Дали би одбрале вечен живот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 16 јуни 2010.

 1. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  85.513
  Акo тoa е привилегијa зa избрaните и aкo сум дел oд тие, ќе кaжaм НЕ.
  Штo ќе ми е вечен живoт без oние штo ги сaкaм.
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.113
  Пол:
  Женски
  Како не, да се досадувам и да бидам без најмилите и да гледам како светот сам по себе се уништува. Но, тханк ју.
   
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Никој не сака вечен живот, никој не сака да умре:?:хммммммммммм..ако во рајот има вечен живот, значи дека не сакаме да одиме во рајот...:?:ќе ни биде досадно или:?:
   
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Од една страна сакам да живеам вечно, бидејќи имам страв од смртта.
  Но кога ке подразмислам, како би живеела кога сите што ги знам и сакам околу мене ќе умрат. Тоа неможам да го поднесам.
   
 5. железната лејди

  железната лејди Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Јас би одбрала вечен живот 8)
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно НЕ.
   
 7. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.535
  Пол:
  Женски