Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

 1. Да

  191 глас(а)
  18,5%
 2. Не

  843 глас(а)
  81,5%
 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.682
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно не. Не сакам ни да изневерам ни да бидам изневерена. Ако не оди врската се кажува во очи а не зад грб неверства.
   
 2. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  154
  Доколку врската вие цврста и прелиена со љубов нема да сакаш да погледнеш друг. Но доколку ти шаркаат очите значи дека нешто не е во ред и треба да се стави крај на губење на времето. Изневерувањето не е никакво решение, само понижување не се игра со нечии чувства, зошто во таа игра си играш и со сопствените. Имам изневерено, но од тоа научив една добра лекција како шамар за будење и го сватив баш ова што го постирав.
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cinderella.red

  cinderella.red Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Не! Поради причина што самате себе што се почитувам и поради тоа што не сакам мене да ме изневерат, зошто се познавам доколку ме изневерат буквално ке се срушам и ке бидам мн повредена.
   
 4. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Ne sakam neverstva iako mi se ima sluceno bivsiot go izneveriv i taka zavrsi nasata vrska ama si zasluzi na pocetokot na vrskata i se pustase na edna poznanicka strasno me povredi so toa inaku ne sum odmazdoljubiva ama taka se poklopija rabotite i spored mene kolku i da ti e ubavo vo nekoja vrska nikogas nemozes da znaes dali nema da go izneveris ili nema da te izneveri se se slucuva
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Женски
  сум го изневерила бившиот....тоа оправдано ми е :D
  иначе сегашниов никогаш :*
   
 6. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  119
  прво многу ми е чуден самиот наслов на темата,дали би?
  од каде да знам уствари што може да ми дојде на памет у следните 20 години
  имам пријателка се омажи беше нај против тие работи,секогаш плукаше по жените кои го прават тоа и знаете на крај шо се случи?
  таа онаа која викаше никогаш не,го изневери сопругот. Затоа повеќе се водам според она што навистина се случува надвор од форумите
   
 7. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  Сум изневерила, да. Ама никогаш повеќе нема без разлика дали заслужил или не... не за друго туку да ми остане чиста совеста, тоа е сепак најважно :(
   
 8. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Дечко да, сопруг нема шанси.
   
 9. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  14.047
  Пол:
  Женски
  Не,никогаш.Го сакам премногу,и не би сакала да го изгубам.
   
 10. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.751
  Допаѓања:
  4.221
  Пол:
  Женски
  Кој искрено љуби не би изневерил...до крајот на животот,па макар и да не е со таа личност засекогаш!
   
 11. micik

  micik Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Го имам изневерено и никогаш не дозна за тoa :) Нема никогаш ни да му кажам :) (Може секој да ме осудува за ова што го пишав но јас си знам најдобро)
   
  На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nezna28

  Nezna28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  214
  Неверството се случува за миг, и никој или многу малку особи можат да кажат со сигурност дека не би изневериле. Обично најлесно им е на оние помалку убавите на кои никој и не им нуди ништо па по некоја логика и да сакаат и да не сакаат ќе бидат верни.
  Но за млада атрактивна, успешна жена многу е тешко да каже дека со сигурност не би изневерила затоа што пред нејзе се огромни предизвици на кои не е лесно да се одолее.
  Да се вратам на прашањето, дали јас би изневерила?
  Да, но за да изневерам ќе треба тој со кој ќе го изневерам мојот партнер да ми понуди добра причина. Во суштина јас и кога бирам партнер го бирам најдоброто а не првиот што ќе ми пријде па така потоа треба да се појави нешто баш она екстра за да јас помислам на неверство.
   
  На Mhhm, julie77, LoveIsAllAround и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Иако сум слободна сепак ќе кажам НЕ. НЕ прифаќам изговори од типот бев пијана, се случи наеднаш, несакав или вака така тоа никако. Ако ја сакате една личност доволно ма не знам шо да се случи не би ја изневериле. Ако сакате некој друг едноставно раскинете со првиот па бидете со кого сакате. Ако сте го изневериле првиот и по одредено време тој дознае нема ли вториот да има сомнеж во вас? Чим еднаш сте изневериле сигурно ќе го сторите тоа пак.
   
  На Bitanem и peperutka7 им се допаѓа ова.
 14. peperutka7

  peperutka7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  60
  Никогаш не би го изневерила.... не сум тип што сака да прави будала од некого.
   
  На Decapitated.Hanna, chicaboom3, martine и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Велат Никогаш не вели никогаш, ама јас велам никогаш не сум го направила ниту ке го направам... Попрво би му раскинала,па би била со друг,отколку да праам будала од него. Не практикувам да правам работи шо не сакам да ми ги прават...
   
 16. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  159
  Не, никогаш не би го изневерила, во никој случај, па дури и да можам и тој да не дознае, НИКОГАШ, од причина што премногу го сакам. Не можам тоа да му го направам ниту нему, ниту себе. Погоре една феминка спомна финансиска состојба и изглед. Но, тие се пролазна работа. Важно е само она што човекот од внатре го има, бидејќи само тоа засекогаш останува во нас. И најубави машки со многу пари да се појават, не можат да ме купат. Едноставно, не можам да бидам во прегратка на некој што не го сакам. Кога некој ќе ви побара авантура, тоа не треба да ве гордее, туку да биде навреда. Најлоша и најподмолна работа е кога работиш на некого зад грб. Штом со вас е човекот што го сакате, тогаш не ви ни треба некој друг.
   
 17. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  81.297
  Пол:
  Женски
  Не,и не гледам причина зошто би објаснувала.
  Едноставно не можам да замислам таква ситуација.
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Не. :shake:
  Не сакам да го изгубам..затоа што го сакам премногу .. :)
   
 19. chicaboom3

  chicaboom3 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  не би направила такво нешто, бидејки ако мене ми направат како јас би се чуствувала
   
 20. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно не, не сум ни помислила на такво нешто, нема ни потреба, со него имам се што ми треба.