1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Гром од ведро небо"

Дискусија во 'Разделби' започната од pinklady, 7 јули 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Исто и мене ми се случи, само во врска од скоро една година. Неможев да се замислам без него иако врската ни беше жив пропаст, па и од различни градови... Ми раскинуваше кога ќе му светне, ми поставуваше правила и прописи, се бев спремна само за да останеме заедно. На крај ми пукна филмот, се прели чашата и ред други работи се десија, го направив од се подоле кога сумирав што се случуваше во врската и колку пати бев повредена и расплакана.
    Еве ме сега, со најпрекрасното суштество на светот веќе 8 месеци. Врска од соништата, поубаво никогаш и со никој не ми било. Ме чува и пази, гледа прво за мене па за него... Се што сакам јас! Буквално, мене ме става пред се во неговиот живот. Сега, кога ќе се сетам на предходната врска, не се каам, воопшто. Лекција си научив многу убава. А сонцето што секојдневно ме грее, никогаш не би го напуштила. Многу пати му имам речено дека сакам цел живот да го поминам со него, на тоа само ќе се насмевне и ќе ме гушне. :)
     
  2. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Еххх јас и таа шанса си ја пропуштив Darki. Ама како ни за првиот така ни за вториот не се каам!!! Ама ич!!! ;)
    Одма после тој си најдов друг и ги копирам тука твоите зборови како го опишуваш твојот втор :D Ама јас решив слободен живот да живеам и сеа сум си самичка (ни за тоа не се каам). Ааа тој добриот (вториот) уште е покрај мене! :)
     
  3. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25

    Posle taa desavka i mojava vrska si prodolzi... ama jas nekako se jadam vo sebe... se e ok, on e predobar so mene ama jas vo sebe custvuvam deka ako dojde do raskinuvanje ke nemam sila povtorno da go izdrzam toa... si zamisluvam i nemozam toa custvo ubiva...znam deka ubavite raboti ne traat vecno... tnx za sovetite
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    http://www.youtube.com/watch?v=PbXmFHYfIJs
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мој совет, не се оптеретувај! Јас дечко ми го сакам премногу, но верувај кога ми се случи да ме излаже, да ме повреди, ни минута не размислив да го оставам! Знаеш зошто? Затоа што се свестив дека јас вредам!!! Дека јас премногу сум направила за него и не го заслужувам тоа! Се сетив како сум се однесувала со моите бивши а тие сепак биле прекрасни кон мене! А сега како се јас правам за него, а тој...? не ме цени доволно! затоа нема да се убивам ако дојде до крај! живеам со надеж за подобро утре! Живеј и ти! ако дојде крај, остави! нека иде! сигурно нешто подобро чека на тебе!
     
  6. ChuckBass

    ChuckBass Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Вака. Монотонијата на врската достигнува до еден степен каде повеке работите неможат да се сменат туку така едноставно! Идев со една девојка две години. Во врската имавме и успони и падови.. но најважното е тоа што после две години јас и раскинав неа и и кажав дека повеке неможам со неа поради тоа што врската ни е досадна правеме само едни исти работи.. Прекина што прекина.. таа настојуваше да се смириме,а јас не попуштав.. после некое време работите се сменија.. Почнав јас да бидам тој што настојуваше да се смириме.. но ништо не се случи.. сватив дека ја изгубив и дека е крај.. Некое време повеке и не чуствувам дека ми недостига.. што значи девојки... топката се врти и ние како кучиња се вракаме назад :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :y: Е ова што го кажа, секоја ти чест на признанието! :)
     
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    на кој му е добар англискиот ќе разбере зошто како жена толку се пронајдов во текстот на песнава .. ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=6jnX6BeuGJY
     
  9. mademoiselle.26

    mademoiselle.26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    isto i ova kako za mene......se zapoznavme na internet....kako i site.....po cel de se pisevme....cel anok so poraki.....hmmmm premnogu bev zalubena.....pa posle pocnavem da se gledame.......sekogas mi velese deka sum bila sovrsenata za nego.....kako sto znat maskite samo da ne lazat so sekakvi zborovo... a nie glupite odma vervame.....i taka odevme 4 meseci premnog ubo ni bese...sekoe sabajle koga ke stanvav imam poraka od nego....i taka eden den mo dojde ko grom od vedro nebo....stanav sabajle nemase poraka od nego......:(....i posle mi napisa demek jas celo vreme bev so tebe za korist......i taka tpj prodplzi da si igra i so drugi.....
     
  10. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25
    PREUBAVA!!! SE PRONAJDOV VO TEXTOT!! :D :D :D