1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би биле во врска со партнер кој нема возачка/ автомобил или не сака да вози?

Дискусија во 'Врски' започната од fantastic girl, 26 јули 2020.

  1. Nevenche26

    Nevenche26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2019
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.476
    Пол:
    Женски
    Искрено, мене не ми беше битно, зошто јас возам, имам кола, ама кога гледам како некои се мачат/мачеа во одредени ситуации, среќна сум што се погоди и мм да е шофер итоа доста поискусен од мене. Имам другарка, што скроз и беше тоа небитно, јас и викав она да си положи реално сакаше,имаше примања ама бидна да не е така и не е ни битно, маж и исто немаше положено. Им се роди бебе, живеат во малку порурална средина, па од сплет на околности не беше мрдната првите 9-10 месеци од дома, освен пешки во околина. Ако требаше да одат на вакцина зимата, снегови имаше таа година памтам, татко и мораше да зема слободен ден од работа да ги носи,ако сакаа да одат на гости дур беше помало бебето татко и ги носеше сегде, нормално незгодно и беше или и он со нив по гости или во кола да ги чека како личен шофер. После виде не виде положи маж и ми вика "се преродив" и бебе од болница сами си земавме и сегде све сами си одиме.
    Друг пример овде кај што живеам сега, двајца браќа, едниов има кола, другиов нема желба да вози и тоа е нели во ред, ама еве сега си ја опремуваа куќата,многу гломазни работи кои неможеш со бус да ги шеташ, го бараа брат му да ги носи со кола или маж ми, девојчето им се разболе, брат му со кола ги носи. Живееме и ние подалеку од град, кајшто такси е искрено прескапо и не им се исплсти. За одредени ситуации мислам не е на одмет возачка и едно југо ако мишто друго
     
    На Lolipop23, Martka, simoncelicius и 4 други им се допаѓа ова.
  2. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.290
    Допаѓања:
    34.223
    Пол:
    Женски
    :rofl: Фантастично прашање :emo:
    Тебе сигурно нешто друго ти смета во позадина. Ако имаш лично ваква ситуација.

    Ако ти имаш возачка и кола не треба во никој случај да ти е битно тој дали има или нема.

    Ако ти немаш возачка и кола не треба ни да се запрашаш вакво прашање. Што ако и тој се прашува истото?

    Ако ти без возачка и кола треба од град во некое затуцано село да се мажиш за некој кој нема возачка и кола, а автобуси нема и предуслов за работа е возачка и кола и ако немате ќе сте сиромашни цел живот тогаш не се земајте додека не обезбедите.
     
    На candy.cane, SummerGirl, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Поќе сакам коњ да има idk.
     
    На Waverly Raven, Hellobeautiful, Scott Weiland и 19 други им се допаѓа ова.
  4. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
    Би била во врска само ако знае авион да вози. Ем низ странство ќе ме шета.:inlove:
     
    На Mencia, Hellobeautiful, candy.cane и 15 други им се допаѓа ова.
  5. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Демек дека машко мора да има возачка и мора да сака да вози??Дали се важи истото и за тебе? ако ти немаш возачка или не сакаш да возиш не треба никој да сака да има врска со тебе?
     
    На SummerGirl, poppie и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Јас не би била со некој што нема базент.
     
    На candy.cane, Luminary, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Frosty!

    Frosty! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2018
    Пораки:
    1.111
    Допаѓања:
    3.635
    Пол:
    Женски
    хахахаха и јас...и кога му реков еден ден ќе бидам може бремена, такси ќе викаме ли..и некако се убедивме положи..сега ќе му славиме 2 години возачка
     
    На SummerGirl, edna_malecka и poppie им се допаѓа ова.
  8. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    36.818
    Пол:
    Машки
    Нема шанси. 21 век ли сме што ли сме, и жените мора да возат!

    Нема да ја погледнам ако нема возачка и нема кола најмногу 10 години стара, а не некое Југо кое се распаѓа. Прифаќам само некое "ново" поволно Ауди, Мерцедес, БМВ од Немачка увезено. Автомобили од треторазредни држави како Чешка, Романија и Русија не признавам. Француските и Јапонските не ме задоволуваат со квалитетот. Англиски може, у тренд ќе бидеме. 8)

    Сакам да ме возика и шетка низ државава. Мора и зелена карта да има за да одиме во околината. Еве сега да не беа границиве затворени, ќе можеше да ме вози на кафе во Солун, ама овака можеме да скокнеме со нејзината кола на викенд во Валона и на враќање да ме извози низ Охрид. Цела Македонија е таму, а јас што? Да киснам во смрденово Скопје? Нема шанса бе! |(

    Кога сме во Скопје, сакам од дома да ме зема со колата кога искачаме некаде и да ме враќа, а не јас да се клацкам по ЈСП онаму и мешам со обичната раја, некапена една недела. Фуууј :envy:

    Значи женска барам да ми е строго личен шофер и иако јас имам возачка, не сакам стално да возам. Знаете ли вие колку е тоа тешко, колку тоа уморува? А и какво е тоа искачање без да можам да се напијам една-две-7-8 чашки алкохол?

    Скромен сум, не барам многу, само основни потреби. А да има кола е основна потреба. :)
     
    Последна измена: 26 јули 2020
    На Hellobeautiful, smooch, burthdaykake и 24 други им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Да.
    Ни двајцата не возевме кога се запознавме.
    Тој имаше возачка, јас немам ни ден денес.

    Тешки најголем проблем во животот да беше имање/немање возачката дозвола.
     
    На Martka, candy.cane, Lima24 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.959
    Ова да не е втор профил на онаа пред некој ден што кукаше дека дечко и не возел, дека не шетале и дека родителите нејзини го трачале ради тоа?
    Инаку на темата...јесте, да.
     
    На Doozy, *Amethyst*, candy.cane и 14 други им се допаѓа ова.
  11. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.065
    Допаѓања:
    4.134
    Пол:
    Женски
    Да. Еве ме омажена за таков :D
    Жива, здрава, со многу извозени километри, верувам со многу поголемо искуство во возењето и плус со поголемо знаење околу колите оти нели јас одам по мајстори :) Имало многу ситуации кога ме нервирало тоа што мм нема возачка и за се морам јас, ама тоа е. Не гледам дека има нешто страшно во целава ситуација. Ако и двајцата немате положено верувам дека е проблем, оти колата е голема потреба.
     
    На Doozy, SummerGirl, Lima24 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    најискрено ќе кажам, ако се работи за возрасен да речеме 30 години глупаво е да нема возачка и сите кажувате колку е битно да имаш кола за децата најмногу па затоа најдобро е двајцата родители да имаат возачка, а ако се зборува за некој до 24-25 години и не е чудно ако нема
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Во земја каде што возачката кошта колку платата за пола година, ме чуди како воопшто имаат возачка луѓево..
    А од друга страна сиромаштија до шија..
     
    На deskarada, Dream-Girl, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
  14. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Оф топик:
    Ама нели е простотија до шија или јас имам грешка инфо.
     
    На candy.cane и edna_malecka им се допаѓа ова.
  15. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Би била у врска со човек кој нема кола од финансиски разлози, ама не би била у врска со човек кој има можност а одбива да вози.
     
    На Noemi, Emy867, drugarka и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Е баш ме интересира дали некој некаде се разделил поради возачка. Низ што поминуваат луѓе за љубов, возачка била проблем. Инаку, веќе го кажав своето мислење на темава девојче, не можеш да се потпираш на друг. Ти си ти, дечко е дечко. Ако сакаш некој да има возачка, биди тоа ти и решен проблем. Не можеш на други да им се мешаш во одлуките. На погрешни вредности ве учат тие што ви ги кажуваат муабетиве, мислете со своја глава
     
    На candy.cane, SummerGirl, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Исто.Да не се повторувам
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Жените неможат и несмеат да имат возачки и коли па мора се некој да ги возе.. Колку глупа теема
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.505
    Допаѓања:
    32.625
    Пол:
    Женски
    Па ти го вози:rock:
     
    На Doozy, deskarada, poppie и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Nevenche26

    Nevenche26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2019
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.476
    Пол:
    Женски
    На муабетов, јас имав еден, раскинавме кратка врска, дозна дека купив кола, а во меѓувреме беше на одмор во Грција со бус, неколку дена таму ми пишуваше постојано и пред да си иде ми пиша "срцка ќе ме земеш вечер да не чекам бус со куферов?" ја му реков нешто како "што има да те земам јас, мајка ти нека дојде или плати си такси" и ми се налути како така сум му рекла, ете сега сум имала кола абе лом ме направи и од тогаш фала богу не ми пиша.:rofl::rofl:
    Значи јако е битно за некои ти да имаш кола/возачка, они не
     
    На Ladybug98, cresa-jagoda, poppie и 4 други им се допаѓа ова.