  18.579
  Пол:
  Женски
  Фала ви и на двете @Lizi и @monik55. Тргнав вчера тој да го купам ама таму на лице место повеќе ми фати око еден на Тефал, слична цена и слични карактеристики. Денеска правевме пастрмка преубава беше. Дефинитивно добра работа е готвачот на пареа.
   
  На Emotional123 и Lizi им се допаѓа ова.
 10. 54321

  54321 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  160
  Jana06 дали го купи овој или друг модел на Тефал? Го гледам на страната и размислувам да го земам.
   

  Прикачени фајлови:

 11. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.927
  Допаѓања:
  18.579
  Пол:
  Женски
  Да, баш овој.
   
  На 54321 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 54321

  54321 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  160
  Го купив, но од Техномаркет беше на попуст
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.