1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. siimii

    siimii Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Не..Ако не го сакам ќе му признаам но никогасш не би го сторила тоа |( :*
     
  2. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    И јас не би го кажала ова подобро. Како и да е се согласувам потполно. :bow:
     
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    За боље знам ал ми боље не треба ;)
     
    На Sanjichka007 и tessie им се допаѓа ова.
  4. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Сите се овде чесни и верни, па со кого тогаш изневеруваат мажите? Или можеби неверните жени немаат време да читаат Фемина. Како што реков во една друга тема сум изневерила и сеуште активно тоа го правам, несметам дека е тоа нешто страшно, секако ако се прави тоа дискретно и без да дознае партнерот, инаку ако одиме во крајност и мастурбацијата е неверство, и глумењето оргазам за да не го повредиш е неверство, и кога мечтаеш за друг додека имаш однос е неверство...... Не само физичкото неверство е неверство, постојат уште десетици работи кои се неверство.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.825
    Пол:
    Женски

    Не се согласувам со твојот став и мислење.
    Зошто си се омажила ,зошто си се согласила на таков живот далеку од твојот маж кога знаеш дека не би можела да издржиш.Разбирам дека немањето овде работа е тешко и мора да се бара спас во друга земја но доколку тоа неможе да се издржи и поднесе не би го ризикувала љубовниот живот. Сопругот или дечко ми да го оставам овде сам а јас да заминам далеку и да се гледаме еднаш во годината.(оваа го прочитав во друга тема дека еднаш годишно се гледате и дека неможеш да издржеш без секс па затоа и го изневеруваш)
    Не ли ти е измачување таквиот живот ? Да имаш двајца мажи а со никого да не е тоа тоа.Пријателот со кого го изневеруваш маж ти не е во можност секогаш да е до тебе ,исто и сопругот не е до тебе кога најмногу ти треба.
    Немаш ли грижа на совеста ? За тебе таковот изневерување што дискретно и скришно као демек не е ништо лошо,никој ни видел ни слушнал ? А ако дознае маж ти за таквиот твој љубовен живот и за твоето активно изневерување ?
    Ах на таквите луѓе како тебе имам толку многу прашања да им поставам и од сите добиени одговори нема да ми е јасно зошто го правите тоа.

    Можеби не сум почуствувала на своја кожа такво нешто не во никој случај не оправдувам изневерување.
     
    На blackwave, kjukli, blackstyle и 3 други им се допаѓа ова.
  6. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Пепелашка многу ироничен ник имаш. ти слободно варај си а ние што СЕ ПРАИМЕ чесни ке си седиме мирни наа гзот. и следен пат пред да го кажеш тоа иронично помисли дека некој може не иронично туку ИСКРЕНО да ти каже ШТО СИ ТИ. ;)
     
    На blackwave, Glasna и tessie им се допаѓа ова.
  7. butterfly4

    butterfly4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    528
    Pepelaska е шизик на ризик :lol:
    Жал ми е за сопругот нејзин,што рмба во туѓина за парче леб,за да и обезбеди на неа и децата се што им треба,а она без грам совест,си го праи меракот со друг типац.Кај ќе ти оди душата грешна жено,само стај се на неговото место на еден ден и тој наместо тебе,да ти го правеше ова со друга жена. :x

    И ова твоево не е брак,еднаш годишно да се гледате само со сопругот,поарно раскрсти со него,па после како слободна жена прави што сакаш,ама не со женети мажи. :swear:

    Или поарно ти е вака,он да праќа пари,а ти тука да уживаш со други мажи,без грам совест во мозокот :!: :puke:
     
    На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
  8. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    ау шо те глеам чудна! па кој ке ја издржава после бе!?
    само надам се си има и тој таму некоја 823094370970 пути бољи од неа па затоа не се враќа хахха
     
    На blackwave и tessie им се допаѓа ова.
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Хаха, типично патетично оправдување на оние коишто изневеруваат. Од сите коишто знам дека изневериле, сум ја слушнала теоријата. Не е толку едноставно и спонтано неверството колку што може да биде обичната мисла/мечта. Се знае што е изневерување. Не ќе измислуваме нови дефиниции за да се оправдаат оние коишто си се по швалерајот. :D

    И не значи дека сме светици ако не си дозволуваме таква нискост. Некои си држат до сопственото достоинство.
     
    На blackwave, Saricko, Rose96 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Се плашам од варање,тоа никогаш не би му го направила.
    Сум имала можност,но не сум можела!
    Како би го погледнала во очи после?
    Имам две другарки кој при секоја можност си ги вараат дечковците и им се чудам како успеваат да изглумат рамнодушност кога се со дечковците.
    Па јас да искочам така,цело време би си мислела дека дечко ми е позади мене. :D
     
  11. Lovee17

    Lovee17 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Ако не го сакам ќе му ја кажам вистината но за изневерување никогаш не би го сторила тоа :)
     
  12. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Не никогаш ако не го сакам ке разговарам со него ама дека ке го залажувам дека го сакам а всушност се гледам со друг е тоа не никогаш :* :* :*
     
  13. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Никогаш.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Никогаш. Моето злато, мојата единствена љубов, мојот прв и последен, мојата сегашност и иднина и најпрекрасниот човек на светот, моето се? Попрво би скокнала од највисокиот кат на Џевахир Скај Сити.
     
    На kjukli и Yeeah им се допаѓа ова.
  15. SelinaKyle

    SelinaKyle Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    2.149
    Пол:
    Женски
    Не. Никогаш.
    Ако сакам да сум со некој друг ќе му раскинам, а за една вечер не би уништила нешто што градам со години.
    Си замислувам како би ми било тој да ми го стори тоа на мене... поради почит, љубов, доверба, пријателство и се што имаме заедно не би му направила такво нешто.
     
  16. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Не сум изневерила до сега, не ни сакам. Ако веќе сакам да бидам со друг кје му раскинам и толку.
     
  17. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    Не не би се осмелила. Несакам на мене некој тоа да ми го направи а водејќи се од тоа ни јас неможам истото да го направам. Според мене тоа е само еден вид на омаловажување како прво спрема себе а потоа кон партнерот. Не вреди да трошиш време со некој доколку немаш намера да бидеш верен
     
  18. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Не. ако дојде до тој степен да го изневерам значи од нашата врска е толку,нема љубов нема ни грам надеж за понатака.ако отидам со друг значи тој повеке ми значи од дечко ми.мада искрено пре би му раскинала па би отишла со некој друг затоа што неам храброст за такво нешто а и никој не заслужува такво нешто:o
     
  19. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.862
    Допаѓања:
    133.211
    Пол:
    Женски
    Никогаш не вели никогаш ... и најцврсти карактери се ударале у гради и викале јас тоа никад ама ете се дешавало. У овој момент не, ама за натаму никој не гарантира
     
    На Petar80, okcenzi, BoyL и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не.
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.