1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

 1. Да

  216 глас(а)
  19,3%
 2. Не

  904 глас(а)
  80,7%
 1. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  8.449
  Ќе биде некој искрен да одговори на ова?
   
 2. Mina79

  Mina79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Јас не никогашшшшшшшшшш го сакам премногу и преубаво ми е со него, нема потреба од такви глупости
   
  На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  искрено..не никогаш. таква личност сум што и да не го сакам дечкото не би го изневерила, да не зборуваме па ако си го сакам :) ако ми затреба друг, прво расчистувам со едниот
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Никогаш да имам во врската се што ми е потребно да сакам да ме сакаат почитуваат никогашшш!!Несакам ни мене да ме изневерат несакам ни јас може зачто знам какво е чувството да си понижен на тпј начин ако дознаеш се разбира! ;)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.507
  Пол:
  Женски
  Дајте бе луѓе аман сто илјади теми има вакви. Пишете си таму кај што треба.
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Убаво викаш ама кој да те слуша? |( За веќе обработени теми, пак се отвора нова тема. :^)

  Инаку НЕ, не би го изневерила дечко ми.
   
  На Anabela09 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  НЕ ! Никогаш,а сигурна сум дека и тој мене не!! :)
   
 8. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Иако не сум во врска сега, можам со сигурност да кажам дека никогаш нема да изневерам, поглупа работа за мене нема. Значи ако сакаш некој искрено, ако го цениш и почитуваш, прво и основно како особа, со која делиш барем нешто, нема потреба од варање.
   
 9. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  НИКОГАШ! Зашто тогаш би била со него ако имам потреба од некој друг? :puke: По мизерно нешто од изневерувањето нема. Само слабите луѓе без морал и самопочит изневеруваат!!! :n:
   
  На aquafortune му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  Нема шански да го изневерам премногу го сакам!!!!!!
   
 11. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  8.449
  Да во право си. едно време сакав да го изневерам дечкото, не знам зошто. ама баш во тој период многу се искаравме за ситница, тогаш дознав колку многу го сакам, и колку тој мене ме сака. Сега размислувам многу поинаку, никогаш нема да го изневерам. :inlove: :inlove: Многу си го сакам :inlove:
   
 12. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  Без навреда али баш се насмеав за темава... Како почнавте сите `ја нема, ја никогаш..` а кога реално ќе погледнете ке сфатите дека тоа е само превез за очи и дека денес скоро 60% од луѓето па дури и повеќе се изневеруваат.
  Немој да ме сфатите погрешно, може некои од вас стварно не изневериле никогаш, ниту пак ќе го направат тоа, али сепак сакам да кажам дека за жал има многу кучки во градов (извинете на изразот)

  Иначе што се однесува до мене, многу мразам изневера али да бидам најнајнајискрена постои само една личност со која можам да изневерам а тоа дечкото што го сакам.
  Можеби тоа е поради искрената, и досега најголема љубов што сум ја чувствувала кон некој, и поради тоа што ни сами не знаеме на што сме, денес заедно, утре не, али знам дека он е единствената личност која не би ја изневерила, и физички и психички, а знам дека и за него важи истото.
  Али затоа пак, со него би можела да изневерам било кој, али само со него, со никој друг. ( за жал. не дека сум светица али стварно неверствотот е лоша работа... се тешам што барем кај мене никој не дознал кога сум варала, едноставно тоа е меѓу мене и типов, не дека тоа може да смени мисленње на другите за мене туку затоа што знам дека сепак тоа е лошо, бедно и болно )
  али едноставно не можам против тоа кога го сакам едноставно
   
 13. babe

  babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  4
  Најискрено, НЕ! До сеа што сум била во врска никогаш не сум изневерила и мислам дека никогаш нема да можам да го направам тоа. Таков карактер сум, колку и да не ми оди со него попрво би прекинала па би отишла со друг отколку да го изневерам за време на врската.
   
 14. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  69
  da... denes spored mene nema vernost. Sekoj vara pa makar i toa da bide samo ednas.... Jas ne veruvam vo ljubov i vo vernost ... zatoa si ziveam za momentot bidejki momentot pretstavuva zivot ... ne treba so sekoj no ako imate doverba vo nekoj i vredi da se vara zosto da ne :) :D :D
   
  На Roli, BoyL, anonimente и 2 други им се допаѓа ова.
 15. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  не сакам да го изневерам дечко ми! Премногу го сакам и никогаш не би го сторила тоа!!! А се надевам нема ни тој мене!
   
 16. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  И јас не сакам да изневерувам и сум сигурна 100 % дека имам самоконтрола и сл...и дека не сум способна тоа да го направам! Сепак имам едно мислење.....сметам дека во денешно време машкото не може да остане верно! Причина го давам примерот, кога околу него се врткаат тако звани гладни кучки.....кои сакаат на секаков начин да го привлечат и користат валкани методи....нормално машкото тогаш е најслаб и неможе да се контролира.....и ке ја запусти работата! Сметам дека денеска изневерувањето е на толку висока стапка, само поради Дел од женскиот пол, кој е расипан...пример земам девојки, кои и покрај тоа што знаат дека дечкото и девојката се пар, сепак сакаат да ја уништат врската, и да си ги задоволуваат своите хирови! Но не ги обвинувам само таквите женски особи.....машкото го обвинувам што е толку слабо, и не ја негува својата љубов, туку трча по такви расипани....и на крај кога се тоа ќе се дознае се лижи како мало кутренце...ќе вика ќе моли за опроштај! Таквите ми се најгадни, а што е најтрагично, таквата личност не се ни покајала што го направила тоа!.........
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  веројатно е веќе излишно да се отвараат вакви теми,кога и покрај тоа што форумот е анонимен пишуваат само тие то верохатно не изневериле.а тие што тоа го направиле или би го направиле никаде ги нема и темата станува еднолична...
   
 18. PrettyWoman

  PrettyWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  19
  Неверството го сметам како непочитување на партнерот, а јас премногу го сакам и почитувам, па не би го изневерила. Освен тоа ако сум задоволна од една врска нема потреба да изневерувам, а доколку не сум задоволна ке ја раскинам а не да си играм со двајца истовремено
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Овој сега дечко што го имам , премногу го сакам и не би имала душа да го изневерам . Доколку имам друг што не сакам тогаш не знам ама за овој сигурно дека не би го изневерила . Баш вчера правевме муабет и викам ако некогаш посакаш да си без мене , варај ме за да ми биде полесно да те преболам , а не да ми раскинеш од причина не сакам да сум со тебе , па да си го тупам мозокот што би било да ако .. Забегав од темата , ама такво мислење имам .
   
 20. lolicka

  lolicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  znaete velat kolku davas tolku i ke imas :?: razmislete ;)