1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    секако дека НЕ...
    не постои со кој!!! :l: :l: :l: :l: :*
     
  2. pinky05

    pinky05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    20
    Никогаш не би го изневерила.Од проста причина што нема некој поубав,подобар,помил...од него за да го изневерам. се што ми треба и се што барам кај едно машко го поседува дечко ми...го сакам со целово мое срце :):) хехе:l: :*
     
  3. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    Сите си ги сакаме дечковците, ама не ми се верува дека никоја не погледнала по друг. Сакање е една важна работа се согласувам, ама не се согласувам дека не постои некој друг што ви се допаѓа и што скришно фантазирате за него. Ако грешам поправетеме
     
  4. Teff

    Teff Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    20
    Не би изневерила во никој случај! :)
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Не сум изневерила досега и нема ни да изневерам, многу ми е подло тоа. Сум била повредена во љубовта и знам како е. Ако евентуално гледам дека врската не оди, ќе ја прекинам. Колку и да заслужува некој - немам срце да го повредам.
     
  6. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би можела да го изневерам,цело време ќе ме јаде совеста и ќе нема да можам да функционирам никако,чувството на вина е страшно.А и кога сакаме некого како би можеле да го изневериме,тоа би било знак дека пак не е нешто доволно,дека и не го сакаме целосно или дека не постои страст во таа врска.А кога нема страст се губи привлечноста,се губи желбата за секс.Никој не би сакал да живее со најдобар другар нели?Е ако го доживеам тоа чувство,пак нема да го изневерам,туку едностано ќе го оставам,па како слободна ќе правам што сакам :tmi:
     
  7. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Никако не би го изневерила :x тоа е многу неубаво јас секогаш велам пред нешто да направиш помисли како ќе ти биди тебе ако некој истото ти го направи .... сум била повредена и знам колку боли и колку е неубаво чуството па не сакам некој заради мене тоа да го доживее ..... ако не го сакам ќе му се скарем нема што да изневерувам
     
  8. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25
    Pred nekoj den se sluci posle 3 godini , so eden decko da se baknam nekolku pati dodeka bev sama iskocena, sega ova strasno me izmacuva, no dali da go gledam kako neverstvo? dali pod neverstvo se racuva baknez ili seksualen odnos? :^)
     
  9. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Се што е повеќе од другарски бакнеж во образ, според мене е неверство.Еве, стави се во позиција, твојот дечко да ти го направил истото,ти како ќе го гледаш како неверство или...? Нормално дека ќе те боли, а ако планираш да го задржиш,потруди се да не дознае, зашто не верувам дека ќе помоне лесно преку тоа.
     
  10. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    многу голем противник сум за изневерување..... големо НЕ ке речам јасс ... никогаш не ми бо изневерила мојот дечко.... ако веќе ми е неубаво со него побрзо би ссе скарала отколку да го изневерам... ама да не се почудам 3 години одиме и секој ден ми е поубаво и поубаво со него.... многу си го сакам и тој ме сака мене сигурна сум во тоа..... натаму ќе видиме ама сегаз а сега си сме вљубени еден во друг... :inlove:
     
  11. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Немам изневерено до сеа и мислам дека не би изневерила (али ај никогаш не вели никогаш), не ради него туку ради мене, си се знам доволно себе си, знам дека после тоа ќе ми биде криво,ќе ме гризе совеста, нема сама да си простам а не па да чекам друг да ми прости.
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    НИКАКО!!!! Покрај себе имам толку прекрасно суштество кое го знам доволно долго за да знам како дише и е прекрасен човек кој не се наоѓа секој ден. Зборувам за себе, не сакам никој со поинакви сфаќања да се најде навреден. Сепак убавината е во нашата разновидност :)
     
  13. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Не би го изневерила.Би имала грижа на совест после тоа.
     
  14. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Воопшто не го оправдувам изневерувањето. Тоа е нешто понижувачко за личноста која е изневерена и во очите на другите луѓе кои знаат за тоа е голема будала. Подобро да бидат партнерите искрени во секој поглед за да се избегнат вакви ситуации.
     
  15. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Ниокогаш, го сакам најмногу а и тој мене и никогаш не би направиле вакво нешто :)
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Дечкото можеби, незнам...ама мажот НИКАКО! :rofl: СМешно ми е прашањето.... :rofl:
     
  17. Mamba-Jamba

    Mamba-Jamba Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    23
    Никако не би го изневерила, не заради него туку заради мене. Мислам дека како прво јас ќе паднам ниско ако се одлучам на таков чекор. Башка и психата ќе ме убие. Попрво би му раскинала, или би му кажала што планирам(сепак подобро е да чуе од мене). :)
     
  18. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    не и јас не би го изневерила дечко ми
    да бидам искрена сите бивши сум ги изневерила ... редум :tmi: всушност и не се каам многу поради тоа
    но сега сум со мојата најголема љубов и тоа не би го направила за ништо на светов
     
  19. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Не би го изневерила моето сонце по никоја ценааааа...не гледам причина за такво нешто :lol:
    едноставно го обожавам :l:
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    Не би го изневерила зошто да го изневерам?? ако веќе ми е здосадено од врската прво би ставила КРАЈ на таа врска па би се впуштила во нова авантура :)