1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам сѐ уште

Дискусија во 'Разделби' започната од cinderella.90, 16 септември 2010.

 1. cinderella.90

  cinderella.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Беше минатата година кога за прв пат ги поцуствував пеперутките во мојот стомак.Бев на одмор во Охрид и запознав едно многу згодно момче.Беше љубов на прв поглед веднаш се заљубив во него одевме околу една ипол година.
  Се беше убаво за прв пат во мојот живот се заљубов тоолку многу.Се чинеше дека нашата среќа нема крај
  бевме неразделни секогаш заедно колку го сакав покажав и со тоа дека се преселив во Охрид за заедно да живееме.
  Добив работа во една осигурителна полиса работев напорно со оглед на тоа дека мојот дечко не работеше но јас не се лутев на тоа мислам дека не е страмота да работи само женското.
  Работев и земав прилично добра плата, еднаш од работа си дојдов малку порано влегов во нашиот стан веднаш сватв дека нешто не е во ред затоа што вратат беше отворена тоа натаму што следи можам да го опишам само како вистинскиот пекол.Го видов мојот сакан со неговиот најдобар другар во кревет.Се шокирав незнаев ако да реагирам само анеднаш излегов и заминав во блискиот парк.Размислував ја барав смислата на мојот живот се прашував како сега да продолжам да живеам.По сето тоа следеше една голема расправија со мојот дечко тој на тоа ми одговори дека сакал само да експериментира малку и дека сеуште го привлекувале жените почнав да плачам да го навредувам на секакви начини му реков веднаш да го напушти станот и дека повеќе не го сакам дека ми станал одвратен и дека неможам повеќе да го гледам.По сето тоа помина многу време се чуствував осамена во ладните соби на станот.За прв пат во животот се почуствував како да заминал дел од мојот живот.Почнав да пијам скоро секоја ден во кујната можеше да се види изобилство од шишиња претежно водка.Незнаев што ми фали долго време е барав смислата на животот и сватив дека сеуште го сакам оној кој го исфрлив од стано оној кој го изнавредив.Сега само копнев за неговите прегратки копнеев да го видам нековото лице копнеев да ги почуствувам нековите усни копнеев по неговата љубов.
  Од кога се разделивме го имам видено само два пати еднаш во едно кафуле а вториот пат кога се враќав од работа сакав само да ја преминам улицата и да се фрлам во неговите прегратки да му кажам простими и прегрниме но за жал е немав храброста.

  Па затоа се обракам на вас девојки сакам да слушнам ваши коментари, критики, мислења.Кажете ми што да правам како да постапам.
   
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Го сакам сеуште

  Морам да признаам дека намовнав целата... :worried:
  Можеби не сум доволно компетентна за коментирање, но моето мислење е дека треба со крената глава, гордо да продолжиш понатаму, а него да го оставиш зад себе. И никогаш да не се каеш за тоа што не си му побарала прошка кога си го сретнала вториот пат.
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го сакам сеуште

  Имаш 19 години :^) Го запозна лани летото, сте биле заедно година ипол. Јас колку што знам од лани летото има поминато една година. :?: Нешто не ми е јасно. Плус, ти лани си матурирала, генерација си ми... Кажи ми девојко како успеа без факултетска диплома да најдеш толку убава работа, да одам да побарам и јас :?: Плус на 19 години ти си способна да плаќаш стан што и не е баш ефтин во Охрид, чак и од дома те пуштиле да се преселиш во друг град сама. Башка, ти со твојата плата успеа да плаќаш сметки струја вода, јадење да купуваш и да го издржуваш него затоа што не работел :^) Смисли ја убаво приказнава, па дојди да не лажеш. Еден тон нелогични работи најдов во текстов |(
  Но еве да речеме да е точно, не ми е јасно што во случајов имаш ти прошка да бараш? Затоа што е геј и може да ти пренесе зарази и инфекции?
   
  На Aleks96, Bozica1980, MaCeEeEe и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Го сакам сеуште

  ^ И мене не ми е верно :!: Па уште и вика дека поминало многу време од кога не се заедно :^)
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го сакам сеуште

  Година ипол биле заедно, се запознале лани летото а поминало многу време откако не се заедно :^) Лани летото беше летото кога матурирав, а генерација ми е. Така да, предходно лето неможе да е затоа што сеуште учела средно.
   
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Го сакам сеуште

  Па и она сама си вика дека било мината година |(
  Како бе не ве мрзи да седите и да измислувате приказни бог да чува џаболебари :wasntme:
   
 7. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Го сакам сеуште

  Прво не се вика осигурителна полиса, туку осигурителна компанија, и ако лажеш барем информирај се за основни работи, што се знаат од општа култура.
  Оф леле што се нема да видам и прочитам овде :lol:
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го сакам сеуште

  Барем да ставела да речеме на никот 87. Поверојатно ќе ми беше. Факултет ќе имала завршено, па немаше да ме чуди да нашла толку добра работа. И да си сменела на профилот години. |( Ако се наоѓало така лесно убава работа и голема плата без факултетска диплома...
   
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Го сакам сеуште

  Прочитајте и ги и другите 2 мислења. Се гледа дека измислува девојчето.
   
 10. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Го сакам сеуште

  Не сум знаела дека хомусексуалците обожаваат да идат во Авганистан :^) :D :D
  Ајде во фемина трачеви да продолжиме да не ја полниме темава со мислења за џабе , ќе помисли некој нешто паметно е :lol:
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го сакам сеуште

  Се прашувам колку треба да ти биде досаден животот за да измислуваш вакви работи по форуми. Девојко, ти имаш досаден, а не совршен живот како што си опишувала. Предлагам клуч за бесполезијава и бан за мамлазот |(
   
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Го сакам сеуште

  :D Девојката многу читала МОЈА ТАЈНА и МОЈА РОМАНСА

  Абе не и замерајте заборавила што лаже, тоа од 11 Февруари е- кој ќе памети толку :D :D ?

  Ебате младината, не знаат ни да лажат како што треба :@ :D
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го сакам сеуште

  Сеси, го имаш ова предходно читано некаде? :rofl: :rofl:
   
 14. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Го сакам сеуште

  Не, ама во тој стил и се мислењата

  Еве и ги и другите. Изгледа од 5 години запливала во бурните води на љубовта

  И ова е напишано во рок од 1 час |( :x

  Останаа сеќавањата од тие слатки сеќавања- ебате мислата :D
   
 15. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Го сакам сеуште

  Не за џабе никот и е Пепелашка. Си живее девојчево во бајки, да ја оставиме на мира ;)
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го сакам сеуште

  Поголема мудроштина немам прочитано досега :D
   
 17. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Го сакам сеуште

  хаха постовите и се еден по друг а во едниот пишува во Фиренца биле а во другиот во Венеција Верона...хахахаха па добро све е тоа во Италија што има врска ваму или таму :^) Може со овој гејот во Рим и Милано била :D :D
   
  На H.VAGA, waRRioR.Zina и Winter.Girl им се допаѓа ова.
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Го сакам сеуште

  И јас се фатив за опасната мисла,сеќавања,тие слатки сеќавања... :D
  Психијатрија не ни е рамна...па после ќе се искршиме од совети давање и ќе се појави сестра и или мајка и ќе рече,Пепелашка остави проштално писмо дека ќе оди да се убие,вие ја убедивте,нешто како со Вики.
  Филмови...опасни филмови.
  Се плашам само и сами да не си веруваат,па да почнат и вени да сечат на замислени ситуации,чисто за да патетиката биде поголема.
  Излишно е да коментираме и да ја полниме темава.
   
 19. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Го сакам сеуште

  лелееее оваа скроз откачила, аууууу, страшно, терапија до терапија :x :x
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Го сакам сеуште

  Лилит, поверојатно е да напишала нејзина другарка од истиот акаунт за да не отвараат двете :rofl: