Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  108
  Сакам гушкање ама кога ја сакам да се гушкам, а не кога друг ке сака :D Кога сакам да ме гушка дечко ми јас му викам дека мора цело време да ме гушка и да не ме пушта, а кога он сака да ме гушка ја се имам нешто работа и брзам и се напнувам и му дозволувам да ме гушне еднаш и како дивјак бегам и му викам ајде доста ти е морам ова и ова да правам ]:)
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.362
  Допаѓања:
  21.592
  Пол:
  Женски
  Ми значи гушкањето. Многу сакам да се гушкам со мажето мое. :inlove:
   
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.640
  Допаѓања:
  19.424
  Пол:
  Женски
  да сум залепена на него гусната :geek: :geek: најубаво би било :$ :*
  најубавото несто во живототв е тоа :$ јас тој гуснати :$ :* :inlove:
   
 4. minne03

  minne03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  46
  Jas sum najgolem gnjavac,,,cela nok go guskam i guskam,,,i sabajle mi vika mi go zdrvi ramoto,,,no skoro cela nok spieme gusnati i toa mene mi e najvredno nesto najmnogu go sakam guskanjeto :P
   
 5. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Обожавам гушкање и тоа претерано,многу го сакам и знаеме да си седиме така оооо,многу ми значи и навистина не знаеме да се тргнеме еден од друг па дури и по неколку саати.Тогаш забораваме на се и постоиме само ние во еден наш свет. :$ :inlove:
   
 6. japanize

  japanize Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  101
  I nie so mojot mnogu si se guskame, jas go gnjavam preku den, a toj mene preku nokj, jas mnogu nemirno spijam no toj mnogu saka da spieme gusnati i si jade kotek od mene nokeska, ama bitno da sme si gusnati hahah , se izvinuvam za latinicata od telefonot sum. :D
   
 7. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  Гушкањето мене ми значи многу особено од личност која ти е драга, која ти значи и на која и значиш. особено кога ќе добијам или кога ќе ме боли нешто, една искрена прегратка доволна е навистина да ми ја намали болката.
  Сакам да се гушкам со дечко ми,така се чувствувам заштитено, сигурно како никогаш ништо да не ќе може да ми се случи..уфф прекрасноооо чувство
   
 8. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Најмногу.
  Дефинитивно ми значи најмногу. Моментално се би дала за една топла прегратка..
   
 9. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.174
  Допаѓања:
  111.550
  Многу,многу, премногу .
  Посебно кога се гушкаме со ,,малиот,,. Мислам дека би можеле да се гушкаме без престанување. А инаку вака се сметам за див човек , кој не дава секој да го гушка, а дечко ми пак ме зеза дека сум била ко маче уште да почнам да предам
   
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Гушкање пд некоја личност што и значам и што ми значи особено кога ми е најпотребно тоа да се почувстувам заштитена барем на секунда да заборавам на се исто така и гушнати знаеме да си заспиеме со дечкото.
   
 11. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  5.264
  Пол:
  Женски
  Премногу
   
 12. stoilovat

  stoilovat Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  9
  Многу ми значи и цела вечер да бидеме гушнати нема да кажам НЕ..се чуствувам топло, сигурно заштитено, сакано...Премногу ми значи..:)
   
 13. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  Премногу ми значи.Се чуствувам толку убаво во неговата прегратка. :angel:
   
  На solnishko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. s.a.-95

  s.a.-95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  gushkanjeto e najubavata rabota na svet! mnogu sakam da se gushkam pogotovo so toj sho najmnogu go sakam zashto u negovi race se osekjam najsmireno sigurno i sakano :$
   
 15. luvS2

  luvS2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  42
  Многуу ми значи, посебно кога ми е роденден и сите ме гушкаат :lol:
   
 16. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  111
  Гушкањето ми значи премногу. Така се чувстувам повеќе сакана. :)
   
 17. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  5.412
  Пол:
  Женски
  Мене начинот на гушкање ми покажува колку ме сака таа личност. Конкретно гушкањето со дечко ми многу повеќе ми кажува отколку да ме бакне. Прекрасно е, посебно кога ќе ме гушне и ќе ме бакне во чело. :inlove: Се чувствувам заштитено, сакано и како цел мој свет во раце да го имам. :) :)
   
 18. Taylor97

  Taylor97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  641
  Многу, многу, многуу :$
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.315
  Допаѓања:
  8.358
  премногу ми значи...во нечија прегратка се чувствува сигурност :)
   
 20. Dearest

  Dearest Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  36
  Премногу ми значи.
  Но јас не сакам многу да се гушкам, посебно тоа ако сретнам некоја пријателка, па ќе ми се лигави, срце мое од кога те немам видено... блабла

  Ама прегратките од блиските личности многу ми значат. Ме смируваат, прават да се чувстувам сигурно, знам дека постои некој кој е покрај мене, ме чува, му значам.