Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.965
  Пол:
  Женски
  Многу, искрено обожавам да се гушкам и да седам гушната со машко негде пример надвор на клупа, лабав муабет ова она.И сакам машки кои сакаат да се гушкаат ама и онакви кои добро гушкаат.
   
  На Pacifist, Dzulija*, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.772
  Пол:
  Женски
  Многуу , па посебно оние вистински и емотивни прегратки:inlove:
   
  На Pacifist, Dzulija* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Dzulija*

  Dzulija* Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Многуууу и јас и сопругот уживаме да се гушкаме а сега и бебето од што не гледа само се гушка со сите најубаво сигурно чувство
   
  На cresa-jagoda и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.429
  Допаѓања:
  115.961
  Пол:
  Женски
  Многу, сакам цврсти и искрени прегратки, полни со емоции, а исто така и да траат долго :D
   
  На cavalli, Rama, Pacifist и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  7.524
  Обожавам гушкање многу.

  [​IMG]

  Па со едно музиче , милина :)  Уште кандидат да најдам за гушкање [​IMG]
   
  На WildMk, Mr. Right, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 6. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Машки
  :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

  za site
  :hug: :hug: :hug:
  :hug: :hug: :hug:
  :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
  :hug: :hug: :hug: zasite:hug:
   
  На WildMk, Rama, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  12.131
  Многу, иако не сум романтичен тип. Пред се со маж ми. И керка е гушкалица.
   
  На WildMk, Rama, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.246
  Допаѓања:
  21.448
  Најмногу ми значи. Толку се топам кога ќе си се гушнеме како мачиња:inlove:. Ништо не би менувала за неговото најискрено гушкање. Има среќа либе што му се погодив ептен гушкабилна:wasntme:
   
  На WildMk, Someonespecial, Scott Weiland и 2 други им се допаѓа ова.
 9. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  28.268
  Пол:
  Женски
  Гушкање како гушкање некогаш и премногу има значење за мене.
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.969
  Допаѓања:
  159.703
  Пол:
  Женски
  Премногу ми значи и сакам гушкање, ми влева топлина, нежност, сигурност :sun:
  Ништо не може да се спореди со неговата прегратка, на клупа во парк, убаво време и слатки зборови... би го запрела времето на тие моменти засекогаш :angel: :inlove:
   
  На Amellie13, WildMk, RoseRain и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Pebeka

  Pebeka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  234
  Премногу ми значи.
  Топла искрена прегратка, мелем за душа:inlove:
   
  На WildMk, cresa-jagoda и Dadusicka им се допаѓа ова.
 12. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
  Повеќе од секс ми значи гушкањето, што значи многу..
   
  На cresa-jagoda, Aschenputtel и Dadusicka им се допаѓа ова.
 13. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Obozavam koga se guskame zasto mislam deka celiot svet e moj i backa vo celo, onakaa srceto da ti treperi...♥
   
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 14. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Обожавам гушки, особено кога е ладно, ние двајца под ќебенце, гушнати, некој филм пуштен.. :inlove:
   
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 15. Sannelaa

  Sannelaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Вистинска прегратка, гушкање од саканата личност може да ви помогне да заборавите на сите проблеми
   
  На cresa-jagoda, Dadusicka и ceca-1 им се допаѓа ова.
 16. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Многу:l:
   
  На Herrera, cresa-jagoda и Dadusicka им се допаѓа ова.
 17. N.2106

  N.2106 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  18.352
  Пол:
  Женски
  Највејќе на свет:inlove:
   
  На Gentlemen, cresa-jagoda, ceca-1 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  738
  Пол:
  Машки
  Премногу :*
   
  На Gentlemen, cresa-jagoda и ceca-1 им се допаѓа ова.
 19. Rhaenys

  Rhaenys Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2017
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Многу ... сега убаво би ми дошла една гушка од либето... Светот запира кога ќе ме гушне. Али општо сум ептен needy за гушки.. ептен сакам, ако некој ме одбие мислам готово е ме мрази хахах
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.553
  Допаѓања:
  188.069
  Пол:
  Женски
  Сакам да гушкам и да бидам гушкана.
  Поготово од маж ми и од син ми.
  Ми се чини елексир ми е или некое си магично апче за убаво расложение.
   
  На Herrera и cresa-jagoda им се допаѓа ова.