1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.681
    Пол:
    Женски
    Не, никогаш.. Кога би помислила како би ми било мене така тој да ми направи....... :|
     
  2. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Не, никогаш не би го изневерила.
    Самиот збор изневерување е толку понижувачки.

    Мислам дека многу подобро е ако имаш желба да заминеш со друг, прво расчисти со овој....па после оди каде сакаш, со кого сакаш и прави што сакаш!

    Тоа е мојот став. Прво ставам крај на веќе постоечкото, ако душата ми посака некој друг.
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.896
    Допаѓања:
    103.002
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ваква тема воопшто не требало да се отвори |(
    Секако дека НЕ
     
  4. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Е сега би го изневерила со Марио Касас (актерот од Три метри над небото) или некој друг... :$ :$
    Ама вака, кратко и јасно НЕ!! :inlove: :inlove: :inlove: :l: :l:
     
  5. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    Имаше моменти кога помислував на такво нешто ама никогаш не се осмелив. Тоа беше пред 2 години. Заедно сме 6 години и многу сум среќна. Не помислувам повеќе се надевам и нема. Не сакам да се урочам, пу пу ! Го сакам ептенски онака, внатрешно ме исполнува како никој.
     
  6. bubibubibubi

    bubibubibubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    Не никогаш не би го изневерила
     
  7. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Се водам според Не му го парви на некој она што не сакаш тебе да ти го парават!

    Никогаш не би го изневерила,зошто знам дека и тој не би го сторил тоа... Љубовта е света работа за двајцата :l: љубејте се,сакај те се и ќе бидете сакани!
     
  8. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Никогаш ама баш никогаш.Имам се со него.Тој ми е и пријател и дечко и родител (бидејќи е постар од мене и се утепува делејќи совети :lol: ) + многу го сакам и не гледам причина зошто.
     
  9. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    нема потреба од такво нешто за мене фамилијата е нешто за кое треба да ср трудиш да ги направиш срекни како тие што те прават среќен секој ден со нивното присуство :D
     
  10. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    не!..еве 2 ипол години сум во врска и не сум го изварала :D
     
  11. russia7

    russia7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    504
    Многу понизен чин е изневерувањето. Со тоа ја намалувате вредноста на партнерот, а истовремено и својата вредност. Зошто би си дозволиле да ве поседуваат две личности? Ако врската/бракот е далеку од сјаен, едноставно ставете крај на тоа, па потоа одете со кого сакате.

    Читам погоре доста мислења од типот: Дечкото би го изневерила, ама сопругот не.
    Логика??? Која е разликата?
    Прстенот на рака, дадениот збор во црква или хартијата на која пишува дека сте венчани не ја менуваат љубовта и посветеноста кон партнерот.
    Што ако дечкото кој сте го изневериле еден ден ви стане сопруг? Тогаш ќе си играме пу-пу не важи и одеднаш душата и совеста ќе ви станат чисти? :^) Глупости.
     
    На sweet-star и tami1 им се допаѓа ова.
  12. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Порано сум можела,но среќа што не сум го направила тоа затоа што би се каела довека.А сега НИКОГААААШШШШ...Едноставно со него ги имам сите работи кој ме прават среќна и задоволна..Се надевам дека ќе остане така.
     
  13. izgubena5555

    izgubena5555 Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    14
    не би го изневерила ниту дечкото ниту сопругот. зошто би го направила тоа? поарно ќе раскинам или ќе се разведам за да бидам со некој друг отколку тоа да го направам. се согласувам и со другите феминки премногу е низок удар :worried:
     
  14. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Нема шанси ,кога сакам еден сум го одбрала и ке го сакам цел живот,нема ништо и никогаш да се смени и по 60 години за мене секогаш ке си биде ист :inlove: :inlove: :inlove:
     
  15. Ani.cka

    Ani.cka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    26
    НЕ имам прекрасна врска, со многу љубов, разбирање, почит и не ни помислувам на тоа
     
  16. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    А зошто би изневерила некој кој сакам? Ако сум со некој, ако делам со него од најситни секојдневни работи, до најголеми тајни, среќи, стравови, сигурно го сакам, и зошто би го иневерувала токму него? Зошто би се понижувала во неговите и во очите на другите луѓе. За мене тоа е еден низок, прост, безчуствителен чин, кој може да го направе плитка личност без душа. Никогаш не би го изневерила тој што го сакам. И викам тој што го сакам, пошто за некој да ми биде дечко, или маж, :!: морам, ама морам да го сакам. Ако не го сакам, фала богу, прво ќе расчистам меѓу нас, па дури тек после тоа би била со друг.
    И пред да направам нешто си се прашувам, дали би сакала личноста од другата страна мене да ми го направе истото.
     
  17. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Не, самата да ми текни да помислам да го изневерам-не, немам потреба. Ама во случај тој да ме изневери, и јас да дознаам за тоа ке го изневерам без размислување, за да осети истото што и јас. Да,да.. ;)
     
  18. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    никогаш не сум помислила нема ни да помислам.... ;)
     
  19. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    НИКОГАШ!! Како што не сакам јас да бидам изневерена, така никогаш и не би дозволила да изневерам некого!!
     
  20. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Не.

    Не сум склона кон уништување убави врски, за да ми помине меракот со некој си таму, што до утредента најверојатно и името би ми го заборавил.
    Па и да е еве во криза да речеме самата врска, не би се трудела да ја докопам со ваков чин. Според мене, ова го прават само лабилни луѓе и кукавици кои не сакаат да се борат.
    Јас бирам да задржам нешто, да поправам ако може, тешкото сигурно би го издржала и без да се укотвам во нечија друга прегратка дури сеуште не сум ставила крај.

    Така да, како што кажав и претходно, не.