1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би биле во врска со помлади мажи?

Дискусија во 'Врски' започната од blackhairy90, 25 јули 2013.

  1. blackhairy90

    blackhairy90 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Како што гледам дека се повеќе женски се повеќе се уфарлуваат во постари мажи ми дојде идеја да подискутираме ние жените какво мислење имаме за помаладите мажи и да споделиме искуства за тоа какви се дали се доволно здрели и како се однесуваат спрема нас. Е сега овде ќе дискутираме за тоа дали некогаш сме имале врска со помлади мажи и какви се во кревет. Ќе споредуваме помлади мажи и постари мажи за тоа колку се здрели и колку можат тие да придонесат за нас жените. Би сакала јас да го скршам мразот, еве пример јас имам искуство со 5 години помлад од мене па иако раскинавме би сакал да кажам дека беше доста добар кон мене иако го изневерив тој сеуште ме почитува како жена и сега за сега сме во добри пријателски односи. Но според мене и според тоа како гледам дека многу жени одат со постари мажи би сакала да ги посоветувам за тоа дека да си ја пробат среќата и со помлад маж затоа што се полни со енергија и многу добри знаат да бидат во кревет(ова од искуство ви го зборувам).

    P.S : Нова сум на форумот го разгледав и навистина многу добар форум, се каам досега што не сум се регистрирала. Се надевам дека ќе ме прифатите и уште многу ќе дискутираме на форумот.

    Поздрав.
     
  2. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Јас НЕ!
    Мислењето ми е индивидуално.. но за разлика од тоа што го гледам секојдневно моето мислење е дека не би ошла со помлад од мене... За мене се тие дечиња недоздреани.
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас искрено би сакала да пробам да бидам во врска со некој што е помал од мене. Се разбира врската нема да трае долго, ама што знам онака интересно изгледа. Ете јас имам 19, тој ако има 17 замислувам дека ќе сака да одиме во парк, можеби прва љубов ќе му бидам и многу ќе се затреска. Не верувам дека би се осудил на нешто повеќе. Знам дека јас кога имав 17 годни најважно нешто ми беше дечкото да знае убаво да се бакнува и уште ми е.
    Би пробала, зошто да не, можеби поубаво ќе се однесува и ќе размислува од некој 22 годишен. Тука ќе си бидат на ниво хаахах :D
     
  4. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Мммм,незаборавно искуство,5 год. помлад од мене :$ ;)
     
  5. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Не не би била ,сметам дека ми е потребен постар дечко или барем на моја возраст.
    Секој со своето. :)
     
  6. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    355
    Јас лично не би била во врска со некој кој е премногу помлад од мене, јас имам 20 години а тој да има 18, 19 или сеуште да е во средно не ми одии во глава. Имам пријателка со дечко година дена помал и имаат доста проблемии сепак тој беше средношколец а ние матурантки.

    Таму после 25 години разликите можеби и не се толку приметуваат, на пример таа 27 а тој 25, или пак после 30 години но до 25 години таа разлика е много приметлива и мажите и така касно созреваат па уште и ако се помали ќе си имаме работа.

    Лично за мене разлика во месеци одобрувам но години не.
     
  7. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Јас би можела мал да бидам, зошто да не ќе се чувствувам помлада покрај него. Ама не многу мал да се рабереме :D Најмалку 18
    ај еве може и 17 :wasntme:
     
  8. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Врска не. Авантура некоја кратка она ова, може. :) Така размислувам сега, понатаму ќе видиме. :D
    Нормално, тоа кога би немала дечко.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Можеби..но не апла помлад.Година,до две најмногу :)
    Кога машките можат со постари жени да имаат врска,зошто не и ние.Се зависи од искуството на парнерот,нели годините не се мерило за зрелост :D

    И јас како mili4ka123,нормално кога не би имала дечко :lol:
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Не. И не сфаќам како функционира тој однос. Викаат - ете едноставно се случи, љубов. Па што знам...јас мислам дека не би можела да развијам емоции со сознание дека некој е помал од мене.
    Колку сака нека е зрел, сепак не може да е позрел од мене, не дека јас паметната, туку познато е дека и онака поспоро созреваат, така што тоа е невозможно да е толку зрел за да си парираме.
    А друго, сериозно го имам забележано од туѓи искуства. Жени кои се залетуваат за помали од нив најчесто е тоа така зошто не можат да доминираат или било како да влијаат и да се носат со врсник или соодветно постар од нив, па помаливе им се полесен плен. Не мора да генерализираме, но од она кое што јас сум го видела,така е. Баш и викендов начнав една ваква тема, па една и така и си се изјасни. Вика, мене ми е полесно, како ќе му кажам така прави. Не знаев што да кажам,а да не биде круто, па си преќутев.
    Да не должам, не... не гледам иднина, следствено на тоа нема зошто да си го трошам своето време и нерви, па и неговото на нешто кое нема да има поента.
     
  11. loveisshit

    loveisshit Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    26
    Неее... ниту помлад, ниту моја генерација
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Не.
    Не би можела да бидам во врска со некој што е помлад од мене или пак моја генерација.
    Општо познато е дека мажите покасно созреваат.
    Би рекла да биде од мене постар 5-6 години
     
  13. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Еднаш бев. :D И никогаш повеќе. :rofl:
    Постаро - поискусно. :) ;)
     
    На BoyL и Elena69221 им се допаѓа ова.
  14. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Со генерација неможев да се разберам, а не па со момлад оффф најпаметно постар 2-3 години ,јес да и тие не се којзнае колку зрели али барем не се деца...
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Мене па годините не ми се никакво мерило за зрелост. Не сум имала врска со помал, ама не ми пречи и не би ми сметало во иднина на пример да имам. Познавам мажи што на триесет години се изгубен случај, не знаат што со животот и исто познавам мажи на само 20 години кои ќе те засенат со еден муабет, околу тоа како ги согледуваат одредени работи, а исто и физички не изгледаат дека се на 20, туку како малце постари.

    Е сега, не би преферирала 20годишна девојка со 15 годишен. Мажите на тие години се буквално бебе за мене, уште детенце. Ама на пример девојка 26-7 години се дечко 22-23 зашто да не.. Девојка ако се одржува и негува, може и да има 30 а да и позавидат сите 20 годишни, а исто и за момците не сметам дека годините се пресуден показател за зрелост и памет.
     
    На SunnyGirl2, tallyweijl и littleflower им се допаѓа ова.
  16. hajdivo

    hajdivo Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    16
    1/ 6 години помал
    2/ 3 години врска
    3/ најчесто ПРАВИМЕ тоа што ПОМЛАДИОВ ќе каже-од едноставна причина што е смислов /и тоа мнооогу зрел/
    4/ доминирам-ДА /погоди каде ;) /
    5/ иднина-ухууу итекако со него ми има поента

    заклучок- да не ГЕНЕРАЛИЗИРАМ и јас, ама ако не сте доживеале и преживеале овакви врски, не давајте непотребни коментари
     
    На Chris0203 и littleflower им се допаѓа ова.
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Со помлади НЕ не чуствувам никаква привлечност со постари ДА
     
  18. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Па ако се работи за 1 до 2 години помлад можеби, незнам, би размислила се зависи од карактерот на истиот тој човек. :)
     
  19. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Јас со помлади мажи не би бил, но со помлади жени или девојки со задоволство.
    Јас сум џентлмен и никогаш нема да кажам за некоја жена дека не е убава, но доколку имам право на изор би одбрал помлада. За разлика од повекето овде кои им е битно карактерот како некое клише што го кажуваат дури и децава кои самите немаат оформено карактер а камоли да проценат дали некој друг има карактер, јас за почеток бирам да е убава, насмеана, духовите, да немора да го мерам секој збор....
    За да процениш карактер и памет треба прво да ги имаш изградено сопствениот карактер и доволно искуство за да можеш за себе да кажеш дека си паметен и карактерен, а јас за себе неможам да кажам такво нешто, пред се од скромност па потоа се останато.
    Невелам дека и постарите девојки и жени немаат своја вредност но сепак јас сум за убави, млади згодни, а за карактерот ќе го оформиме со тек на времето :)
     
  20. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Се` ќе зависи од карактерот бидејќи апсурдно е да се прават генерализации по ова прашање од типот дека ако бил помлад ќе бил незрел, или постар - зрел и сериозен. Пошто сум одела и со двата типа мажи и можам да кажам дека нема некоја значителна разлика освен секако темите на разговор. Помладите повеќе се осврнуваат кон жанрот на музика, и поедноставно функционираат. Додека постарите се со истиот детски дух само во некоја извитоперена верзија. Значи овие првиве ако сеуште излегуваат во град, парк и гледаат да те изневерат со првата девојка која им налета во пијана состојба, овие вториве ќе го направат истото, само единствената разлика ќе ја најдете во изговорот. Демек овие вашиве посериозни истата вечер гледал фудбал со другарите и не биле никаде таа ноќ. :lol: Патем, ова со помладиве ми нема врска со доминација и желба за манипулирање. Не знам ниту од каде идејата дека е тоа така. :^) Еве јас на пример имам постари другарки/другари кои имале искуство со помлади партнери па никогаш не се поставиле во улога на алфа женки и мужјаци со желба за диктаторство, туку напротив претпочитале еднаквост. Сепак, искуствата се индивидуални. Не велам дека не постои и оној тип на жени/мажи за кои помладите се полесен плен за ловење и поаѓаат со вакви намери, но се надевам се ретки. Сепак според моето лично искуство, сметам дека претежно жени со авантуристички дух и желба за експериментирање во полето на љубовта повеќе би се согласиле на една ваква врска. Оние сериозните пак, вообичаено си бараат партнер согласно нивните критериуми. Но, пак не може ни ова правило да важи за сите, бидејќи постојат и случаи каде спротивностите се привлекуваат.
     
    На wannabe777, Marossa и julie77 им се допаѓа ова.