1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Групата Ај Кју ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2018

Дискусија во 'Канта' започната од Yowannty, 13 февруари 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.016
  Допаѓања:
  121.900
  Пол:
  Женски
  “Групата Ај Кју ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2018 во мај, во Лисабон, Португалија. Тие ќе настапат со песната “Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров.”
  Остатокот од текстот можете да го прочитате на линкот подолу.
  http://fokus.mk/makedonija-go-dobi-pretstavnikot-na-evrovizija/

  Какво е вашето мислење за Ај Кју како преставници на Македонија, на Јуровижн? :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.043
  Допаѓања:
  55.883
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.