1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. slonka

  slonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  што вам ви значи гускањето со некоја особа што ја сакате и која ви значи?
   
 2. Nicki.M

  Nicki.M Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  mene mi nogu znaci osobeno ako se guskam so toj sto go sakam,najubavo nesto mi e stvarno :)
   
  На SoN4oGlEtKa, malapalava и slonka им се допаѓа ова.
 3. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  37
  многу сакам да се гушкам, и го практикувам често гушкањето... ми влева некое чувство на сигурност и љубов. А посебно кога ке го гушнам НЕГО се чувствувам толку мала a сигурна во неговата прегратка. =))) :hug:
   
  На SoN4oGlEtKa, malapalava и slonka им се допаѓа ова.
 4. slonka

  slonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  ние жените тоа така го осеќаме дека гушкањето е љубов ама кога мажите гушкаат дали е тоа љубов или?
   
 5. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  37
  па шо знам јас мислам дека е љубов. За мене гушкањето на некој начин претставува и поврзаност, блискост.. не можеш баш со секој да се гушкаш нели, само со некои поблиски личности што нешто ни значат :)
   
  На SoN4oGlEtKa и slonka им се допаѓа ова.
 6. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.273
  Пол:
  Женски
  Мммммммммммм обожавам да го гушкам НЕГО тоа чувство ми е некако најпосебно *_* ии кога го гушкам НИКОЈ и НИШТО не постои! И се чувствувам СИГУРНО и САКАНО шо е најважно..
  Чинам и тој така се чувствува..

  Исто и кога гушкам некоја другарка ми е фино ^^
   
  На Gmai и SoN4oGlEtKa им се допаѓа ова.
 7. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  Гушкањето ми е нешто омилено.
  Секоја прегратка неможе да ги разбуди сите мои чувства. Само кога тој ќе ме прегрне, уживам до бескрај.
  Тоа чувство на топлина, љубов и сигурност....аа ајде девојки заминав јас на гушкање :D
  Имајте убава вечер...
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Многу. Дури и повеке од сексот. :)
   
  На SoN4oGlEtKa и tallyweijl им се допаѓа ова.
 9. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Гушкањето едно од најубавите работи на светот, обожавам кога ме гушка дечкоми, тогаш се чуствувам заштитена и сакана, кога сум тажна а и плачам на рамото на другарками... кога ке ме гушне чуствувам дека ме сфака и дели со мене моите проблеми и чуства, кога ке си видам пријатели кои ги немам подолго видено коа ке се прегрнеме чуствувам срека што ги гледам.... Гушкањето е една од најубавите работи а за тоа гушкање еве една песна
  http://www.youtube.com/watch?v=-46b8yvF2cw
  Ве гушкам сите :hug: :hug:
   
  На SoN4oGlEtKa и srn4e им се допаѓа ова.
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Најмногу од се сакам да се гушкам. Гушкање повеќе од бакнување и од секс дефинитивно. :hug: :hug: :hug:
   
  На SoN4oGlEtKa и Westlife им се допаѓа ова.
 11. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  Сакам гушкање,љубов е тоа у секоја смисла. :)
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Jaс сум диво дете, во секоја смисла. Не сакам така туѓа топлина, гушкање, лигавење. Се ежам. Ќе се гушнам, на кратко ама многу и не уживам. Од мала се тргав и бегав, за разлика од брат ми што обажава да се мази како маче. :D
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 13. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.858
  Пол:
  Женски
  oбожавам гушкање,ми треба едно гоолемо hug во моментов
   
 14. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  ДААААААА сакам!!
  Посено кога ке се чувствувам осамено лек ми е гушкање од личностите што ги сакам најмногу.
  Мајка ми и дечко ми.
  Ми требало, и ке ми треба секогаш една топла прегратка, таму се осеќам најсигурно!
   
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Сакам да се гушкам само со некој што навистина ми значи и чувствувам љубов. Со рандом луѓе не сакам ни да помислам. Мислам дека тоа е поинтимен чин и од сексот.
   
  На yesyes му/ѝ се допаѓа ова.
 16. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Многу ми значи, уживам кога сум во неговите прегратки. Сакам гушкање :D
   
 17. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Ах колку е убаво тоа чувство кога ќе го гушнам дечко ми,тогаш мислам дека срцето ми чука побрзо,се ежам целата,треперам од љубов,се чувствувам сакано и почитувано.А кога ќе го гушнам моето малечко братче е тоа нешто друго,детско,интересно,невино гушкање исполнето со многу скокоткање хехех.Ги сакам најмногу на свет и двајцата се разбира на различен начин. :)
   
 18. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  2.679
  Многу.

  Во еден период кога односите ни се заладија, леле колку ми недостигање гушкање од негова страна. Многу! Можам да кажам дека повеќе се гушкаме, отколку бакнуваме. :D Тоа значи, скоро секогаш кога сме заедно, сме гушнати. Кога лежиме, седиме, јадеме, не е битно.
  Многу ми се допаѓа таа наша поврзаност, штом сакам да гушкаш некој значи стварно ти значи личноста.

  Ни тој, а јас уште помалку, сакаме да се гушкаме со други. Ич не сакам.
  Али со него ... преубаво. :)
   
 19. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Мноогууу :) обожавам кога ќе ме гушне, се топам целата :wasntme: ама, секогаш постои ама, односите ни се заладени, не е тоа тоа што беше на почетокот. И многу сакам се да беше поинаку, копнеам за тоа. Сепак, тоа е животот.
   
 20. memory

  memory Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  9
  ^ Истата ситуација кај мене. Сепак гушкањето е најискрениот начин за искажување љубов според мене.
   
  На Nati.P му/ѝ се допаѓа ова.