Дали би предложиле секс први во врска?

Дискусија во 'Врски' започната од NEA, 8 јуни 2011.

 1. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Дали би предложиле секс први во врската, ама да не сте имале до тогаш, а на партнерот не му текнува?

  Инаку ме интересира вашето мислење, не е за да барам совет :)

  п.с Ако има друга ваква тема, бришете ја, зашто барав и не најдов.
   
 2. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Зашто да не! Ако не се страмуваш од него и сакаш да имаш однос прашај го ти! Не така директно но ете речи му на пример дека си слушала дека е многу убаво кога се имало однос. Па можеби ке ми текне. ;)
   
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  823
  хахахха нееееееее :$ :$
   
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  866
  na masko ne mu teknuva?!?! :D :D :D inace - NE :swear:
   
 5. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  149
  Ако не му текнува, мора да е нешто закочен или со посебни потреби (за посебни третмани) :) :) :)
  А кога се работи за некој специфичен „тип“ или сегмент од сексот, јас да, сум предложила и сум за предложување на нешто ново.
   
 6. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  на мојот сегашен дечко јас му предложив на врска од месец ипол, на него како машко не дека не му текнувало, но несакал да ме избрзува и чекал на мене кога јас ке посакам и мислам дека нема ништо во тоа кој прв ке предложи секс а и како што кажа AhThatFemaleProblems сум предложила и сум за предложување на нешто ново.
   
 7. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  662
  Јас би, ама он не е спремен. :D
  Не бе, шала на страна, би предложила, т.е би иницирала секс, ама спонтано...
  Без многу договарања.

  На овие години не би, ама на 17 да. Со овој дечко, а доколку имам друг, нема шанси.
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Во сегашната врска јас прва предложив, и тоа многу директно. Му реков на скајп ти го имам меракот, и вечерта после излегување бидна. А тој беше толку срцкаст што додека не отворив јас тема не се осмели да си праша. :* :inlove: срце бе. :*
   
 9. wildfire

  wildfire Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  на машкото не му текнува? хмм... ова делува сомнително!
  инаку, зошто да не...
   
 10. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Не е дека не му текнува, туку од почит кон тебе, затоа што мисли дека вредиш, решил да си чека и да не те избрзува.
   
  На srcekrsacka, unwritten и creshicka им се допаѓа ова.
 11. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.866
  Пол:
  Женски
  секако :D на мојов јас прва му предложив,му вртев муабети и секако свати не е никој до толку глуп да не свати коа на некој му се сака :D и да се врати времето знам дека прв не би ми предложил,од едноставан причина да не го сватам тоа можеби погрешно, јасно ми беше кажано ќе имаме односи коа ти сакаш и каде ти сакаш да не ми кажуваш дека те напнувам или да не ти се вртат луди идеи дека само ради тоа сум со тебе :) и сметам дека е сосема нормално, има девојки на кои ова му е несватливо но за девојка каква што сум јас по караткер и сваќање сосема ми е во ред и нормално :)
   
 12. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Со сегашниот деЧко јас прва инсистирав на секс ама не се слуЧи зашто немавме кондом ;) После првиот секс ни беше за Валентин :D колку беше прекрасно :inlove:
   
 13. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Секако дека ДА можеби тој чека на тебе не сака да те повреди да не избврза, па што знаеш што може да му се заврти во таа машка глава :lol:
   
 14. unwritten

  unwritten Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  12
  баш добро ми дојде темава, да си прашам и јас :$
  кога разговарав со дечкото исто како што прочитав погоре ми рече дека не сака да ме брза, ќе ме чека колку што ми епотребно, дека ќе биде каде јас што сакам и како што сакам, па се договоривме кога ќе мислам дека е време да му кажам, но мене така ми е малце срам да не ми сфати некако поинаку па затоа не знам што да правам, не знам како да му дадам дознаење. инаку досега не сум имала односи, ниту пак тој :$
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Не, сакам да бидам освојувана :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Аи се пронајдов себеси си :D :D И кај мене беше така некако па една вечер пред 2год гледавме филм и во филмот имаше малку порно :$ :$ И дечко ми вели лелее убавини :) Јас го погледнав и му велам еее навистинаа и му реков и ние ке бидеме така некогаш и тој рече а зошто не сега...и така бидна :D
   
  На Petar80 и slatkichKa123 им се допаѓа ова.
 17. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  337
  Што фино сте се снашле :D
   
 18. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Доколку осетам потреба...да зошто да не, но секако кога сум спремна и сигурна.
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Секако, ако ми се сака зошто да не. :D Во сегашнава врска не му кажав директно, но мислам дека според говорот на телото ме разбра што сакам.
   
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.803
  Малку е безвезе да предложиш секс. Како и да го кажеш со зборови ќе звучи ефтино.
  Само говорот на телото е вистинскиот говор за повикување, не предлагање, на секс.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.