Го сакам сѐ уште

Дискусија во 'Разделби' започната од cinderella.90, 16 септември 2010.

 1. Matildaa.

  Matildaa. Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Моментално е сам. А со сегашниот како што кажав на почетокот ми беше се ок немавме никакви проблеми но стана љубоморен. А моето мислење беше дека ќе го засакам со тек на време.
  Ти благодарам за искрениот совет :) Мислам дека така е најдобро
   
  На Natalian му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Natalian

  Natalian Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  37
  Девојко,доколку сакаш да ги истакнеш своите писателски способности кои гледам дека ги имаш во себе можеби во поголема доза на фантазија се што треба да направиш е да кажеш да се отвори тема на текстови кои сами ги пишуваме и ги измислуваме како што е овој..Мислам дека луѓево кои се на форумов се доста разбрани и би ја отвориле таа тема и ќе можеш како што кажа 30 текстови да напишеш..Нема потреба од вакви лажги бидејќи се навистина провидни...Или,во најлош случај состави ја приказнава ама нека изгледа реално а не како некој тажен романтичен филм со познат крај..
   
 3. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.831
  Допаѓања:
  200.120
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам со коментарот на @jovanovska94 и да ти кажам дека проблемот е само во тебе и во твојата глава којшто упорно се трудиш да бидеш во врска со некој а притоа не си свесна дека на тебе ти е потребен душевен мир од сите тие сцени што си ги доживеала до сега.
  Биди сама и уживај ..растерети го мозокот и размисли убаво, се додека не се прибереш психички и додека не се одлободиш од овие двајца кои ти носат само пропаст не влегувај во врски. Имај трпение и остај си малку луфт за да се освежиш од се.