Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.940
  Пол:
  Женски
  Мнооогу ми значи. Нема ништо поубаво од прегратката на моето војниче. :inlove:
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.573
  Допаѓања:
  5.284
  да си заспијам гушкајќи :) ммм :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: до сите
   
 3. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  36
  јас обожавам да се гушкам толку ми е мил тој чин што имам едно другарче и секогаш коа ќе го видам го тормозам.
  а иначе и со дечкоми коа сум нонстоп го гушкам и знае дека тоа ми е многу убаво..и можам да кажам дека поише се гушкаме него што се бакнуваме..прекрасно е да се гушкамеееее :hug: :hug: :rofl: :rofl:
   
 4. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  569
  Ооо многу, двајцата сакаме да си се гушкаме, пред некој ден бев кај него, пола ден така го поминавме :D
   
 5. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  86
  Премногу..Многу се чуствувам заштитена и сигурна во неговите раце..уфф машки раце :inlove: :inlove:
   
 6. srci

  srci Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  0
  Премногу ми значи. Навистина уживам додека сме со дечко ми гушнати.
   
 7. Femina...1

  Femina...1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  28
  Понекогаш многу повеќе ти значи искрена прегратка, отколку страстен бакнеж..
   
  На TSS и girlx3 им се допаѓа ова.
 8. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.936
  Кога сум нервозна, тажна, весела, радосна, потресена, секогаш сакам гушки. Секогаш :hug: :angel:
   
  На memory му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TSS

  TSS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  394
  Ма не ми требаат бакнежи,мноогу повеќе уживам во гушкање и мазење...ммммммм најубаво нешто... :inlove:
   
 10. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  225
  Oooo се би дала сега да го гушнам омилениот мој. Да се гушнеме ко што ние знаевме... некогаш!
  Ми значи премногу, кога ми е тешко најмногу сакам гушка, не ми треба ништо друго...
   
 11. A.a

  A.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  60
  највеќе ! Се чувствувам сигурно,исполнето и среќно ..
   
  На AloneM му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  Мн повеќе од бакнежот..
   
  На AloneM му/ѝ се допаѓа ова.
 13. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  многу ми значи се осекјам пред се сигурно исполнето... многу е важно и соја личност ја делите гушката
   
 14. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Во некои моменти многу ми значии една гушка (прегратка де :D ) а во некои не, зависи до расположението и личноста :)
   
 15. malapalava

  malapalava Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  mene guskanjeto mnogu mi znaci.dovolni se 5-10 min za da se custvuvam prekrasno se razbira guskanjeto od mojot decko t.e segasen soprug.
   
 16. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Гушкање со него .. Нешто што најмногу ме исполнуваше,момент кога се чувствував најсреќна но пред се и исполнета.Ми беше и остана нешто највредно во мојот живот.Се надевам дека ќе се смириме , се кае , ама не знам дали да верувам.Тешко е . Те сакам.
   
 17. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Ама баш ич.
   
 18. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  729
  искрено гушкањето ми значи не многу туку премногу
  пре би се гушкала него ли секс :lol:
   
  На AloneM му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  141
  Многу.. се чувствувам сигурно исполнето среќно... ех камо да е до мене да ме прегрни силно... :$
   
 20. AlexSanders

  AlexSanders Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Многу ми значи.
  Иако гушкање као тема по дефолт у наше друштво треба да биде коментирана само од женска популација, гледам тука на прсти од една рука неколку машки постови што е супер. Ја сум близнак и сакам фантазија, не се плашам да ја пуштам да се рашири максимално во тие моменти на гушкање, и без разлика дали гушкањето е предигра и после-игра или Само гушкање и без разлика дали со некого кого сакаш или со некој "за неозбилно", некако го сакам чувството да се изгубам, да се створат 4 зида околу мене и неа, да се направи вакум во просторијата во кој се слуша тишината, има тогаш еден специфичен татнеж во ушите, да го слушаш како камбана секундарникот на рачниот часовник оставен на маса како успорува и престанува времето, да се заборавиш на моменти кој си и што има околу тебе, надвор, и да дозволиш и срце да залупа убаво, па и да прескочи некој пут..
  Морам да се намачам да ми текнат работи кои се повозбудливи и поемотивни од тоа во животот..