1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам сѐ уште

Дискусија во 'Разделби' започната од cinderella.90, 16 септември 2010.

  1. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.580
    Го сакам сеуште

    Одсакај го :) . Викни го, искочи со него, прави муабет, дали сака нешто со тебе или не и толку. Во зависност од одговорот прави што ќе правиш. Ако не сака он ништо нормално ќе бидеш тажна некој период, ама ќе ти помине не запаѓај во депресии ;) и тоа. А ако сака он нешто, тогаш со среќа :)
    И сега ти ги прочитав другите мислења. Пиши му ти на фб, ти најди му број, ти пријди му ако го сретнеш негде. Што е ова, зголеми ја малку самодовербата, верувај во себе дека нема да те одбие, па знаеш и да те одбие, може покасно ќе треба и фала да му кажеш, бидејќи ќе си најдеш и подобар. Биди сигурна во себе и побарај го, прозбори му ти, не мисли дали ќе те одбие или нешто ;)
     
  2. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Сеуште го сакам

    Феминки тука малку ке ви се жалам....
    Пред една година бев во врска и многу го сакав,а мислев дека и он мене ме сакал,но за жал тоа не беше така.
    Јас и по една година сеуште го сакам и неможам да го заборавам иако знам дека не ме сака..
    Прашањето ми е дали на некој начин може да ме засака или како да го заборавам иако цел ден го гледам..??? :)
     
  3. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Пробај да го заборавиш. Чим он не те засакал кога сте биле во врска мислам дека нема ни сега. Животот е пред тебе, не е ни прв ни последен
     
  4. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Па во право си...ке се обидам да го заборавам
     
  5. lil.priness93

    lil.priness93 Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Тешко е да сакаш некој толку силно, а толку нежно, толку чисто... И јас еднаш сакав така, баш така и сеуште го сакам, напразно се обидував да го заборавам, пробував на најразлични начини, но секогаш без успех. Само себеси се лажев. Одевме еден месец само,јас бев 1ва година средно,а он 3та. Се гледавме често, беше најубавиот период тогаш..сваќате- детска љубов, емоции летаат насекаде, пеперутчиња во стомак шаркаат.. Од тогаш па се до денес поминаа 3 цели години и 3 месеци. Сеуште сме у добар пријателски однос,се слушаме преку фејзбук, али не е тоа тоа ... го сакам назад пробувам сеуште, бидејќи имам надеж во себе, дека еден ден повторно ќе ме гушне силно, силно како таа вечер :) Безнадежна сум знам , хахаха сигурно ќе ме прашате дали и он дава некои "знаци" дека е заинтересиран, па искрено да ви кажам НЕЗНАМ :D понекогаш е супер кога си пишуваме, спомнува од далечното минато како било доека сме биле заедно, што се дешавалo, пoнекoгаш го нема никаде да пише, кога ќе се сретнеме на улица или каде и да било обавезно ќе застане да се поздравиме.... аххх и во моментов мислам на него .. :)))
     
  6. MISS123

    MISS123 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    pred godina dena zapoznav eden decko,i nabrzo go zasakav...bevme premnogu bliski se guskavme se karavme za gluposti,sekogas bevme tuka eden za drug,pravese se za da me nasmee koga sum tazna,mozam da kazam deka si se dopagjavme eden na drug no nisto povekje ne se sluci neznam ni jas zasto...sega nesme tolku mnogu bliski no seuste go sakam nemozam da prestanam da mislam na nego i da prestanam da se sekjavam na momenti pominati so nego.... nemozam da mu priznaam dega go sakam...sakam da prestanam da mislam tolku na nego prosto kazano nesakam da go sakam...
    Sakam ako mozete da mi dadete nekoi soveti sto da pravam?ve molam dajte mi nekoj sovet,blagodaram odnapred :*
    [mod-kirilica:3fa1rm25][/mod-kirilica:3fa1rm25]
     
  7. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Seuste go sakam

    Штом го сакаш и ви било убаво, зошто да не си со него ? :?:

    Мое мислење е да го побараш и искрено да му кажиш. Може и тој го чувствува истото...
     
  8. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.694
    Пол:
    Женски
    Seuste go sakam

    Ако навистина сакаш да бидеш со него, ти е убаво и чувствуваш нешто за него, тогаш кажи му, започни прва. Ако чекаш прв чекор од него, можеби нема храброст па двајцата ќе се каете. Ама ако мислиш дека он не чувствува за тебе ништо, ако не ти покажал тогаш немој, само продолжи напред.

    П.С. Кршиш две правила на фемина, првото што пишуваш на латиница, а второто што не го пишуваш прашањето во соодветна тема и отвараш тема за прашање за кое веќе има отворено тема и можеше таму да го поставиш.
     
  9. anonimna160005

    anonimna160005 Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Seuste go sakam

    епаа.. девојко ако ти било толку убаво со него јас мислам дека треба и да се потрудиш да бидеш со него борисе за негоо побарајго, па и ако треба кажиму дека чуствуваш нешто кон него еднаставно не ја гледај гордоста туку гледај прво да бидеш среќна ! поззз
     
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ова ми личи на шпанска серија!
     
  11. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Колку што беше чиста ,искрена љубов,сепак од друга страна ме уништи.Неможам да го заборавам.Од како го запознав,поминаа две години,бевме у врска долго време.. Веќе не сме.Сеуште ме боли .Ми фали,неговите совети,муабетите до сабајле.гушкање.. Како ли успеав,така неискусна на 16 години да се затрескам во него,да го засакам,да сум спремна све да направам за него,уште малку 18 ќе имам.. Го сакам со истиот интензитет како некогаш.Ме боли,ме уништи.Колку сакам да го мразам.Многу ме повреди.Но неможам не сум таква,тоа беше моја прва љубов,прва врска..Тој секогаш ќе биде дел од мене.
     
  12. Mia123

    Mia123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки..имам голем проблем :(
    Одевме со дечко ми 4 години..постојано бевме заедно многу се сакавме,нормално имаше и кавги кои постојано беа од моја страна,тој љубоморен а јас паничарка..
    се разделивме пред 1 месец..ми рече доста се повредувавме ајде да останеме другари..ми кажа дека има нова девојка и дека ке остани со неа..Се правев молееев цела недела да се смириме и да заборавиме на се..но тој не сакаше!!!!
    Тоа дете правеше буквално се за мене..ме сакаше повеќе од се на светот 2 ГОДИНИ ИЗГУБИ ОД СВОЈОТ ЖИВОТ ЧЕКАЈКИ МЕ ДА ЗАВРШАМ СРЕДНО УЧИЛШТЕ и бевме една година заедно на фах,за на на крајот кога завршувавме да ми раскине..несваќам како може некој што премногу те сакал да ти раскини
    јас го изневерував со едно момче во текот на врската и му кажав дека многу ми е жал..преминавме преку тоа..ми прости..за по 1 година да испадне ова!!!Но и тој не бил светец,зад мој грб има правено работи на skype со други девојки..ок двајцата грешевме..но тој ме сакал само како другарка ништо повеќе!!
    што да правам во ваква ситуација девојки да го оставам скроз?Го сакам премногу и многу ми значи откако го изгубив го сватив тоа но не помогна молењето,напротив го оддалечив уште повеќе од мене
    пред 2 дена се видовме случајно..ме гушна,појдовме на само се бакнувавме,почна да плаче како му е жал и како премногу ме сака и јас му реков тогаш ајде да заборавиме на се и да почнеме од почеток но он РЕЧЕ НЕ..МЕНЕ УМОТ СЕГА МИ Е НА ДРУГИ ЖЕНСКИ САКАМ ДА УЖИВАМ НЕСАКАМ ДА ТЕ ПОВРЕДУВАМ..само другар можам да ти бидам и да ти помагам на фах бидејќи заедно сме на ист смер!!..и сега што да првам јас??
     
  13. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Значи пред се ако те сака како што вели,нема така да ти каже умот ми е кај други дрн дрн,ќе сака да се смирите.Јас мислам дека ако врската сте ја почнале како помали во средношколските денови,тој сеуште се нема ижживеено на тоа поле,да оди со женски,да излегува,едноставно премногу се врзал на млади години.Е сега тоа излегува на површина,си сака да си шета,женски да менува ова она.Мој совет НИКАКО немој да потклекнуваш да се гледате на само,тој тоа ќе го користи,бидејќи знае дека го сакаш,а тој во меѓувреме ќе си прави што си сака,а тебе пак ке ти го комплицира животот,бидејќи ти ќе неможеш да се фокусираш да си бараш некој друг,од лично искуство ти зборам.Олади малку,знам дека е тешко,остави нека се смири,кога ќе свати дека неможе така лесно да те заборави,и може ќе ја средите работата,иаку малце тешко скршеното да се поправи,но ако се има обострана желба се може да се надмине.Само не го барај постојано тоа повеќе ствара одбивност.Со среќа
     
  14. puzzle

    puzzle Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    19
    Мене ми изгледа дека ни двајцата не сте преминале преку тие работи (и двајцата сте си се изневерувале). Сте пробале да преминете преку ова, ти си успеала но тој не.
    Како што напиша exoticgirl неизживеаноста сега излага на површина. Ама па поубаво сега да излезе отколку на постари години или па во брак ако сте.
    Мој совет е дека имаш поголем приоритет во животот сега, глеј си факсот, ке запознаеш нови луѓе, нова околина. Остави некој месец да се смират работите и чувствата помеѓу вас. И во никој случај немој да постапиш како него т.е умот да ти биде во уште милион машки, прво среди се емотивно додека сама сватиш што сакаш во животот од себе, од другите и од партнерот. Поздрав
     
  15. hapyygirl

    hapyygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    4
    zdravo feminki sakam da vi se obratam za sovek da ve prasam imav vrska so decko mi dve godini i pravta godina bese se ok ja bev boginja za nego megu toa vtorata godina pocustvuvav malku promena kon mene poladen stanuvase mozebi bidejki jas mnogu se zapustiv vopsto ne mu bev privlecna megutoa toj ne mi nes kazuvase nemavme odnosi 6 meseci i na edna dalecna prijatka toj i pisal da se vidat i taa mi kaza i ja normalno se nalutiv me molese 18dena i mu objasnuvase sekakvi gluposti i sea veke prestana pa ja mu zvonam on diga ama laden na tel na fb go adnav me prifana ama laden ne mi vraka pesna na fb mu staviv ja izbrsa najverojtno da ne vidi nekoja i sea nezz so da pravam dali misite deka mu znacam uste pa zatoa me prifaka mi diga na tel a laden zaradi gordosta dali veke ne me saka ama sum mu zlatna rezva ako ne najde nikoja druga a ? i ako oslbnam i ako pak se vram vo forma dali mistete deka ke me pobara ili toku e taa ako njade druga
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Џабе и да ослабнеш ако он бира девојка според тело а не памет.
     
    На Natalian, MilaP и mims-89 им се допаѓа ова.
  17. Matildaa.

    Matildaa. Нов член

    Се зачлени на:
    24 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво..ве молам помогнете ми ...Нова сум на форумот имам проблем кој што неможам да го решам сама. Имав дечко со кој што одев 5 години. Последната година не беше во ред. Нон стоп се каравме , често ме расплакуваше . Ме викна и ми кажа дека несака да биди повеќе со мене. Се скаравме, ми беше многу тешко. Потоа разбрав дека тој подолг период си се гледал со неговата претходна женска.Се уверив и сама дека тоа било вистина.По одреден период си фатив дечко со кој моментално сме 4 месеци. На почеток беше се убаво. Добро се согласувавме , бевме нон стоп заедно . Ми беше интересен, добар , мил. Но како што поминува време е се пољубоморен. Цело време ми го проверува телефонот, ми чита разговори со сите мои другарки , се лути кога излегувам со другарките.... едноставно се чувствувам напнато. Во меѓувреме ми ѕвони бившиот и со секој повик ми се се поголеми чувствата и цело време размислувам за него.Осеќам многу голема тежина... Неможам да го заборавам , сигурна сум дека сеуште го сакам. Помогнете ми што воопшто да правам . Ви благодарам од напред :)
     
  18. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    1. Не ти треба љубоморен дечко кој те контролира.

    2. Не ти треба ни бившиот кој те изварал со негова бивша.

    3. Најди си некој со кој ќе се чувствуваш пријатно, од сите можни аспекти.
     
    На deskarada, vitamina, eloves и 2 други им се допаѓа ова.
  19. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    чекај, чекај ... бившиот сега е со бившата и те бара тебе или моментално е сам?
    И твојот сегашен дечко е љубоморен, ти не го сакаш и си сеуште со него?
    Не сфаќам зошто контактираш со бившиот кога очигледно секој контакт со него смао ти ги крева емоциите кон него, а и самата си свесна како завршило тоа неговото.
    Не сфаќам зошто сеуште си со сегашниот кога тој е љубоморен, сака да контролира, а ти очигледно не го сакаш.
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Ако продолжиш да се гледаш и да се слушаш со бившиот секако дека нема да го преболиш. Остави го зад себе, прекини секаков контакт со него. А и со сегашниот не ти оди како што треба, не ти треба таков кој нема доверба во тебе и ти пребарува по телефонот и ти чита разговори. Знам како е некој да те гуши, не си ти должна да трпиш, ослободи се. Ќе си најдеш некој подобар.