Гушкање, колку ви значи?

Дискусија во 'Врски' започната од slonka, 6 септември 2012.

 1. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  21.034
  Пол:
  Женски
  Многу ми значи. Се топам во неговата прегратка! Прекрасно чуство. :inlove::l:
   
  На joy1 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 2. kikicat

  kikicat Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да се гушкам, се чуствувам прекрасно. Кога ќе ме гушне партнерот ми е најубаво :inlove:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.440
  Допаѓања:
  95.716
  Пол:
  Женски
  Кога е искрено, од срце, во вистински момент, макар и виртуелно - живот значи!
  Кога е лажно, какво сака и кога сака да е - подобро НЕ!
   
  На Lejla8 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  16.369
  Пол:
  Женски
  Многу ми значи гушкање , особено во некои тешки моменти . Така чуствувам поголема блискост и љубов .. Секако , треба да е од срце , а не лажно :)
   
  На SummerGirl и melnicanecot им се допаѓа ова.
 5. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.220
  Допаѓања:
  51.834
  Гушкањето од мм премногу ми значи, тогаш се чуствувам најубаво најсигурно кога тој е до мене.
  А од лажни гушкање :puke: Едноставно се познава кога некој те гушка од срце или ај колку ради реда.
   
  На mssuniquee, SummerGirl, melnicanecot и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. tteea55

  tteea55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2015
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  премногу ми значи, јас ова го велам знај да ме гушни.. се топам, се чувствувам сакано. :inlove::inlove::inlove:
   
  На SummerGirl и melnicanecot им се допаѓа ова.
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.440
  Допаѓања:
  95.716
  Пол:
  Женски
  Многу, премногу!
   
  На SummerGirl, melnicanecot и Dadusicka им се допаѓа ова.
 8. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  52.594
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да се гушкам кога сум тажна или нервозна после некоја караница со мм посебно ме опушта. Обожавам гушкање со мм со децата - ама пораснаа па поретко се гушкаат. А да многу убаво ми доагаше и гушката со баба ама за жал замина мината година.
   
  На SummerGirl и melnicanecot им се допаѓа ова.
 9. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.541
  Пол:
  Женски
  НАЈМНОГУ НА СВЕТ !!!!! :l:
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Moonlightbb

  Moonlightbb Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  34
  Гушкање, гушкање и само гушкање!
   
 11. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  8.033
  Пол:
  Женски
  Многу, многу, многу!
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  5.397
  Пол:
  Женски
  Гушкањето ми дава мир,сигурност,љубов...затоа премногу сакам гушкање
   
 13. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  10.738
  Пол:
  Женски
  Ми значи, многу. Сакам да се гушкам. Со тоа и му покажувам на дечко ми колку многу ми значи и дека никогаш нема да го пуштам.
   
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.195
  Допаѓања:
  112.055
  Зависи со кој!
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.170
  Допаѓања:
  100.341
  Кое бакнување, кои зборови, кои погледи, се би заменала за прегратки. Најмногу сакам. Како маче предам кога се гушкаме, а и доста пати се гушкаме. :hug:
  Видеово само место за чешкање за косата да биди за гушкање. Нешто во вакво расположение сум најчесто.
   
 16. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.556
  Допаѓања:
  17.576
  Ми значи да, особено после напорен ден или било каков лош момент во текот на денот, ме враќа во живот
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AnaaKareninaa

  AnaaKareninaa Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Колку ми значи?
  -Највише на свет. И без да се почуствивам лошо сакам прегратка. Да можам не би се одлепила од него ама ајде морам... Да не бидам сфатена погрешно сакам гшкање и со мама,тато и бато. Баш ме прави среќна
   
 18. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  98
  Премногу значи ! Кога сум во негова преградка се чуствувам безгрижно, и едниствено нешто што сакам е времето да запре ...:o::o::o::o::o::o:
   
  На VictoriaSan му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Michelle*

  Michelle* Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  835
  Пол:
  Женски
  Премногу ми значи гушкањето. Во неговите прегратки си го наоѓам спокојот :l:
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Машки
  i love it кога ке ме гушнеше целиот свет се претвараше најмирно место
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.