Дали би живееле со партнерот надвор од цивилизација?

Дискусија во 'Врски' започната од КикиМаус, 13 октомври 2016.

 1. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.593
  Допаѓања:
  57.406
  Не.

  Ќе треба да го заколам. :worried: Мислам, океј, ќе се љубиме, галиме, мазиме, се' тоа јасно, ама... Не знам колку и да се сакаме со некого, јас ќе се мрднам „затворена“ во ограничен простор/место.

  :drunk:

  Иначе мислам дека одговорот „да“ доаѓа од луѓе што немаат живеено заедно со некого. :D Може и сум грешка, ако можете да издржите така со некого цело време заедно, па и одделени од цивилизација, секоја чест.
   
  На okcenzi, Oxymoron, eloves и 21 други им се допаѓа ова.
 2. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.035
  Пол:
  Женски
  @Izdrzliv Јас сакам да прочитам :$ :lol:
  @elimkd Обрати се кај другар ти Ацика :P
   
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.553
  Пол:
  Женски
  Ај еве да живееме ама од што ке живееме. Како би заработувале за живот во таква средина. На ова ниво на развој на цивилизацијата не би живеела собирајќи дрва и плодови (а и кои плодови во ваква средина).
  На неколку дена би отишла на вакво место, би си понела храна доволно за планираните денови и супер би ми дошло. Ама да живеам таму нема шанси.
   
  На eloves, vitamina, sesilija и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  6.725
  Бајки и крилести ати.
  Чисто информативно за сите што се ЗА идејава, во Македонија има повеќе од 140 села без жители, па бујрум пробајте си ја среќата :sun::inlove:
   
  На vitamina, Ketchup, Bridget и 10 други им се допаѓа ова.
 5. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.736
  Пол:
  Машки
  Кој одговорил со "Да", не го гледал The Shining. :D
   
  На Yowannty, vitamina, Dabria и 11 други им се допаѓа ова.
 6. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.697
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно не, што ќе правиш со една, единствена личност тооолку многу време?

  Викенд или не повеќе од недела дена. Да се одмориш е убаво, се релаксираш, шеташ, чист воздух и доста е. Без разлика дали е тропски рај или шума, одреден период можеби и ќе функционира, ама си треба и социјален живот.
   
  На okcenzi, sesilija и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.317
  Допаѓања:
  17.077
  Пол:
  Женски
  Да , ама само еден викенд , не повеќе :D
  Добро би ми дошол одмор од цела градска гужва , и чист воздух во некое откачено место од цивилизација , но сепак , не можам да живеам така повеќе од еден викенд :D
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.897
  Допаѓања:
  92.193
  Пол:
  Женски
  Мислам дека и за живеење во урбана средина, The Shining ќе им е во глава на луѓето, од сега.
  Мене веќе ми е.:| :D
   
  На Dabria, Bender Rodriguez и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.966
  Пол:
  Женски
  Работа од дома - со интернет можеш од кај сакаш да работиш :)

  Он топик: ние редовно одиме на планина, а најдолг период што сме го поминале таму било 2 недели ми се чини (сами, без луѓе наоколу). Порано не можев да го натерам да одиме во викендичката, ама после толку многу се заљуби во местото, што почна со муабети таму да живееме :D Дури и ми пресмета математички како е возможно да одиме на работа секој ден, а пак да живееме на планина :lol:
  Мислам дека не би издржала постојано да сум таму, навикната сум на поинакво темпо на живот. Ама вака за викенди и одмори, планината ми е спас. Таман за совршен баланс и одмор од хаотичното секојдневие.
   
  На eloves, vitamina, Ketchup и 9 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.253
  Допаѓања:
  102.606
  :inlove:
  lele koga idev nakaj skopje ama preku zapadna mkd vidov edno selo, so epten malku ziteli, ama bash dream place mi bese, imeto nikako da mi tekni. Imashe mala rekicka odma do dvoro na edna kuka i onaka dzidani bea :inlove: dr kuki bea poodaleceni od rekickata, epten mala bese kolku za lik :sun:
   
  На zhap4e, Ketchup и КикиМаус им се допаѓа ова.
 11. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно да!!! И никогаш не би се вратила назад!
   
  На zokipoki.1 и КикиМаус им се допаѓа ова.
 12. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  Уште одма би отишла , па таму би си нашле занимација нема да ни биде досадно. Ќе шетаме , ќе откриваме нови места , излети подалеку од живеалиштето , вечери под отворено небо... Уффффф сакаааааааам! Уште тој да ме сакаше и идеме :)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.880
  Не. Дизи отприлика го долови и моето мислење @Doozy :D...Така да, ште помоља, за да нема свињокол :rofl: да, ама само на викенд :D
  :d::drunk:
   
  На eloves, vitamina, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  9.518
  Хаха јас па и да избегам ќе се најдат будали да ме вознемират. Иначе би живеела на некој остров и двапати месечно би си наминувала низ цивилизацијата. И секако одморот и шетањето не го изоставам. 8)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 15. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  На неколку недели би отишла, но никогаш не би живеела во таква средина, без разлика дали е со партнер или насамо.
   
 16. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Дефинивитвно Големо НЕ!
  Без размислување и никогаш нема да се предомислам.
  Значи ни на викенд Не 8):P
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.407
  Допаѓања:
  46.477
  Пол:
  Женски
  Надвор од цивилизација... в пештера ако не.
  Може некое време, ама засекогаш не.
   
 18. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.553
  Пол:
  Женски
  Со нашава инфраструктура тешко изводливо. На такви места обично ни телефонски повик не можеш да воспоставиш, а камо ли интернет конекција, до толку се отсечени, поголемиот дел. Исто е и со канализационен систем. Немаш друг избор освен да си клечеш на две камчиња над некоа јамичка у двор, заградена одоколу со штици. Епа такво место кое не задоволува ни минимум хигиенски услови фала ама не.
  Има мм од баба му едно куќиче, во едно село на Кожуф, буквално отсечено од секаква цивилизација, 2ца овчари живеат само и тоа не постојано,се мењаат со други 2ца на извесен период. Колата треба да ја оставиш во едно село и уште 40-50 мин да испешачиш до тоа село. Е не дај боже дожд да фати па барај начин после како по тој пат ке си стигнеш до колата. Едино теренско возило иде до таму. Има доста плацеви, слободни. Има и куќички ама од 1-2дена никој не седи повеке. Струја има ама вода и канализација нема. Една селска чешмичка само.
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  25.462
  Па не баш надвор од цивилизација како во пустина, џунгла или планина, туку некое мирно место надвор од градот, некое мирно селце каде ќе има вода, струја , канализација и пат, но не и бучава, чад и метеж..

  И не мора баш стриктно со партнерот, коже со било кој од смејството...И би сакал да имам и комшии, да си муабетиме...

  И по можност, ваква колибка, скромно де...

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eloves, Someonespecial, Sanjichka007 и 6 други им се допаѓа ова.
 20. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.276
  Da, bi sakala, samo mora da imam i rabota vo grad.
  Koj ke ne rani?
   
  На Val-Dim и Sesil им се допаѓа ова.