Го изневерив... и сега како понатаму?

Дискусија во 'Врски' започната од Morkov4e, 22 март 2010.

 1. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Нема поголем грев од неверството. И да, не е до тој што е изневерен, туку до тој што изневерува е. Тој не е сигурен во себе, затоа и фаќа кривини на страна.
   
  На hermosa, Martka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  3.610
  Пол:
  Машки
  Ама многу повеќе би го болело на тој/таа "чистиот/чистата" за изгубеното време, а со тоа оди чувствата и надежта за таа (вистинска) врска и дека би успеала. :D
   
  На Alisa22, cresa-jagoda и Vesna24 им се допаѓа ова.
 3. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.189
  Допаѓања:
  21.082
  Па раскини со тој еден партнер и после клецај се со кој сакаш. Може така?:?:
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  3.610
  Пол:
  Машки
  Знам, ама се обидов да ја доловам ситуацијата со друг член. Јас сум од паднатите борци што се разочарале некогаш од некоја девојка. :D
   
 5. Alis.Kobra

  Alis.Kobra Нов член

  Се зачлени на:
  2 мај 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Vaka malku backstory za da moze poubavo da me razberete...
  Vo brak sum so mm skoro 2 godini. Razlikata vo vozrast ni e 9 godini (jas 22 toj 31)
  Maz mi nakratko kazano e homofob (jas sum bi no toj ne znae) rasist/nacionalist (kako i da e go deli narodot sprema boja na koza, vera, nacionalnost).
  19 godini bev koga se zemavme, mlada i naivna. Mislev deka sme sovrseni eden za drug ignorirajki gi bukvalno site negovi negativni osobini.
  Toj raboti kako obezbeduvanje vo 3 smeni. Moeto rabotno mesto ne go spomnuvam od privatni pricini no se slucuva nekogas da rabotam i od doma na kompjuter.
  Ova se sluci neodamna.
  Mm bese 3 smena na rabota od 10 casot navecer. Taa vecer trebase da zavrsam vazna rabota koja mi trebase za slednoto utro no kompjuterot pocna da isklucuva i nikako nemase da mozam da zavrsam se. Problemot bil vo polnacot. Mu se javiv na eden kolega i mnogu dobar prijatel (od sredno) bidejki znam deka ima potpolno ist kompjuter kako mojot za da mi pozajmi polnac. Mi rece deka ke bide kaj mene za 20 minuti. Dodeka da dojde veke bese 23:45. Docna bese za kafe no sednavme, zapalivme cigara porazgovaravme malku i vo moment na 10 sekundi tisina mi se pusti i me zalapa. Neznam zosto no ne se protivev. Lapanjeto premina vo dopiranje pa vo seks. Da bidam iskrena najdobriot seks vo mojot zivot (prethodno sum bila samo so mm na toj nacin)
  Ova se povtori uste ednas vo petokot zosto ne bevme na rabota a maz mi rabotese.
  Neznam sto sega. Neznam zosto voopsto go storiv toa i toa dva pati. Mozebi zosto celo vreme bev stegnata od strana na mm, ne izleguvav nikade bez nego, duri krijam od nego i deka pusam cigari... Vo vrska bev so nego od 16 godini a se zemavme koga bev 19. Mozebi zosto nemam iskuseno mnogu raboti vo zivotot sega nesto odvnatre me vlece da pravam raboti koi mi se zabraneti.
  Sidenote: Prijatelot so kogo go storiv toa mi izjavi ljubov uste od prvata godina vo sredno no se povlece koga mm mi bese decko.
  Sto ponatamu? Nekoj ima sovet?
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.336
  Допаѓања:
  114.839
  Пол:
  Женски
  Млада си, прво бракот ми делува дека ти е токсичен и нема никаква љубов во него, па ми делува дека разделба е најдобар избор, а и бракот бил преизбрзана одлука за која сега ми личи дека се каеш. Чим дошло до неверство нешто фали, да си била среќна немало по друга личност да посегнеш. На години си кога се можеш да започнеш од почеток во животот. Разведи се, не се мачи ни ти повеќе, а и ни мажот ти не заслужува да е со особа која била со друг, не верувам дека за неверство има решение искрено освен ако немате отворен брак/отворена врска ама сопругот ми личи дека не е ни малце таков тип по ова што го опиша... Можеби ќе ви е подобро да започнете нов живот во кој нема да сте заедно...
   
  На 1209, Brinetka, BlackMistery и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  33.132
  Пол:
  Женски
  Ако не си се противела убаво ти било, и очигледно дека не го сакаш маж ти како што си мислела кога некој друг успеал да разгори искра во тебе.
  Но ако тој те сака, не треба да го лажеш (како што го опиша воопшто не ми се допаѓа како личност) и да го завршиш ова на време. Млада си, имаш време да си ја најдеш среќата. Не велам да започнеш (одма) врска со другиов, ама не треба ни лага да живееш.
   
  На cresa-jagoda, Peperutce1115 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 8. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  46.223
  Пол:
  Машки
  Мажот не го сакаш, тоа да го заклучиме прво. Второ, грешка се прави еднаш али ти два пати си имала секс со другар ти што значи убаво ти е. Трето, гарант е некој ропак чим ти е страв пред него цигара да запалиш. Најубаво ќе биде да се разведеш или цел живот ќе ти биде вака, он на работа ти со другар ти.
   
  На Роберт 7, Irreplaceablee, Brinetka и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  17.420
  Тоа што не си излегувала никаде, што имаш страв од него, што немаш искусено многу работи во животот не е зелено светло за да изневеруваш. Ниту пак тоа што како што кажа е хомофоб, расист или националист не е некакво оправдување. Никој не заслужува да биде лажен и изневеруван.

  Од горе напишаното јасно се гледа дека ти него не го сакаш и сакаш да се ослободиш од него. Не си барај оправдувања за тоа што си го направила. Седни и размисли, расчисти прво сама. Дали и колку го сакаш? Дали можеш да се носиш со тоа што си го направила? Дали можеш воопшто да живееш со некој што сака да те контролира и да ти забранува? Кога ќе си дадеш одговор на овие прашања, ќе знаеш што понатаму.
   
  На Annora, cresa-jagoda, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.643
  Допаѓања:
  135.284
  Оти по дифолт заклучувате дека не го сака маж и'?
  Од кога се сексот и љубовта иста работа?

  @Alis.Kobra муабетов требало да го ставиш во Брак, не во Врски.
   
  На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  17.420
  Таму кај што настапува рамнодушноста, љубовта се губи.
   
  На cresa-jagoda и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.643
  Допаѓања:
  135.284
  Не мора да е рамнодушност, посебно ако е еднаш-два пати..
  Ама дефинитивно, изневерувачот треба да си го преиспита односот со партнерот.
   
 13. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  17.420
  Не можеш да бидеш рамнодушен ако некого го сакаш. Не било доволно еднаш, па ај два пати. Поголем аргумент од ова нема. Мене ми кажува дека и сеедно и не и е гајле, што е сепак мое мислење.
  Затоа и реков да се преиспита и да си даде одговор на некои прашања, тогаш ќе знае што понатаму.
   
 14. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Најверојатно си ги изгубила чувствата кон маж ти.
  Ако ти било убаво со колегата/школскиот и ако има хемија помеѓу вас двајцата, тогаш маж ти не е за тебе, бидејќи истото ќе го повториш пак, па ако дознае ќе имаш поголем проблем.
  А голем проблем ќе биде и причината што ќе треба да ја смислуваш за да му кажеш да се разведете...
   
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  30.115
  ај вака
  седни сама и размисли што сакаш
  по два пати секс со друг човек верувам мозокот ти е сарма и незнам ни колку ке можеш да размисиш правилно
  ја не се сложувам со другите дека треба одма да се разведиш
  небитно дали овој другиот ти обека нешто или нешто трето
  така да остај на времето да видиш како ке ти биде тебе лично подобро
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.