1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би биле во врска со помлади мажи?

Дискусија во 'Врски' започната од blackhairy90, 25 јули 2013.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сум била, ама секогаш ни биле различни сфаќањата. Сега постаро поразбирливо и поискусно.
     
  2. 1slavjanka

    1slavjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    503
    Пол:
    Женски
    Годините не се мерка за зрелост но не ми е замисливо девојка од 25 со дечко од 20.
    1-2 години не е некоја голема разлика и не би ми пречело но повеќе од тоа НЕ.
    За мене не е замисливо и да бидам со некој 7-8 години постар.
    Мислам сериозноста би ме убила а несериозноста не би му доликувала па ќе ми делува ко изгубен случај.
     
  3. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Не, не сакам помали.
     
  4. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Година дена разлика не е страшно ама повеке од година не. Нормално ако е доволно зрел. Ма да мажите и онака покасно созреваат (секоја чест на исклучоците), па уште и помал ако е, со дете ке се расправаш.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  5. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Да, но само 1-2 години разлика и во зависност од карактерот
     
  6. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Ако не е барем петнаесет години помал ништо од бизнисот...
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Зависи колку помал, сум се мувала со еден неколку пати кој патем помал е од мене 2 год и не беше нешто страшно де :D се зависи до тоа колку е зрела личноста, а ако е млад со години и млад во умот е тогаш е стварно тешко да си со вистинско дете и да си го воспитуваш како знаеш :D сведок сум на еден брак кој неодамна се склучи девојката има 30 а машкото 24 , е што е дете е , не зборам за години него во умот , е со таков не можам да се замислам... а и не ми е јасно од каде сега таквиот тренд, познавам и други бракови каде мажот е помал, па е... те мажот за така :D не е репер тоа ако мажот е постар од жената и е демек позрел, помажествен,и ќе ви биде се совршено , ама сепак сум против тоа мажот да е помал од жената, за мување без обврски поддржувам :wasntme:
     
  8. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Јас сум во врска со помал дечко веќе година ипол,и се е во најдобар ред.
    Сум била и со постари од мене 7-8години па ете не ми одговарале. Можеби е повеќе до личноста одколку до возраста. Јас така размислувам.
     
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Бев, одамна, цели четири месеци помал. И бев во години кога тоа сознание си го сфатив ко крај на свет. :lol: А па јаките врски шо беа на тие години, тоа друг муабет. :lol:
     
    Последна измена: 2 јануари 2015
    На zhirafa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zhirafa

    zhirafa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    124
    Па јас имам 17 а дечко ми има 15 ама тоа нема врска многу е позрел за негови години како да има околу 20 се однесува а јас па за разлика од него сум така зелена детинеста хаха :D Немаат врска годините се е до човекот.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Нема шанси.Не сакам ниту месец помлад од мене :DМе привлекуваат постари.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anel

    anel Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    19.937
    Пол:
    Женски
    Site moi vrski so isklucok na edna bile so pomladi, od nekolku meseci do 3 godini. I soprugot e pomlad od mene. I sekogas mi bilo super, so pomladi i ti pomlad se cuvstvuvas:mm:, sekako ako se dovolno odgovorni , da ne se odnesuvaat kako razmazeni decista
     
    На SunnyGirl2 и BoyL им се допаѓа ова.
  13. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
  14. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Мажите созреваат покасно. Кажете што сакате,ама вистина е..Некои созреваат покасно,а некои никогаш потточно:rofl: Никогаш не би била со помал од мене, не ми треба дете покрај мене
     
    На ku4ence и tessie им се допаѓа ова.
  15. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    никогаш не ме привлекувале помали од мене, постарите и поискусните ми се посекси :$
     
  16. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Дечко ми е помал од мене 4месеци и тоа воопшто не ми смета. Мислењата ни се поклопуваат.
     
  17. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Една феминка над мене кажа дека мажите созреваат покасно така да ќе се согласам со нејзе.
    Дали е до околината или незнам до што ама сите машки околу мене кои имаат 15, 16, 17 години се однесуваат како деца. Не значи дека нема и постари кои се однесуваат така, ама конкретно за темата.
    Така да сега за сега не би била, ама не се знае во иднина што може да биде. А и да, да сакам да си имам работа со деца ќе се вработам во градинка. :D
     
  18. IvanaDzubre

    IvanaDzubre Активен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Зошто ваква дискриминациај, да секоја чест на исклучоците ама сум запознала дечки по 5-7 год помали од мене што знаат и внимание што е и да сакаат за разлика од наконтени постари говеда. Плус имам една теорија незнам колку е точна ама....ви текнува сите вие жените во форумов кои се имате прегорено некогаш....а сите го имале тоа некогаш. Епа кај мажите сум видела дека е многу поболно кога ќе им налета таа што ја сакале/сакаат. Ние помалку повеќе надминуваме, не велам забораваме, разликата е во емоцијата и последиците од неа. Некако жените се враќаат во игра многу полесно, додека кај маживе кога ќе се заебат и тоа се случува околу 21-25-26 тата година, ретко кој после тоа сака врска, девојка, некоја на која ќе и верува, им станува рамно, почнуваат да стануваат индиферентни невнимателни арогантни самобендисани и еден тон его бустери ставаат како штит од жени, кој се смее претерано, кој не враќа на повици кој на секоја девојка и прави муабет стилом јас несакам обврски, не ми е периодот таков.....
    Некако мажите над 30 приметувам се повеќе мани наоѓаат а не ми е јасно како си дозволуваат да се факаатт за тривијалности кога забораваат да живеат општо. Забораваат што е забавата во животот, онаа среќа со девојка кога шдиш на одмор, кога го пиеш првото кафе. Кога пред работа излегла 1саат порано да дојде до кај тебе да те гушне, Ситници кои се многу над како се облекла дали се шминка или не дали има кола или не нејзините од кое семејство се, кај работи, зошто не дипломирала, зошто раскинала со бившиот.
    Место да изигравате интерпол пробајте за промена следниот дечко што ќе ви се допадне да не го прашате ништо осем неговото име. Играјте забавувајте се, смејте се, разговарајте за кој што спортува, кој што милениче има, чие какви глупости прави, кој каква музика сака, каде искача, дали почитува институција кафана...
    Па место да се мислите како сега што кафе вечера. Бидете иницијатор, ајде утре одиме на водно заедно, или на матка, или ќе го шетаме моето куче нешто динамично правете место да се оптоварувате од почеток со се живо, па не нема утредента да стапи никој со никого во брак, којзне можеби и нема и ништо ни да биде ама ќе имате супер комуникација дружба поминато време, еј еден ден од неделата си направил нешто различно мрднал адреналинот.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    17.203
    Јас сметам дека годините не се мерило за зрелоста.
    Би била со помлад маж доколку е созреан како што треба, а не би била со постар кој што е со пубертетски синдром.
    Не може да се генерализира. Зависи од човекот.
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.426
    Пол:
    Женски
    Размислував за врска со дечко две години помлад и некако ми изгледаше во ред. Но со некој помлад од две години не би сакала да бидам.