Го изневерив... и сега како понатаму?

Дискусија во 'Врски' започната од Morkov4e, 22 март 2010.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  47.103
  Пол:
  Женски
  Ако вистински го сакаше дечко ти, немаше да го направиш тоа. :) Помисли ли на тоа да му признаеш што си направила?
   
  На Оленка* и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.643
  Допаѓања:
  4.058
  Само еден имам изневерено, и тоа со тогашен другар, чисто ради адреналинот, ме интересираше да видам како е бе... дете. Ама и таа врска не знам колку можам да ја наречам врска, и двајцата бевме деца и некако се беше исфорсирано и вештачко. Ама, откако го изневерив некако ми тежеше тоа на душа и одма му кажав, после тоа ми раскина, "плачев" околу две недели и после тоа ми помина ко никогаш и да не било. :D

  А кога станувало збор за други, најчесто сум била затрескана до уши во нив, па дури и да не сме биле во врска, ако отидам со друг, сум се чувствувала ко да сум се изневерила сама себе. :rofl:
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sanya20

  Sanya20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  Да,помислив вечерва да му кажам...Ама кога се видовме цело време плачев,му реков дека се скарав дома не знаев што да кажам друго...сега ми е мака што така напраив,да се врати времето нема ни да одам у тој проклет град,се каам,ама неможам да му кажам
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.026
  Допаѓања:
  37.474
  Пол:
  Женски
  Ако му признаеш рачунај дека толку од врската, или ако продолжите веќе нема да има доверба, што според мене е исто смрт за врската. Размисли навистина што сакаш. Ете било еден бакнеж, контролирај се да не се повтори, потисни го во мислите и продолжи како ништо да не се случило. Ако сметаш дека е поправилно да му кажеш, кажи му.
   
 5. Sanya20

  Sanya20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  Нема шанси да му кажам..Да само бакнување имаше друго не.Сватив дека не требаше тоа да го направам ама мислам дека можам да го исправам..тоа што бидна бидна не можи времето да се врати само јас да се вратам како што бев со него.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.883
  @Sanya20 Ама нели убаво си напиша погоре, дека немаш ни грижа на совест за тоа што си го изневерила, туку уствари тешко ти било оти бившиот си го видела? Што сега не мајтапиш оти се каеш, па ова, па она? :D
  Раскини му на дечкото, не го лажи, никој не заслужва да биде влечен за нос и тоа е :)
  :d::drunk:
   
 7. Sanya20

  Sanya20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  Не ве мајтапам немам попаметна работа што ќе постигнам со тоа,се додека не го видов и не сватив дека згрешив така чуствував за бившиот значи требало да го видам него за да ми се врнат пак тие чуства за него.Сепак фала ти за советот.
   
 8. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Женски

  Vo ista situacija sum I jas Sega
   
 9. Unique__

  Unique__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  1.915
  Пол:
  Женски
  Зошто изневерувате па потоа се каете?
  Се знае, раскинуваш и прави што сакаш а не подоцна пу пу не важи, јас го сакам, се плашам дека ќе ме остави кога ќе му кажам.
  Што очекувате? да ви ракоплескаат за тоа што ги правите будали?
  Некој се би дал за искрена љубов и човек покрај себе а вие не знаете да го користете тоа.
   
  На Alisa22, Milobebence, Konfetka и 10 други им се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Ни искрената љубов не е вечна како и се останатото во животот...а и каде пишува дека треба се да си кажеме, нешто треба и да се премолчи...за мир во куќа, нели!
   
  На Adorabela, Osamena devojka и BoyL им се допаѓа ова.
 11. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки

  Точно...:bow:
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Unique__

  Unique__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  1.915
  Пол:
  Женски
  Па да, ама кога си во врска не го прави она што не сакаш да ти го прават тебе, барем кај мене е така.
  Не сакам јас врска во која ќе има тајни.
  Ако не дознаам од партнер можам да дознаам случајно, од некој друг.
  А и каква е таа врска кај што партнерите изневеруваат? Пропаст од самиот почеток
   
  На Alisa22, Konfetka, Tan4ence и 6 други им се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Рано ти е чедо мое, ќе дојде и тој ден за да си одговориш на прашањето..сега се уште мислиш дека се што лета се јаде;)
   
  На Emma2 и BoyL им се допаѓа ова.
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.547
  Допаѓања:
  247.260
  Пол:
  Женски
  Вечна е ако е вистинска

  Само ете не сме сите родени за моногамија јбг.
   
  На Konfetka, gjoker4e, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Вистинска????
  Дај молимте душо,,,објасни ми ја вистинската:?:
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 16. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.547
  Допаѓања:
  247.260
  Пол:
  Женски
  не се објаснува

  се чувствува
   
  На Konfetka, gjoker4e, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  3.610
  Пол:
  Машки
  Еден партнер/ка и да биди доволна за се. И да не помислува настрана за клецкање, општо на чувства, споделување на тајни со трета лично на врската да речам.

  Најкратко и најјасно кажано од моја страна.

  И таа вистинската ја замислувам како да се долго време заедно и да остареат заедно.
  (Ughhh колку романтично)
   
  На Hellobeautiful, gjoker4e и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Чувствата се менуваат како и времето:*
   
  На Sawyer, Afrodite¥ и BoyL им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Уффф..досадно:?:
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 20. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  @baba Rada

  У право си сестро..овие се уште деца..веруваат у љубов..:)
   
  На Sawyer, Afrodite¥ и baba Rada им се допаѓа ова.