Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. blueberry23

  blueberry23 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Многу
   
  На WildMk, Dadusicka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Премногу!!!
   
  На jasbi, WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Има моменти шо тоа му е најпотребно на човекот..
  Не можи да се смени со ништо, една искрена прегратка.
  На многу луѓе му е потребна, а никој не знај, не можи, не сака.., да ја пружи..
  Кога би можела јас да ги изгушкам сите на светот чија потреба ја имаат, за никој да не го чувствува тоа празно чувство, зашто прегратка искрена дава, на тој што му е најпотребна..
   
  На eliesaab, Dadusicka, Summer16 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Повеќе сакам да ме гушка во парк на клупа отколку да ме носи по кафичи:inlove:
   
  На marija305, jasbi, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Најмногу:l:
   
  На Dadusicka, cresa-jagoda и Herrera им се допаѓа ова.
 6. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  4.722
  Пол:
  Женски
  Премногу.
   
  На cresa-jagoda, Tokyo. и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 7. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  Најмногу :hug:
   
  На Dadusicka, cresa-jagoda, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Премногу. Преубаво е чувството кога после напорен ден има кој да те дочека во неговата прегратка. Колку и да ти поминал лошо денот, прегратката е таа што најмногу би те опуштила, релаксирала...
   
  На Dadusicka, cresa-jagoda, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  20.350
  Пол:
  Женски
  Премногу ми значи.
   
  На Dadusicka, cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 10. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Многу многу многу :inlove::l:
   
  На sj *O*, Dadusicka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.374
  Допаѓања:
  8.865
  Пол:
  Женски
  Премногу:inlove:
   
  На cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 12. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
 13. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Premnoguuuu
   
  На cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 14. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
 15. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.270
  Пол:
  Женски
 16. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.825
  Допаѓања:
  9.090
  Пол:
  Женски
  НАЈМНОГУ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Сакам и да гушкам некој и да ме гушкаат. ( Малку поќе ова вторто хаха)
   
  На cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 17. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Многу:inlove:
   
  На cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  141.195
  Ми значело некад... сега веќе не |(
   
 19. Shmizla94

  Shmizla94 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2018
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  171
  Пол:
  Женски
  Многу, мнооогу.
   
  На Ostaveniot, cresa-jagoda и Dadusicka им се допаѓа ова.
 20. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Машки
  Зависи од кој.
  Само да не е со тапкање по рамо или грб . . .
  Од напред може секаква варијанта :D