Дали би одбрале вечен живот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 16 јуни 2010.

 1. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318
  Мене ми се многу и 50 години а не пак вечен живот! :tmi: :lol:
   
 2. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  34
  Доколку постои тој вечен живот покрај сите проблеми што ке се јават ке ја бараме смртта :) НЕ!
   
 3. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  105
  Во никој случај !!!
   
 4. ma4o4female

  ma4o4female Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  350
  Не!!! Ама ако морам ќе барам и за моите најблиски. :D Не сакам да ги изгубам,а доколку сум бесмртна, ќе бидам сама во вечноста!!! Затоа НЕ!!! :*
   
 5. hihihi

  hihihi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Не 8)
  сакам се подред да си тече како што си треба + ме интересира дали има нешто после животот а само самата можам да дознаам :rofl:
   
 6. peace23

  peace23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  не би сакала да живеам вечно заради сите причини кои до сега беа наведени да не повторувам.а јас си верувам дека пред овој живот сум живеела друг живот и дека после овој пак ке има нов живот за мене(мислам за сите де),нема да бидам истата јас,можеби нема пак да бидам човек,но мојата душа продолжува и понатака.како и да е сите сме гости на овој свет и мене ми е многу полесно да преболувам некои работи кога вака гледам на животот.
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Може тоа ќе го добиете :lol:


  Вечноста е дооооолг период.
  Сакам да имам краток, интензивен живот, отколку долг и досаден.


  "Just remember: If one bird carried every grain of sand, grain by grain, across the ocean, by the time he got them all on the other side, that would only be the beginning of eternity. "
  Truman Capote (In Cold Blood)
   
 8. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  ВЕЧЕН ЖИВОТ, но само ако е со оние што ги сакам ;)
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Гледано од моја страна во 2 точки..
  Очигледно е дека кога-тогаш ќе ми здосади, и ќе остарам. И што ќе ми е вечен живот ако сум стара? :) Значи во овој случај не.
  Ако бидам цел живот т.е. вечен живот тинејџерка, тогаш во ред. Одбирам. :wasntme:
   
 10. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  269
  дефинитивно НЕ, живот е да се родиш -> живееш -> умреш, овој е закон на природата и го сакам таков каков што е :$ и да, верувам дека постои друг живот после смрта :wasntme:

  Смрта не е точка, туку само запирка во нашиот живот!
  сега не ми текнува кој ја напишал, но ќе дознаам :emo:
   
  На karak и Scarlet88 им се допаѓа ова.
 11. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  би одбрала, ама само доколку се со мене моите најблиски и саканиот ,инаку зошто вечен живот ако ги немаш најсаканите покрај себе...
   
 12. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  975
  Допаѓања:
  3.023
  Не би одбрала, не фала. Некогаш и двоцифрените броеви можат да бидат вечност.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Јас би одбрала вечен живот....знам дека можеби ке ми е здодевно :lol: и незнам уште што,ама пак од друга страна неможам да замислам како се ке продолжи откако мене ке ме снема :sweat:
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  115
  Нормално дека да, не би се мислела ниту секунда!
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.195
  Допаѓања:
  42.984
  Пол:
  Женски
  Нормално дека не, не би се мислела ниту секунда!!!!

  ми изгледа премногу тажно да живееш вечно, немам некое посебно друго размислување
   
 16. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  ^ не само тажно, туку да ќе ја пропуштиш шансата да го дознаеш одговорот на вековното животно прашање: каде оди душата кога го напушта телото?
   
 17. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Мачни ми се овие скоро 20 години, а не па вечен живот. |(
   
 18. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Вистина е дека се живее само еднаш, но ако живееш правилно и еднаш е доволно.
   
 19. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  Не сакам вечен живот, прилично ми се има смачено и овој :worried:
   
 20. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  115
  Напротив, не ми е воопшто тажно, го сакам животот и колку повеќе живеам толку подобро, па макар и вечно да би било возможно...а каде оди душата кога го напушта телото, не ме интересира :tmi: