1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би одбрале вечен живот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 16 јуни 2010.

  1. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Нема шанси, самата помисла дека ќе гледам како ги губам сите блиски ме наежува.
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    totalno se soglasuvam ....
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Не. Доста ми е и овој живот.
     
  4. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    70
    da bre bi odbrala zasto da ne ,ima li nesto po ubavo od vecen zivot,zaedno ti so site tvoi najmili na mesta kade sto bi sakale da bideme..vo rajot...prekrasno nema bolka nema smrt nema solza i sve ona sto ne povreduva vo ovoj sistem na vladeenje...vo vreme koga bog ke ja zazeme svojata pozicija ke se postigne i vecniot zivot koj ke bide najgolemiot blagoslov za covestvoto..sto e tuka cudno..sve sto e za covek nevozmozno kaj bog e mozno..
     
    На iloveyou29 и aerodrom им се допаѓа ова.
  5. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    никогаш не би одбрала вечен живот, за што ќе ми е засекогаш да се мачам :)
     
  6. daisy-T

    daisy-T Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Да, би одбрала вечен живот, зошто да не.
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Не. Нема смилса да живеам бесконечно без тие што ги сакам и без кои неможам.
    Колку ми било судено да живеам, толку.
     
  8. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Не... не би одбрала вечен живот .. повеке сакам да сум смртник кога ми е пишано да умрам тогаш .. :)
    и не би можела да гледам како мојте најблиски умираат а јас живееам вечно .. и не само тоа ако живееме бечно животот ке ја изгуби смислата и сјајот .. :)
    И како што спомна хипица какви ке бидеме на 990 години.. :D :D :D
     
  9. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Се согласувам. Тогаш животот би ми бил само болка и патење. Единствено би сакала доколку и мојот дечко би живеел вечно како мене, затоа што секогаш кога сум размислувала сум си мислела, тууу зошто е животот толку краток и јас неможам да бидам со него подолго?? Ме плашела помислата дека имам само некои 40-50 години да бидам со него, тоа изгледаше толку краток период во споредба со љубовта и желбата да бидам со него.
     
  10. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Би одбрала да бидам смртник,дефинитивно!Сакам да бидам како секоја нормална личност,да се родам и да умрам.Едноставно да живеам онолку колку што ми било пишано :)
     
  11. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Едноставно животот е еден и единствен.
    Даден ни е да направиме се што сакаме во него.
    Доволно би ми било еден исполнет живот...Тоа што ми го дал Бог :)

    Вечен живот - не!
    Барем моето мислење е тоа :)

    Поздравче, бацки :*
     
  12. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    :y:
     
  13. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Не би одбрала. Како што рековте животот ќе ја изгуби целата смисла и вредност. А и луѓето што ми се важни ќе си заминат, јас би останала сама без нив и колку и да запознаваш нови мислам дека не може да е исто. Колку ми е одредено толку. Важно е како го живеам а не колку е долг.
     
  14. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Не би можела да ги гледам сите што биле во мојот живот како заминуваат, а јас да останам сама.
     
  15. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Не би одбрала вечен живот. Не дека не го сакам животот, но не би сакала да живеам вечно.
    Дали можете да замислите што би се случувало кога сите би живееле вечно? И така овој свет е полн со злоба, па тогаш? Кога сите ќе се одмаздуваме вечно... НЕ САКАМ ВЕЧЕН ЖИВОТ!
     
  16. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Ако знам дека ќе живеам вечно нема да ја ценам сегашноста,а животот ќе ми стане монотон. Мразам едноличност и не сакам да живеам од навика. Затоа одбирам смртност. :)
     
  17. sexy.vampire.girl

    sexy.vampire.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    1
    никогаш не би одбрала вечен живот се согласувам со другите што мислат дека не би одбрале вечен живот
     
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
  19. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12
    Гледам скоро сите не би одбрале вечен живот! :D јас баш би одбрала.. баш би било закон :D нешто поинакво од другите! :P хаха
     
    На aerodrom му/ѝ се допаѓа ова.
  20. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Не... Што би бил животот кога не би постоела смрта? ... Можеби кога ќе го добиете тоа се сватите дека и не е се така розево... Замислете дека сте бесмртни... ќе бидете сведоци на смрта на најблиските на своите ќерки и синови, на вашето семејство, на вашата љубов... исто така ќе бидете приморани сами да се борите за добар живот ... технологијата ќе го смени светот сосема.Сите ние сме навикнати на овие услови во оваа добро позната средина сигурни ли сте дека ќе можете да се справите со сето тоа? или пак во најлош случај да избие трета светска војна ќе мора да гледате крвополевање на секој чекор секојдневно ќе умираат луѓе, секој кој ќе го запознаете и ќе му се доближите ќе знаете дека на крај ќе мора да го изгубите .... Има многу филмови за вечниот живот но... дали е се така како што е прикажано таму во филмовите? ... Внимавајте што посакувате :D :D :D
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.