1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Град или држава што ме потсеќа на...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од starbucks, 17 јули 2012.

 1. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ни се случило понекогаш кога слушнеме име на некој град, држава, село да не’ потсети на нешто, било да е јавна личност, некоја знаменитост, годишно време, предмет некој итн. Тоа е и темата: Да напишеме некој град, село, држава, а членот под нас да ни каже на што го потсеќа.

  Пр. мене Англија ме потсеќа на сестрите Бронте.

  Вас на што ве потсеќа.. Москва?


  Ако не ви се допаѓа темата, нека ја избришат, ама јас мислам интересна е.
   
 2. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  1.429
  Допаѓања:
  3.619
  Пол:
  Женски
  Црвен плоштад :)
  Милано ?
   
 3. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Мода

  Канада
   
 4. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Хокеј. :)

  Њујорк?
   
 5. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  на The Smurfs Movie и таа статуата на слободата :)
  Рим?
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Колосеумот и Рома, фудбалскиот клуб

  Амстердам?
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  8.656
  Пол:
  Женски
  На лалиња :D .И на проституција :$
  На што ве потсеќа Монако :?:
   
 8. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  На кралство, така нешто името ме асоцира :).
  Лондон?
   
 9. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
  На дожд.
  Чикаго
   
 10. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  На една другарка која живее таму и која летово дојде да ме посети... :inlove:
  Данска :)
   
 11. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.319
  Допаѓања:
  16.771
  На даска. :D
  Австралија?
   
 12. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.886
  Допаѓања:
  4.891
  Пол:
  Женски
  Кенгури :rofl: :rofl:
  Италија?
   
 13. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.319
  Допаѓања:
  16.771
  Најзлобната наставничка :D
  Австрија?
   
 14. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
  Моцарт.
  Португалија
   
 15. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.319
  Допаѓања:
  16.771
  Портокал. :D
  Шведска?
   
 16. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
  Плавуши :lol:
  Јамајка
   
 17. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Коали - Австралија
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  требало да пишеш на што те посеќа Јамајка, па да дадеш друга држава, град, село...
  Јамајка ме потсеќа на Усеин Болт.

  Лос Ангелес?
   
 19. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  ред и дисциплина.
  Сиетел?