Дали би живееле со партнерот надвор од цивилизација?

Дискусија во 'Врски' започната од КикиМаус, 13 октомври 2016.

 1. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  1.157
  Пол:
  Женски
  Уште да имам партнер и одам на крај свет !
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.317
  Допаѓања:
  17.075
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ова се гледа од викендичката на фамилијата на мм , во лето е преубаво овде , особено бидејќи е доста посвежо за разлика од градската средина . Оддалечено е на 20 минути со кола од градот . Би живеела цело лето овде , ама во зима не би . До викендичката поминува шумски пат , по кој во зима слегуваат и мечки и волци и влегуваат и во дворот на викендичката :rofl::whew:
   
  На Annora, orevka, Sesil и 3 други им се допаѓа ова.
 3. cupcakeb

  cupcakeb Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Што се однесува до мене одма би заминала :D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Машки
  Би заминал но само на еден викенд... Премногу сум зависен од технологија што мислам дека не би издржал повеќе од тоа.
   
  На Aleksandar1212 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 5. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  36.113
  Пол:
  Машки
  Никако. :shake:
  Секогаш кога ќе отидам на планина, после два дена ме фаќа некој саклет и сфаќам колку си го сакам животот во метрополава.
   
  На КикиМаус и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 6. LUCI 99

  LUCI 99 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2015
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Jas mozam da ziveam kolku sakam vo planina kako div covek:D prirodata ja sakam mnogu uzivam
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.335
  Допаѓања:
  129.193
  Пол:
  Женски
  Надвор од цивилизација цел живот? Не |(
  Ми треба супер брз интернет, мора да заработам за леб.. или дрва и земја ќе јадеме:drunk:
   
  На Згодно Момче и КикиМаус им се допаѓа ова.
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.503
  Младиве одговараат со ДА зошто се заљубени, не живееле со партнерот и носат розеви очила.
  Постарите одговараат со НЕ зошто ја знаат реалноста.
   
  На ♡BuBaLe♡ и Dust им се допаѓа ова.
 9. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Не,несакам такви места
   
 10. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.474
  Допаѓања:
  21.930
  Пол:
  Женски
  Се разбира дека не. Не е потребно да бидеме сами и изолирани за да ни биде прекрасно. И двајцата обожаваме да излегуваме по ресторани, кафулиња, дискотеки. Сакаме да се дружиме со пријателите...Е во моментите кога сакаме да се оттргнеме од се, одиме на викенд во мојата викендичка. Таму е онака мирно, без луѓе, опкружено со прекрасна природа. Ама тоа само на кратко. :)