Дали би предложиле секс први во врска?

Дискусија во 'Врски' започната од NEA, 8 јуни 2011.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Да со моите досегашни партнери на 2-ца им имам предложено прва за секс а другите двајца на мене....не е ништо срамно сепак тоа си е потреба ко машкото си бара и си сака така е и кај женското
   
  На Petar80 и sladok-bitola им се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Па за првиот пат јас бев иницијатор , ми се брзаше :rofl:
  Зашто да не, нема тука срам, ако си во врска со некој треба да бидеш слободна да кажеш што сакаш , како за се ,така и за сексот. Нема ништо лошо...
   
  На kjukli и Petar80 им се допаѓа ова.
 3. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  361
  хмммм па како машко да :D
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.666
  Пол:
  Женски
  Па сега сум поотворена и поопуштена за разлика од тоа што бев во некои претходни врски, тогаш сигурно дека не би предложила прва но сега да.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.108
  Пол:
  Женски
  Kakvo mashko e toa on da molchi kako mlada nevesta, jas da mu baram?
  Ne.
   
 6. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.163
  Пол:
  Женски
  Вие девојки се дур чекате како пепелашки од бајките машките секогаш и за секоја работа да ве прашуваат, да ве молат, да ви бараат ќе си останете со статус каков и што имате во моментот.

  Побогу, секој маж би сакал жена што знае да искаже што навистина сака, што и годи.. да знае да разговара, да се искаже и да има изграден цврст карактер.

  Вие пак молчете си и мислите си дека некој ќе дојде да ви ги исполнува вашите замисли и желби.
   
  На WildMk, kjukli, j......s и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  46.914
  Aha, da, bi predlozila I toa vo kutice za prsten I na kolena :mm:
   
  На КикиМаус, Sesil и kjukli им се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.108
  Пол:
  Женски
  Neka molat onie na koi ne im baraat.
  Jas neam takov problem.
   
  Последна измена: 10 јануари 2016
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Андроген

  Андроген Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2016
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  72
  Зависи од моментален зорт.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.462
  Па не му предложив баш со зборови, него си презедов иницијатива. :P
  Why not, ко него да не му се сакаше демек, втората партија и онака ја предложи он. 8)
   
  На marija1907, Андроген и LollySky им се допаѓа ова.
 11. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  13.930
  Пол:
  Женски
  Баш така, ако ти се сака преоѓаш во акција, нема што тука да глумиме лудило :D
   
  На WildMk и blueberry93 им се допаѓа ова.
 12. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  44.697
  Пол:
  Машки
  Стално си барам така да не ми е проблем, и на прва
   
  На Sesil и VladeMila им се допаѓа ова.
 13. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  му се јавувам и му кажувам ми требаш и готово... и тој доаѓа со брзина на светлината :D:D или му кажувам со посебен поглед... ;);)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marojo budalO

  Marojo budalO Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2015
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  До сега кај мене никогаш не се десило некој да предложи секс... Тоа едноставно се случува. Кога доаѓа тој нагон едноставно се префрлаш во наредна соба и... Уште не ми е јасно како барате.. А сум предизвикала мн пати.. Е сеаа тоа ако се смета за барање, барам :)
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Govorot na teloto kazuva se:)

  Ne se potrebni zborovi:)
   
  На КикиМаус, Sesil, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Машки
  Toa samoto se slucuva. A tie so bukvalno verbalno baraat....sta reci.. |( ima mnogu takvi maski "osetlivi prefineti" seljacista. Inace se "predlozuva" indirektno so napaganje, so baknezi itd, ama toa koga veke se osekja deka vrie megju dvajcata vas. Prakticno samo se slucuva. ;)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.672
  Пол:
  Машки
  По правило на природата женските први бараат.По правило на денешницава парите.
  Се сложувам дека тоа само ќе си дојде.
   
 18. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  9.544
  ako e vrskata zastarena sekako deka ke baram i prva, cim mi se saka zosto da ne.:inlove::D
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.877
  Допаѓања:
  141.187
  Не предложувам..:shake:Од кај да знам дека нема да излезе дека е како Саше наш па да ми го извади низ нос тоа:wasntme:
   
  На Згодно Момче, Askopje, canter zzzzz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Да,зашто да не,ако сум женско