1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го изневерив... и сега како понатаму?

Дискусија во 'Врски' започната од Morkov4e, 22 март 2010.

  1. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    Zdravo na site!!!
    Imam eden golem problem i se nadevam deka nekoj ke uspee da mi pomogne i da me posovetuva da mi bide polesno...
    Imam decko so koj idam veke skoro godina dena,ali ima eden problem,koga bevme 4 mesec jas go prevariv so drug decko i sea koga pocnavme da ziveeme zaedno,znaci ja se preseliv kaj nego,planirame da ostaneme zaedno itn itn,mene sekojdnevno me maci pomislata za toa sto go storiv..
    Najglupo e toa sto ja nego go napagam kako on mene moze da me prevari,a ja nego nema nikogas,a ustvari ja sum krivata,jas ja imam muvata na kapa:)
    a on na se toa mi replicira deka sekogas devojkite taka vikaat a ustvari tie se onie koi prvi prevaruvaat,i zatoa mene me grize sovesta...
    Kazete mi sto da pravam,kako da go zaboravam toa i da ne se macam??Iskreno se kaam,ali ne sakam da doznae decko mi,zasto me saka mnogu i jas nego,ali ete bev glupaca i zgresiv....
    Ali samo so baknez go imam prevareno....
    pozdravce do site i ve molam nekakov sovet,samo nemojte da mi kazete da mu kazam....
     
  2. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Не е сфатив добро. тебе дечкоти те има изневерено или ти само си умислуваш дека те изневерил поради тоа што ти него си го изневерила и сега ти се правиш филмови низ глава? А не верувам дека би те изневерил со оглед на тоа дека од другите постови кој сум ги читала од тебе увидов дека дечкото те сака и дека сама напомена дека имате сериозни планови и дека живеете заедно. Не ти препорачувам во оваа ситуација да му признаееш дека си го изневерила бидејќи може да ја изгуби стекнатата доверба. А ти пробај да се опуштиш и да не се вознемируваш толку околу тоа. Сепак луѓето понекогаш прават грешки за кој подоцна се каат. :( :( :(
     
  3. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    jas go imam prevareno pred 6 meseci,ali togas ne bese se taka seriozno,sega koga stana seriozno jas ne mozam da se smiram i da ne mislam na taa prevara..
    i sto e najinteresno jas sekoj den samo mu nabacuvam nekoi moi zamisli od mojot lud mozok kako sto kazuva on,i celo vreme sum okupirana so crni misli..i nego toa mu smeta i sekoj den me moli da prestanam so toa..
     
  4. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Немој само да се оптоваруваш со тоа. Си го изварала со бакнеж, не е тоа ништо толку страшно. Плус сама викаш дека тогаш не ви била сериозна врската, така да нема зошто да ти биде криво. Сега мисли си на иднина. Убави работи ви се случуваат со дечко ти, си живеете заедно си се сакате, зошто размислуваш за тоа што се случило. Гледај да не ти се случи пак, а што било поминало и закопано е во минатото. Поздрав и препушти си се слободно...
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    nemoj da kazuvas nisto..ne znaes sto moze da se sluci..najlosoto sto toj moze da ja izgubi doverbata vo tebe..inaku si imala samo eden baknez??pa nisto strasno ne e toa za da ti tolku mnogu se zamaras i mislis..ednostavno opusti se uzivaj si vo ljubovta so deckoto i zaboravi na toa sto se slucilo..i najavzno nemoj so toe crni misli ili filmovi deka toj moze da te izneveri i kao sto vikas deka mu prefrlas..zatoa sto ne daj boze moze i nevistina toa da se sluci pa posle..i ne drugo tuku moze da go napnes i da pocne da go menuva odnesuvanjeto so tebe..bidi opustena oslobodi se od tie stravovi i gledaj da ne go izgubis ova sto go imas so nego..so sreka morkovce ;) :)
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Morkov4e ај послушај ме и не му кажувај на дечко ти дека си го изневерила. Заборави дека си направила такво нешто, избриши си го од главата, на мисли на тоа. Ако му кажеш големи се шансите да си направиш проблем, значи дечко ти нема да рече фала што си искрена со мене, простено ти е, туку он ќе го слушне само зборот НЕВЕРСТВО и ништо повеќе. Тоа ќе си го стави во главата, ќе му се јави сомнеж, ќе ја изгуби довербата во тебе.
    Ги следам мислењата што до сега ги имаш испратено и отприлика знам во какв состојба си, не ти треба ова , врувај ми.
     
  7. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Ако му кажеш големи се шансите да си направиш проблем, значи дечко ти нема да рече фала што си искрена со мене, простено ти е, туку он ќе го слушне само зборот НЕВЕРСТВО и ништо повеќе.

    Тотално си во право Irenna...
     
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.213
    Какво кажување, никако! Ако си изневерила, биди фраерка до крај и држи го тоа во себе. Да бидеме реални, сакаме да кажеме за да ни се олесни совеста, а не размислуваме дека со тоа ќе го повредиме другиот.

    Што било - поминало. Си научила дека не е во ред, и продолжуваш понатака. Не се јади до толку, не е ништо страшно. Заборави најбрзо што можеш. И без испади и сцени. Ништо не постигнуваш.
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    fala mi mnogu na se lugje i da znaete mn go cenam ova od vas:)
    drago mi e sto sme tuka edna za druga da si pomagame...

    pozdrav4inja i backi do siteeeeeeeeee
     
    На ...adri19 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Штом било само бакнеж и било одамна, не е нешто сериозно. Обично сум искрена со дечко ми, не кријам ништо, ама не би те советувала да му кажеш за ова бидејќи можеш да си направиш големи проблеми. Не вреди се што имате сега да се сруши заради нешто што било одамна и не ти значело.
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Baknezov isto ko i da ne se slucil. Toa i ne e neverstvoo. Gledaj da ti bide ubavo sega, toa bilo-pominalo. Zaboravi go. So sreka! :D
     
  12. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Se slozuvam so site devojki i samo bi dodala nego da ne go izmacuvas so crni misli deka te vara, ti sigurno mislis deka ako ti si go izvarala i ne doznal istoto moze i on da go napravi, ama ne se zamaraj so toa i nemoj nego da go optovaruvas so takvi raboti. Opusti se i uzivaj vo zaednickiot zivot ;)
     
  13. lady-gaga

    lady-gaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Pa i jas bi te sovetuvala isto kako i prethodnite komentari sto se Da ne mu kazuvas na deckoti ednostavno zaboravi go toa,bidejki i jas istoto go imav napraveno odevme samo nekolku meseci i posle koga vrskata ni stana seriozna mene me macese pomislata deka go izneveriv(neverstvoto bese samo eden baknez)no imav griza na sovest i mu priznav se,i mislam deka ja napraviv najglupavata rabota sto mu priznav,bidejki eve pominaa 2 god odtogas a toj nikako da mi go prosti toa ja izgubi doverbata vo mene me vara so drugi i sekogas koga ke sakam da mu se sprotistvam mi veli ama i ti me izneveri.Zatoa ako sakas deckoti seuste da bide so tebe i da te gleda so ljubov togas ne mu kazuvaj.Pozdrav i se nadevam deka malku pomognav
     
  14. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Мој совет е да заборавиш на тоа што се случило и да си размислуваш само на убави работи, на тоа што е сега и на тоа што ќе биде во иднина...Еве веќе живеете заедно-УЖИВАЈ!!! Било-па поминало, само нека не се повторува... Поздрав
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Размисли си прво дали ќе ти помине некогаш оваа грижа на совеста или секојдневно ќе се измачуваш??? А што ако после некое време дознае од некој друг???Има секакви луѓе, можеби некој за инает ќе сака да ти наштети и ќе те издаде. Ниту една тајна не е тајна ако знаат двајца за неа. Јас се извинувам што моето мислење е различно од сите други....ама одговорот на тоа како да постапиш лежи само во тебе...
     
  16. soosad

    soosad Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    najvazno duso e dali go sakas iskreno? so te nateralo da go izneveris? sredi si go srceto i ako si sigurna deka toj e tamu zaboravi go toa. i dobrite luge imaat pravo na greski.. uzivaj vo svojata ljubov i ne maci se so nesto sto pominalo.kiss
     
  17. najmilo

    najmilo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    neverstvo

    Epa vaka jas so mojot decko odam vejke 2 i pol godini,megutoa se gledame ednas nedelno a imame seks ednas na 3 meseci,znaci jas premnogu go sakam no i custvuvam potreba za ljubov,seks i strast......se obiduvav da zboruvam so nego i da mu kazam deka nemozam da imam vrska megutoa toj ne me svajka(barem jas taka mislam)
    pred edna nedela izlegov so edno tipce....sedevme se zashemivme ....i se zapalivme mozite da pretpostavivte sto se sluci potoa...pokraj toa sto celo vreme ne mu dozvoluvav da me dopira se baknuvavme i koga skroz se zapalivme i jas popustiv i sega neznam sto da pravam dali da mu kazam na deckoto sto se sluci ili da mu raskinam HELLP pls :D
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    a zasto imate seks ednas vo tri meseci? mene toa nekako ne mi e normalno za mlad par,ne idete nitu nesto posebno dolgo za da tri pati mesecno e dovolno,plus da povtoram mladi ste za da vi e dovolno :? .ne e ubavo sto si go izneverila i ne treba da mu kazes,poubavo raskini,samo ne mi e jasno kako toj izdrzuva??
     
  19. najmilo

    najmilo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    PA NI JAS NEZNAM TOJ KAKO IZDRZUVA A NEMAME REDOVNO BIDEJKKI SME od razlicni gradovi pa ne se gledame cesto i koga sum kaj nego toj ke si sedi na kom ce sedime so majka mu i tatko mu ce odime na kafe ....nezzz so se slucuva so nego
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    aa padobro stom ste od razlicni gradovi,no sepak pa se gledate ednas nedelno,sigura si deka toj ne te izneveruva?