1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Губење на бурмите

Дискусија во 'Брак' започната од Филотеа, 5 септември 2019.

 1. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.085
  Пол:
  Женски
  Девојки, ве молам за совет. Знам дека е само материјален симбол, но дали ви се случило губење на една од бурмите и што по тоа, замена?
  Многу ми е жал, сопругот во пливање ја изгуби и не можеме да се помириме...
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Abc07

  Abc07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Ke si otidete so soprugot vo zlatara i odma ke si najdete drugi. Se slucuva se gubat raboti gledajte da si inate harmonija vo brakot a burmute se najmal problem.
   
  На Филотеа, kukla21, RainbowButterfly и 4 други им се допаѓа ова.
 3. mula

  mula Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Знам дека тато ја изгуби на фудбалска утакмица ко имав можда 4 годинки. Се сеќавам дека цел терен го тапкавме со раце и не ја најдовме. На крај купи нова, ама не ја ни носи.
  Сакам да кажам дека не значи ништо. Ене ги после толку години заљубени повеќе од на младоста. :D
  Ќе се помирите. Купете нов прстен за него ако го носи, ако не - не ни мора според мене. :)
   
  На Филотеа, Ivan4e04, Justicija и 12 други им се допаѓа ова.
 4. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  4.335
  Допаѓања:
  91.606
  Пол:
  Женски
  Маж ми ја изгуби неговата а мојата пак мене ми е тесна па во план сме да купиме нови.
   
  На Филотеа и Abc07 им се допаѓа ова.
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.367
  Допаѓања:
  317.495
  Пол:
  Женски
  два пати ја губам :D
  третата сеа седи у кутија за сваки случај :D
   
  На Филотеа, Роберт 7, La.loca и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.287
  Пол:
  Женски
  Ајде глава горе високо.
  Пред Бог сте споени. Бурмата е само симбол да кажам. Да сте живи и здрави, ќе купите нова.
   
  На Филотеа, La.loca, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  10.807
  Пол:
  Женски
  Не ни имаме бурми дека не сме венчани во црква. Маж ми не ни носи прстени, јас на работа со пациенти мијам раце по 20 пати и вереничкиот само го заборавам во тоалетот. И затоа и тој престанав да го носам. И затоа немаме ни намера да земеме бурми.
   
  На Филотеа, SummerGirl и Abc07 им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.682
  Пол:
  Женски
  Шо напраи бе маци, ќе ги збогатиш златарине :rofl:
  Уште резервна купила АХАХХААЈ не можам со тебе
   
  На Роберт 7, Next и joy1 им се допаѓа ова.
 9. meggle

  meggle Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  2.349
  Од таа причина, тетоважи опнавме. Да се знае кој е женет/мажен :rofl::rofl::rofl:
   
  На Филотеа, Next, La.loca и 6 други им се допаѓа ова.
 10. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  21.331
  Пол:
  Женски
  Немаме бурми, не ни купивме и никому ништо.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Мислиш да не значи нешто?
  Значи.. дека нови ќе треба да купиш, и пари на ново да трошиш... тоа, ако сакаш да носиш бурма пак.
  Е то значи.
   
  На Luminary, Филотеа, La.loca и 4 други им се допаѓа ова.
 12. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.293
  Допаѓања:
  34.227
  Пол:
  Женски
  Вие да сте живи и здрави! :l:
   
  На Филотеа, SofiMar_ и Milobebence им се допаѓа ова.
 13. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.185
  Допаѓања:
  23.883
  Јас ја изгубив лани во зима, ми паднала при вадење ракавица некаде. И мене ми беше шубе затоа што немаше ни една година помината од свадба. Отидовме со маж ми во Лесновски манастир да прашаме дали ако купам нова треба да ја однесеме во црква, ми кажа отецот дека тоа е само матерјален симбол, важна е венчавката на која сме биле благосовени.
  Кога се вративме, маж ми ми купи нова иста како таа што ја имам чисто затоа што чудно ми беше без бурма.
   
  На Филотеа, cresa-jagoda, Abc07 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. TashSefton

  TashSefton Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2016
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  1.743
  Ниту јас, ниту Mr Sefton не носиме бурми :) Ако премногу ви значи да имате бурми, секогаш може да купите нови. Но, вашиот заеднички живот и меѓусебен однос вреди повеќе од сите бурми на овој свет. Отпатувајте негде, сакајте се до бесвест;), соберете спомени од тоа место и купете си matching врвки за на рака. Не ги вадете никогаш. Ете ви бурми.
   
  На Luminary, Филотеа, Abc07 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.550
  Пол:
  Женски
  Не било убаво да се изгуби бурмата. Жими мајка. Јас и маж ми немаме бурми, а не сме ниту венчани во црква. Ништо не ни фали. :!:
   
  На Luminary, Филотеа, Abc07 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  19.047
  Пол:
  Женски
  Јас знам жена што си собра златни работи од дома, меѓу кои и бурмата, и ди ги даде на златар за дебело ланче да си земе :rofl: мажот и како не и се налути не знам,ама знам од тогаш 20тина години се поминати, уште се живи и здрави и во брак :)
   
  На Abc07 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 17. Next

  Next Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  948
  Пол:
  Женски
  Ние не ги носиме бурмите. На почетокот ги носевме сега веќе не. Само вереничкиот прстен јас го носам и така. Бурмата не е нешто посебно, имала немала, носела не носела битна е љубовта
   
  На Abc07 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Нормално дека нема да е крај на светот ако ја изгубам бурмата, ама многу ќе ми биде криво. Приврзана сум за неа, постојано си ја допирам и проверувам да не ми испаднала. Мм поради работата не смее да ја носи па неговата така му стои во фиока.
   
  На Филотеа, Abc07, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.085
  Пол:
  Женски
  Фала ви девојки за коментарите, ме утешивте. :hug:
  Во тој момент ептен емотивно го доживеав тоа, се испотресов, но сега се си е ок. Не ни беше заради суеверие, туку заради емотивната вредност. Правиме нова, а и идејата за тетоважи не е лоша :D
   
  На Bebac, Next, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.015
  Пол:
  Женски
  Во моментов сме во финансиска криза. Имаме бебе од 7 месеци. Ни требаат пари.
  Сакаме со мм да ги продадеме вереничките прстени.
  Е, сега малку ме јаде црв, сомнеж, страв. Ако ги продадеме, недај Боже нешто да тргне на лошо?
  Верник сум, не верувам во бабини деветини, но ова ме копка.
  Ваши мислења ако може?