Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. JustLoveHim

  JustLoveHim Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Ахх..Неговата прегратка ми значи премногуууууу....Посебно после караница кога ке ме пргрне ... :inlove: А недај боже јас да почнам да го гушкам нема да го испуштам од раце како крлеж сум му мал досаден крлеж лудо влјубен во нетгоооооооооо ! :inlove: :inlove: :inlove:
   
 2. Westsiderka

  Westsiderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  Обожавам да си го гушкам,посебно кога си спиеме е тогаш не му давам да мрдне. Ми си има случено да си заспијам така кај него во прегратки и во сон несвесно сум го стискала посилно од време на време,а лето топло,а јас сум навикната да бидам покриена секогаш.Кога станав кутруот беше препотен,од што му било и премногу топло не можел да спие само лежел и чекал да се наспијам за да се отскрие.Срце мое :inlove:
   
 3. melisita

  melisita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  20
  Обожавам да се гушкам..... не верувам дека има човек што сака повеќе гушкање од мене :D ..... :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :)
   
 4. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Неговата прегратка најсигурното место на овој свет...Неговата прегратка ми значи премногууу.. :inlove: :inlove: :inlove:
   
 5. tanicka

  tanicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  mislam deka e antibiotik za smiruvanje.guskajte se pocesto
   
 6. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Обожавам да се гушкам :$ :inlove:
   
 7. Samer

  Samer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Во неговата прегратка се чуствувам сакано и најсигурно. Цело време се гушкаме и кога спиеме гушнати сме ахх да е тука сега да го гушнам така силно :inlove: :inlove: :hug:
   
 8. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.497
  Пол:
  Женски
  Еве сум јас. :D
  [​IMG]
   
  На Ygritte и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 9. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  223
  Се пронајдовв :$ :D Најубаво е чувството кога се гушкаш со саканата личност. Се чувствуваш сигурно, сакано.. :wasntme:
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.929
  Допаѓања:
  90.873
  Пол:
  Женски
  Ми значи многу, чувствувам топлина, сигурност, дека сум сакана...Во тие секунди сум мирна, имам мир во срцето и душата, имам среќа.
   
 11. K.Karanfillova

  K.Karanfillova Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  81
  НАЈМНОГУ... Се чуствувам сигурно во неговата прегратка!:hug:
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.478
  Пол:
  Женски
  Гушкањето со дечко ми е многу важно. Ако еден ден престане да ме гушка, ќе знам дека нешто не е како што треба. А гушкањето со другите луѓе не ми е нешто значајно. Ретко и се гушкам со други.
   
 13. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.402
  Пол:
  Женски
  Повише и од неговиот бакнеж понекогаш... Да знаеш дека има некој кој те гушка со сета сила и ти споделува топлина и љубов е непроценливо чувство. За ништо не ја мењам прегратката! <3
   
  Последна измена: 8 јануари 2017
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.470
  Допаѓања:
  252.293
  Nesakam guskanje.
  Mi znaci i go praktikuvam samo i isklucivo samo so Nego
  i so decata.
   
  На Summerlover и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 15. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.893
  Допаѓања:
  32.632
  Пол:
  Женски
  Ми значи и тоа многу.
  Обожавам кога го гушкам дечко ми силно да му испукаат сите косчиња :D
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kara1

  kara1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Obozavam guskanje
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Change.

  Change. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Многу ми значи гушкањето, како цел свет да е мој тогаш:hug:
   
 18. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.165
  Допаѓања:
  124.345
  Пол:
  Женски
  Гушкањето со партнерот ми е како дневна доза лекарства против се:lol: сакам гушкала:$

  А јас па..гушкам само кога ќе се почувствувам така..
   
  На mira.mira и DiFlove им се допаѓа ова.
 19. DiFlove

  DiFlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Потполно истоо :lol:
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bebuf17

  bebuf17 Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Премногу ми значи и сакам да се гушкам...
  Додуша повеќе сакам да ме гушкаат ☺