1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Граѓанско Демократска Унија - ГДУ

Дискусија во 'Политика и настани' започната од fans, 8 јануари 2020.

 1. fans

  fans Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Граѓанско Демократска Унијамакедонскаполитичка партија. Партијата била основана на 18 март 2018, а на Основачкото собрание за претседател на партијата бил избран поранешниот претседател на здружението „Македонско - бугарско пријателство“, Петар Колев.

  Први избори за партијата биле локалните избори во Охрид ( 2019) каде нивниот кандидат , Михаил Трендафилов - Нанче, освои околу 2500 гласови.

  Повеќе информаци на линкот подолу

  https://gdu.org.mk/