1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би живееле со партнерот надвор од цивилизација?

Дискусија во 'Врски' започната од КикиМаус, 13 октомври 2016.

 1. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.681
  Не знаев како да ја насловам темата, може не е доволно јасен насловот па затоа да образложам малку...
  Доколку ја имате поред себе љубовта на вашиот живот, онаа друга половина која прави да сте едно цело, би оставиле ли се зад себе и отишле да живеете негде ван цивилизација само вие двајца.
  На некое пример планинско место, мала колиба, мир тишина и простор само за вас...

  На некое одприлика вакво место мислев...
  [​IMG]

  Ако темава е дупла или безвезе слободно нека лета во канта
   
  На semy, Arthur, Someonespecial и 19 други им се допаѓа ова.
 2. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.272
  Пол:
  Женски
  Би отишла на крај на свет и не би погледнала назад Кики :inlove:
   
  На Arthur, SV1911, eloves и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Angela87

  Angela87 Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2016
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Да!!! Дефинитивно!
   
  На Arthur, КикиМаус и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Да душо, ама само за една недела, после знам дека монотонија ке ме убива и ке почнам да се карам со него наместо да се галам:);)
   
  На okcenzi, Arthur, girl-miri и 13 други им се допаѓа ова.
 5. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Ne.
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Florenсе

  Florenсе Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  После "Исчезната без трага" имам фобија од колиби. :D
   
  На Arthur, marija1907, eloves и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Meyremce

  Meyremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Ne
   
  На Arthur и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.811
  Допаѓања:
  47.768
  Пол:
  Женски
  Би живеела надвор од цивилија ама не баш тотално сами, бар неколку комшии да има така помлади :lol:
   
  На girl-miri, КикиМаус, EminemsGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.157
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  Даа да да.
  100 пати ДА :l:
   
  На КикиМаус и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 10. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Само за викенд ..
   
  На Arthur, girl-miri, krEM4Eto и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Осамено и напуштено место да се дели со саканиот е нешто неизмерно и убаво, ама сепак краткотрајно.
  Или до десетина дена највеќе додека сме млади.
  На стари години се може и на подолг период.
  Се сложувам со @baba Rada колку што е романтично, после неколку дена знае да биде толку и монотоно.
   
  На Arthur, КикиМаус, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Да ама само за по некој викенд повеќе ми здосадува најмногу 10 дена би можела.
  А и од што ќе живееме таму :wasntme: дрва ќе береме :?: па ќе ги сечеме со биЧкиите @elimkd се согласуваш ли комшиФка да си ми :rofl: ќе ги продаваме (y) добар бизМис
  А уФ зимото снег романтики дожд :inlove: шта да ти причам !!
  Есента костени и скара ќе се пече :sun: ќе си ги метам лисјата пред кукичКата :sun:
   
  На Arthur, toogood, Gosh и 4 други им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
  Да, ама на тропски остров каде летото е вечно. Фантазија!

  А може и на планинско место каде фаќаат зими, ама само ако е супер уредено, и ако има луѓе во близина, сепак.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.791
  Допаѓања:
  49.638
  Пол:
  Женски
  Да ама не многу долго време. Бидејки ќе ми здосади може еден период така надвор од цивилизација, па по некое време може пак.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Update од предходното мислење:

  Само за викенд, на некое место каде што нема никој. Таман би се сексале во природа, затоа што во кревет иц туу мејнстрим .. :$ :lol:
   
  На krEM4Eto, Arthur и КикиМаус им се допаѓа ова.
 16. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.811
  Допаѓања:
  47.768
  Пол:
  Женски
  @Winter Lady
  Прифаќам да сме комшики со бичкиите, само да видам кај може да набавам една:^)
  Лелее па коа ќе удриме еден лаф моабет од сабајле:clap:
   
  На Arthur, Aleksandar1212 и Winter Lady им се допаѓа ова.
 17. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Не би сакала како на сликата бидејќи има бубачки змии итн а за гледање на слика може да гледам :D Но затоа би сакала да е зима со топла одаја со голем камин каде ние двајца би пиеле топло кафе и уживаме и надвор има снег и цела куќарка да ни е украсена со ламбички и една прекрасна елка со преубави лампиони и барем нема да има муви да не замарат и да треба да ги тепаме :D
   
  На Arthur, Aleksandar1212 и elimkd им се допаѓа ова.
 18. demon

  demon Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  да...одма ако може
  [​IMG]
   
  На Arthur, Sanjichka007, Dabria и 6 други им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.136
  Допаѓања:
  152.633
  Пол:
  Женски
  Шо е до мен - да, да, да, да.
  Шо е до него .... премногу е екстровертен за да можи да се оддели далеку од цивилизација. :lol:
  Некоја ваква куќичкa
  upload_2016-10-13_17-18-32.png
  по можност покрај рекичка или езеро, со уште некоја помала куќичка на дрво.
  upload_2016-10-13_17-20-34.png
  :inlove: :l: :hug:
   

  Прикачени фајлови:

  На Sanjichka007, Dabria, Crna Dama и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Izdrzliv

  Izdrzliv Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  3.076
  Пол:
  Машки
  :)
  Местава се како од бајка..но не се за вечен живот,но да се има една не е лошо:) кога ке ти здосади си ја земаш саканата и одиш толку денови колку што ке се може без модерен свет.За одморање мозок, во тишина,,,сами,,, без,,никој никаде,,,мммм :) ако продолжам да ја пишувам фантазијата за момент ке посакате да сте баш сега таму:)
   
  На Wahnsinn, Dabria, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.