1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. Emilly14

    Emilly14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Dany15.. верувај сите сакале ;) али распрашај колку добиле :) и доста е ова наше препукување ;)
     
  2. Dany15

    Dany15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Катастрофи ! какви се личности постојат ... СЕ СЕ решаваат со варање. Душо тоа е само твоја слабост, не знаеш како да си ги решиш проблемите во лице вртиш лице и работиш се зад грб - ВАРАШ !

    научи дека тоа е САМО твоја слабост и со тоа испаднуваш само поглупава а добиваш само поголеми озборувања низ град и ништо друго.
    извини вака што ти го плеснав во лице али морав да се искажам едноставно ме побесни ова твоево !
     
  3. Emilly14

    Emilly14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    dany a za kogo bese nameneto ova ? :)
     
  4. Dany15

    Dany15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мислиш дека низ град некој знае? Мислиш па и дека воопшто ми е гајле дека зборуваат низ град? Jaс сум таква каква што сум, мене ми е добро вака, твојот коментар не беше потребен за тоа какви луѓе постојат. Кога ќе бидеш ѓубре тогаш ќе те почитуваат, а се додека гледаш да не згазнеш на мравка ќе си го добиваш. Секој еден ќе знае дека ти си наивна и добра и ќе ти ја искористува добрината. Жално е, но така е... Никој не цени ништо на денешно време. Треба сам во животот да си ги подредиш работите. А тоа дека ако си добар ќе ти се врати со добрина е клише за мене.
     
    На UbavkaBube и barby им се допаѓа ова.
  6. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Дечко ми НИКОГАШ. Не, тој ми е срце, не би го изневерила со никој на светов. Така би се понижила себеси.
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Сите го одговориле истото, а сигурна сум дека се крие нешто меѓу овие страници, не ми е верно дека никоја не изневерила, ах уште светот да беше толку розев... :angel: 8)
    Боринг |(
     
    На v.a.n.i.l.l.a му/ѝ се допаѓа ова.
  8. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    :D Јасно дека не се сите толкави "светици". Значи јас имам изневерено бивши, не да заслужи туку тој заслужи и многу повеќе од тоа ама ајде :) Мада со сегашниов памет ни тоа немаше да му го направам, фино лепо ќе му ги акнев клоците и немаше да се замарам со него ама тоа ти е, младост-лудост. Ама дечко ми најискрено никогаш не би го изневерила, нема шанси. :*
     
  9. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Никако !
    Никогаш досега не сум изневерила, а нема ни да го направам тоа, дури и ако не го сакам дечко ми.
    Подобро ќе расчистам со него, ќе му кажам како стојат работите, отколку да го изневерувам додека сум во врска со него!
     
  10. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Никогаш !!! Никогаш не би се смувала со друг кога сум со еден, тоа правило ми е уште од кога знам за себе. Додека ги гледав другарките околу мене како уживаат да изневеруваат ,како тоа им е интересно и забавно мене ми беше крајно грдо.
    Така да додека сум со еден со него сум, со друг неможам да се бацнам, а не пак нешто друго. Попрво би раскинала па после да одам со друг
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Тука си во право, а имам и забележено дека сите се светици, се додека не се појави некој што ќе напише како тебе и ќе ја плесне реалноста. После таков коментар, сите си ги откриваат лицата :)

    Поздрав до тебе :hug:

    Едитирам, сега очекувам одговор на ова од типот, Оффспринг, не си во право, јас никогаш...

    :lol:
     
  12. Dany15

    Dany15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    ако мислиш дека ти си тоа не мора да советуваш и другите да се такви како тебе :) постојат поголеми и помали градови. во поголем град растури се па замини во друга населба почни нов живот. ајде да те видам направи го тоа во помалите градови, или сврти 3-4-ца па ке видиш што ке е подобро за тебе ;)
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Оффспринг, не си во право, јас никогаш... :D
    Не, стварно немам изневерено, не зборувам што ум ќе имам во иднина, но барем засега сум верна како кученце :toivo:
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.490
    Пол:
    Женски
    Сите знае да не фати криза кога сме во врска, па да посакаме да бидиеме со некој друг. Ете врската не ви цвете, на почеток еили пак тој не ви обврнува внимание и? Е тогаш че го погледнете дечкото што ву се додоворува постојано.
    Сум изварала и тоа не еднаш. Не зошто не сум го сакала, ама ете не ни идело, не ми обврнувал внимание и секогаш имало некој што бил тука за мене, кога тој не е.
    Еден дечко имам изварано со цел да ми раскине, зошто неможев да најдам друг начин. Му кажав и тој ми прости. Не еднаш 3 пати. Друг дечко иварав, зошто бившиот што не еод Мк беше тука и неможев да одолеам :$
    Сега викам дека нема повторно, но никогаш не се знае. Знам дека овој дечко го сакам и дека не заслужува после се што има направено за мене да го изварам.

    Морав да дополнам-секој си прави што сака, нема потреба од осудување и делење на совет.
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    А зошто ме убедуваш? Од каде знаеш јас во колкав град живеам или под дифолт мора да сум од Скопје, Битола, Куманово... Ти не изневерувај, твое си е тоа твој живот, лиши ме од проповеди за чесност во овој нечесен свет. Не советував никој си кажав мое мислење. Впрочем, па незнам ни зошто ти објаснувам, сеедно ми е. Баш...
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Да имам изневерено..Се додека беше во неозбилни врски ми беше сеедно , ама еднашка кога си го изневерив сега веќе бившиот дечко чуствував огромна вина и се осеќав како лош човек не си се пронаоѓав во таа улога :?: И дур размислував дали да му признаам , он си дозна ...се скараме ама сепак ми опрости и сватив колку ме сака а и колку го сакав така да не ми падна такво нешто на памет да направам пак :) :) Барем не на него :D
     
  17. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    имам изневерно,и многу се каев за тоа ама несериозно си ја сфатиф врската и кога дозна бившиот за тоа го поднесе болно бидејќи како што кажа мн ме сакал,а јас онака...
    Сега имам дечко кој не планирам да го изневерувам по никоја цена,а ако го доживеам тоа од личност која ми значи не знам како ќе поднесам.. :worried:
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Имам изневерено,јас знам зошто и ќе се случува тоа со повеќето од нас се додека не созрееме и сфатиме што ни треба.Мојата приказна беше комплицирана,драматична,а за вака од страна многу сеирџиска,како и да е не се каам!
    Сега како што се работите,можам само да си имам безопасни симпатии и не би го изневерила.Имам се што ми треба со него и можам да кажам дека навистина го сакам.Се грижам за него во секоја смисла,важно ми е да напредува во било кој поглед и после толку години,сеуште не можам да му ги пронајдам мааните кои ќе ме нервираат од време на време...не дека ги нема,ги има,ама не се од тој тип што мене би ме ваделе од кожа.
    Сега така рамислувам,не би го коцкала него за пролазна страст,а да продлабочувам односи со некој друг,ем немам време,ем немам желба зошто го имам него како што овај нали више се произнесов.Многу сме различни,ама одлично функционираме,просто да се чудиш.Не би го менувала за никој,не го преценувам,ама ако се ставам од страна и да не сум со него,би го сметала за премија дечко и лудост е таков да изневерам! ;)
     
    На JuLleE и Offspring им се допаѓа ова.
  19. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    pred nekoe vreme na ovaa tema isprativ odgovor deka bi go izneverila dokolku dr decko e od nekoe dr mesto dr drzava ili kako bilo t.e za da ne se doznae za toa..a sega odnosot so decko mi se smeni vrskata stana poseriozna i sega sfakativ deka go sakam mnogu pa sega si go izmeniv odgovorot : ne bi go izneverila nikogas :)
    [mod-kirilica:18jnsd9o][/mod-kirilica:18jnsd9o]
     
  20. fragolina

    fragolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Е па така де тоа ти е. Додека има обврски(додуша оправдани) треба да го чекаш,а додека го чекаш други машки те облетуваат,ти посветуваат внимание,ти велат а бе ај остај го дечко ти и ти велиш не не не дечко ми си го сакам ќе си го почекам. Ама понекогаш си премногу слаба од што ти недостасува дечко ти и викаш не а си мислиш па и зошто да не. Досега цело време викам не ама за понатаму не можам ништо да гарантирам со глава. Останува да видиме што ќе се случи :D