1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    Ќе биде некој искрен да одговори на ова?
     
  2. Mina79

    Mina79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Јас не никогашшшшшшшшшш го сакам премногу и преубаво ми е со него, нема потреба од такви глупости
     
    На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    искрено..не никогаш. таква личност сум што и да не го сакам дечкото не би го изневерила, да не зборуваме па ако си го сакам :) ако ми затреба друг, прво расчистувам со едниот
     
    На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Никогаш да имам во врската се што ми е потребно да сакам да ме сакаат почитуваат никогашшш!!Несакам ни мене да ме изневерат несакам ни јас може зачто знам какво е чувството да си понижен на тпј начин ако дознаеш се разбира! ;)
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Дајте бе луѓе аман сто илјади теми има вакви. Пишете си таму кај што треба.
     
  6. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Убаво викаш ама кој да те слуша? |( За веќе обработени теми, пак се отвора нова тема. :^)

    Инаку НЕ, не би го изневерила дечко ми.
     
    На Anabela09 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.085
    Допаѓања:
    6.789
    Пол:
    Женски
    НЕ ! Никогаш,а сигурна сум дека и тој мене не!! :)
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Иако не сум во врска сега, можам со сигурност да кажам дека никогаш нема да изневерам, поглупа работа за мене нема. Значи ако сакаш некој искрено, ако го цениш и почитуваш, прво и основно како особа, со која делиш барем нешто, нема потреба од варање.
     
  9. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    НИКОГАШ! Зашто тогаш би била со него ако имам потреба од некој друг? :puke: По мизерно нешто од изневерувањето нема. Само слабите луѓе без морал и самопочит изневеруваат!!! :n:
     
    На aquafortune му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    Нема шански да го изневерам премногу го сакам!!!!!!
     
  11. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    Да во право си. едно време сакав да го изневерам дечкото, не знам зошто. ама баш во тој период многу се искаравме за ситница, тогаш дознав колку многу го сакам, и колку тој мене ме сака. Сега размислувам многу поинаку, никогаш нема да го изневерам. :inlove: :inlove: Многу си го сакам :inlove:
     
  12. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    Без навреда али баш се насмеав за темава... Како почнавте сите `ја нема, ја никогаш..` а кога реално ќе погледнете ке сфатите дека тоа е само превез за очи и дека денес скоро 60% од луѓето па дури и повеќе се изневеруваат.
    Немој да ме сфатите погрешно, може некои од вас стварно не изневериле никогаш, ниту пак ќе го направат тоа, али сепак сакам да кажам дека за жал има многу кучки во градов (извинете на изразот)

    Иначе што се однесува до мене, многу мразам изневера али да бидам најнајнајискрена постои само една личност со која можам да изневерам а тоа дечкото што го сакам.
    Можеби тоа е поради искрената, и досега најголема љубов што сум ја чувствувала кон некој, и поради тоа што ни сами не знаеме на што сме, денес заедно, утре не, али знам дека он е единствената личност која не би ја изневерила, и физички и психички, а знам дека и за него важи истото.
    Али затоа пак, со него би можела да изневерам било кој, али само со него, со никој друг. ( за жал. не дека сум светица али стварно неверствотот е лоша работа... се тешам што барем кај мене никој не дознал кога сум варала, едноставно тоа е меѓу мене и типов, не дека тоа може да смени мисленње на другите за мене туку затоа што знам дека сепак тоа е лошо, бедно и болно )
    али едноставно не можам против тоа кога го сакам едноставно
     
  13. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Најискрено, НЕ! До сеа што сум била во врска никогаш не сум изневерила и мислам дека никогаш нема да можам да го направам тоа. Таков карактер сум, колку и да не ми оди со него попрво би прекинала па би отишла со друг отколку да го изневерам за време на врската.
     
  14. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    da... denes spored mene nema vernost. Sekoj vara pa makar i toa da bide samo ednas.... Jas ne veruvam vo ljubov i vo vernost ... zatoa si ziveam za momentot bidejki momentot pretstavuva zivot ... ne treba so sekoj no ako imate doverba vo nekoj i vredi da se vara zosto da ne :) :D :D
     
    На Roli, BoyL, anonimente и 2 други им се допаѓа ова.
  15. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    не сакам да го изневерам дечко ми! Премногу го сакам и никогаш не би го сторила тоа!!! А се надевам нема ни тој мене!
     
  16. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    И јас не сакам да изневерувам и сум сигурна 100 % дека имам самоконтрола и сл...и дека не сум способна тоа да го направам! Сепак имам едно мислење.....сметам дека во денешно време машкото не може да остане верно! Причина го давам примерот, кога околу него се врткаат тако звани гладни кучки.....кои сакаат на секаков начин да го привлечат и користат валкани методи....нормално машкото тогаш е најслаб и неможе да се контролира.....и ке ја запусти работата! Сметам дека денеска изневерувањето е на толку висока стапка, само поради Дел од женскиот пол, кој е расипан...пример земам девојки, кои и покрај тоа што знаат дека дечкото и девојката се пар, сепак сакаат да ја уништат врската, и да си ги задоволуваат своите хирови! Но не ги обвинувам само таквите женски особи.....машкото го обвинувам што е толку слабо, и не ја негува својата љубов, туку трча по такви расипани....и на крај кога се тоа ќе се дознае се лижи како мало кутренце...ќе вика ќе моли за опроштај! Таквите ми се најгадни, а што е најтрагично, таквата личност не се ни покајала што го направила тоа!.........
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    веројатно е веќе излишно да се отвараат вакви теми,кога и покрај тоа што форумот е анонимен пишуваат само тие то верохатно не изневериле.а тие што тоа го направиле или би го направиле никаде ги нема и темата станува еднолична...
     
  18. PrettyWoman

    PrettyWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Неверството го сметам како непочитување на партнерот, а јас премногу го сакам и почитувам, па не би го изневерила. Освен тоа ако сум задоволна од една врска нема потреба да изневерувам, а доколку не сум задоволна ке ја раскинам а не да си играм со двајца истовремено
     
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Овој сега дечко што го имам , премногу го сакам и не би имала душа да го изневерам . Доколку имам друг што не сакам тогаш не знам ама за овој сигурно дека не би го изневерила . Баш вчера правевме муабет и викам ако некогаш посакаш да си без мене , варај ме за да ми биде полесно да те преболам , а не да ми раскинеш од причина не сакам да сум со тебе , па да си го тупам мозокот што би било да ако .. Забегав од темата , ама такво мислење имам .
     
  20. lolicka

    lolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    znaete velat kolku davas tolku i ke imas :?: razmislete ;)