Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  6.185
  Пол:
  Женски
  Многу - кога ме гушка некој што ми значи премногу.
  Ич - кога ме гушка дечко кон кој имам минимални чувства. Не можам да сум блиска и интимна со некој кон кого не чувствувам барем малку љубов. Колку сака нека е привлечен, харизматичен и добар. Ме имаат и оставено ради ова :(
   
  На tatjanasakalieva и Herrera им се допаѓа ова.
 2. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Изгледа јас сум еден од ретките анти гушкала, едноставно не сакам:sweat:
  Ми останале трауми од она бацуење у уста и гушкање док не ти пукнат три пршлена бабине по свадби|(
   
  На eli25, Someonespecial, Tan4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 3. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  воопшто несакам физички контакт , не со луѓе што ги знам а уште помалку со луѓе што не ги знам, ми се крева косата кога ме допираат непознати по автобуси и често ми се случува кога треба да се гушнам со некој да направам гест на одбивност или едноставно да се повлечам , некогаш се вадам само на ракување , мм вика многу сум била дива, не е до останатите околу мене , лично јас не го сакам тоа , не се чуствувам пријатно .... подобро е кога комуницираме на дистанца :D
   
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  33.220
  Пол:
  Женски
  Премногу ми значи, она цврсто долго гушкање полно со емоции. :inlove:
  Неговата прегратка ми е мелем за душа, ме смирува инстантно и ми ги полни батериите. :hug: :l:
   
  На jasbi, Someonespecial, Tan4ence и 2 други им се допаѓа ова.
 5. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.808
  Допаѓања:
  19.207
  Пол:
  Женски
  Сакам да се гушкам со мм, детето, мајка ми и татко ми, двајцата браќа. Со други не.
  Гушкањето си има посебна магија со секој од нив.
  На пример со мм поубаво ми е кога се гушкаме отколку кога имаме секс.
  Со мајка ми и татко ми посакувам повеќе да сме се гушкале и повеќе да се гушкаме.
   
  На jasbi, cresa-jagoda и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На coldbaby, Ena05, Rebecca_R и 4 други им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.559
  Допаѓања:
  247.744
  Пол:
  Женски
  Гушкало најголемо на свет сум...:inlove:
   
  На gjoker4e, dayla, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.246
  Допаѓања:
  21.448
  Одам кај него, му се фрлам да го гушнам, по некое време ми вика- ај чекај, пушти ме да направам кафе и ќе се вратам. Јас упорно го гушкам, не го оставам да мрдне.:rofl: И коа ќе го пуштам, пак од време на време ќе му се затрчам да го гушнам:wasntme:. На раат не го оставам од гушкање:inlove:
  Додуша и он сака да се гушка, ама ај да не ме разгалува ептен:angel:
   
  На jasbi, Someonespecial, Unique__ и 2 други им се допаѓа ова.
 9. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  28.268
  Пол:
  Женски
  Многу .
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Зависи од кого е. Ама омилени прегратки ми се тие од внуката. Ретки се, ама совршени.
   
  На jasbi и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.799
  Допаѓања:
  75.341
  Ништо. Не сум човек што сака гушкање, не сакам да ме гушкаат,не сакам да гушкам ...Освен синот. Дифтарче сум :worried: Мајка ми вика од мала сум била таква,не сум давала нит да ме гушнат нит погалат :angel:
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Unique__

  Unique__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  1.915
  Пол:
  Женски

  Иста сум и јас со него :D Некогаш многу мрчи кога го гњавам, гушкам, давам, бакнувам... го гушкам и од позади додека ми готви тестенини или ми прави кафе, го гушкам додека спиеме, онака демек случајно :D
  Ја гушкам и внука му и сестра му, мајка ми кога се враќа од туѓина, татко ми така поретко, брат ми не се сеќавам кога го прегрнав последен пат.
   
  На Tan4ence и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.284
  Пол:
  Женски
  Сакам да се гушкам. Мажот ми ме нарекува гушкало или гушкалче. Кога не е дома му се јавувам и му викам: ела да се гушкаме. Некогаш кога имаме турбо ден со обврски, на крајот од денот, божем лута, му викам:
  е денес ич не ме гушна. И се смее и ме гушка.
  Спиеме гушнати. Ретко кога сме си свртени грб со грб. Е сега малку ми смета неговото гушкање во спиењето, не за друго туку оти не знае да гушка, цела тежина од телото негово ја потпира на мене буквално, како да легнал врз мене. И се тргам ама пак доаѓа по мене. Му имам кажуано дека треба да ја осеќам само тежината на неговата рака, а не да се залепи до мене и да се потпри целиот на мене. Имаме гооолем проблем со косата исто така. Само ми ја мазни на горе за да ме гушка без да јаде влакна.
  Се гушкам и со мајка ми и брат ми. Со татко ми ретко.
  Ми смета кога ќе ме гушне некој што не ми е близок. Ама ќе ме гупне божем којзнае колку ме сака. И се осеќам чудно и непрорпдно, како да ми се умилкува и нешто лице ми прави. Неприродно ми е да го пуштам секој што го позмавам во интимната зона на гушкање.
   
  На jasbi, cresa-jagoda и gjoker4e им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Сакаме да се гушкаме и двајцата.
  И се гушкаме, секој ден.. без промашај... :inlove: :hug::hug:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  73.425
  Пол:
  Женски
  Многу сум дива. За рака ќе го држам ако треба а можам да се гушкам дури 2 мин.потоа склет ми е. Дифтар невиден.се навикна он на ретки гушкања. Знам да изненадам но многу ретко:D
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  132.334
  Пол:
  Женски
  Не сум гушкало ич .Со тек на време се помалку сакам со сите да се гушкам.А толкку имам љубов и убави желби и мисли за сите.
  Ама да можам со ова емитикончево овде на сите да им го пратам најубаво ќе биде.
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.284
  Пол:
  Женски
  Вајлд е феминка што најмногу гушка феминки. Мечето што гушка е емитикон што најмногу го користи :hug:
   
  На Unique__ и WildMk им се допаѓа ова.
 18. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  17.492
  Јас по природа сум доста гушлива. Сакам да се гушкам, ама не со сите. Редовно се гушкам со најблиските, уживам во тоа. Можам со саати така. Ама па од друга страна мразам кога ме гушкаат некои што не ги сметам за доволно блиски, тогаш едвај чекам да помине гушкањето.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  :DЗапримети, а? :D

  Стварно сакам да гушкам.. Многу! :hug::hug::hug:
   
  На Unique__ и moon1 им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.430
  Допаѓања:
  115.961
  Пол:
  Женски
  Многу, ептен сакам кога си се гушкаме со дм и си збориме на најразлични теми, а успат ќе ме бакне на чело, тогаш се осеќам најзаштитена во таа прегратка. :inlove::inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.