Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  36
  ааа јас многу сакам да се гушкам..
  секогаш коа сме заедно се гушкаме и еднаш бев лута нешто и нејкев да го гушкам и веднаш ме фати и лете и зиме гушнати сме си...обожавам да го гушкам и да го тормозам :D
   
 2. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Многу.
  Преку гушкање мислам дека се искажува колку е голема љубовта, ако е посилна прегратката поголема љубовта. :$
   
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  17.929
  Пол:
  Женски
  Премногу! Ме исполнува со чувство на сигурност, љубов и заштитеност.
   
 4. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  многууууу кога сум среќна или тажна прво што барам е да ме прегрне :) :*
   
 5. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.657
  Многу,особено кога се прави без причина.
   
 6. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Многуууу мм само си го гушкам. :hug: :hug: :hug:
   
 7. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  243
  Многу,во неговата прегретка се чувствувам силна и спокојна :)
   
 8. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  најјмноогуу ми значи! :)
  од него ја добивам најубавата,најсилната прегратка.. :)
  се чувствувам најубаво , најсмирено.. :inlove: :)
   
 9. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  641
  too damn fucking much , фала чао. :devil:
   
 10. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.144
  Допаѓања:
  124.199
  Пол:
  Женски
  Многу.
  Ех, да ме гушне барем уште еднаш како ланскиот 1 Мај :(
  Тоа беше најискреното гушкање во целиот мој живот.
   
 11. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.719
  -Мамо што ќе ми купиш за роденден?
  -Ќе те гушнам бе ќерко,тоа најмногу вреди...

  Сигурнo вреди чим не добивам поклони...:P
   
 12. Mrs.Carter

  Mrs.Carter Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Многу , се чувствувам заштитнички.
   
 13. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  Премногу посебно коа ке ме гушне оној кого го сакам ...Најубавото нешто :inlove: :angel:
   
 14. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.347
  Допаѓања:
  28.655
  Пол:
  Женски
  Гушкањето ги потикнува емоциите.Ми значи,особено во моментите кога ми е потребна нечија љубов и утеха.
   
  На hermosa и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 15. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Уфф обожавам кога ќе ме гушне така силно.. се чувствувам сакано, заштитено
  живеам за тие прегратки :$
   
 16. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  13.273
  Пол:
  Женски
  Гушкањето ми е премногу потребно во моменти кога се чувствувам несигурно, разочарано или кога ми е потребна утеха. Со една силна и топла гушка, се ми поминува. :)
   
 17. tallyweijl

  tallyweijl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  35
  И те како ми значи, има повеќе начини на искажување на љубовта ама мислам дека гушкањето најмногу го топли срцето :l:
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  5.546
  Пол:
  Женски
  Најмногу на цел свет ми значи гушкањето,толку се чуствувам сигурно топло заштитено но сега го немам за жал тоа гушкање што јас го сакам ;(
   
 19. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.243
  Повеќе и од бакнеж.Особено она силно,моќно за кое не е потребен ни збор повеќе... :inlove:
   
 20. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  12.117
  Гушкањето најмногу си го сакам..тоа најмногу ми ги толпи душата и срцето. :wasntme: