1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би сакале да дознаете за неверство?

Дискусија во 'Врски' започната од DaftPunk, 15 февруари 2014.

 1. DaftPunk

  DaftPunk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  73
  Луѓе, здраво, некои од вас можеби ја памтат мојата тема од пред некој месец (линк во потпис) во која што добив одлична помош па викам да ви се обратам пак.

  Би сакал да го слушнам вашето мислење за ова бидејќи мислам дека можеме да добиеме интересни заклучоци.

  ---

  Инаку, мојата приказна е вака:

  Првичниот проблем со девојка ми го решив и после се си беше топ али искочија 2 нови ствари. Едната е што она по некое време ми кажа дека ме сака а јас иако не се чувствувам исто излажав и возвратив со насмевка и “и јас тебе” (Kanye shrug). Отогаш во главно избегнувам да треба да го кажувам тоа али доста често се случува. Али и што да праам, ме фати во небрано а имаше ептен радосен израз на лицето и не сакав да и скршам филм што се вика.

  Е сеа, најголемиот проблем уствари е што пред 3-4 недели, кога она беше надвор од државата на викенд, јас ја изварав со една нејзина познаничка. И тоа не мување туку и нешто повеќе, а и баш поради тоа мислам дека другава типка нема на никој ништо да каже. И нема врска, работата е што искрено не осеќам нешто као грижа на совест и некако ми е сеедно па се си терам исто. Но знам дека тоа објективно баш и не е во ред, па не знам дали да и раскинам, и ако го направам тоа дали да признаам дека сум ја изневерил? Или пак, бидејќи не чувстувам некоја вина, да си продолжам ко се да е ОК, дека ко што реков, сигурно другава нема да каже, а јас уште помалце.
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  I da ne kaze drugava, i da ne kazes ti, veruvaj deka ke doznae. Ednostavno ke doznae. So zenska intuicija nema igracka. Podobro raskini i otvoreno razgovaraj so nea i kazi i, ili raskini, pa posle oficijaliziraj so drugata. Vaka ne e fer i pravedno ni sprema ednata, ni sprema drugata, a ni za tebe. Da ne zboruvame za toa kolku ke ja razocaras devojka ti. Poslusaj me i ako vekje ne sakas da bides so nea, raskini. Ne i ja nanesuvaj taa bolka, ne ja izdavaj na najlos nacin bidejki boli, mnogu boli. Ti kazuvam od licno iskustvo.

  P.S. Se izvinuvam za latinicava, na ovoj mobilen nemam kirilica, a ednostavno morav da iskomentiram.

  Edit: od mislenjata vo drugata tema sfativ deka vsusnost taa i ne ti e tolku vazna, taka sto mislam deka mojot sovet i nema mnogu da ti znaci.
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477

  Дискутабилно е прашањево дали би сакале да дознаеме за неверство.
  Конкретно јас, да би сакала.Инаку муабетов го имаме рчнато со една другарка,која не би сакала да дознае за вакво нешто.И има логика и нејзиното мислење,од причина што..мислам оти никој не би сакал да го знае нештото што го повредува :wasntme:
  А за твојот проблем.Што не си испаднал фер,не си испаднал :D Барем крајот нека биде коректен.
  Ако не ја сакаш девојка ти,подобро раскини со неа.Во спротивно само ќе се измачувате и двајцата.
  И,мислам дека не би требало да кажеш за неверството.Можеби не е принципиелно,ама покрај фактот дека не ја сакаш,мислам дека неверството премногу ќе ја повреди.
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.779
  Допаѓања:
  154.499
  Јас искрено и ако сум била изневерена подобро да не дознаам оти ке ги пукам одма :D :D
  шала на страна стварно не би сакала да дознаам нека си кутат и траат а он кад тад ке си го покаже табиетот
   
  На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.497
  Допаѓања:
  39.799
  Пол:
  Женски
  Јас би сакала да дознаам.

  Иначе и го трошиш залудно времето на девојката. Ионака не ја сакаш.
  Она мисли има машко покрај себе, а уствари има една обична...ај да не кажувам што.
  Поарно раскини, признај или не признавај- сеедно ќе дознае, само нека си најде некој што ќе ја сака и почитува, нема да ја изневерува и нема да ја прави будала, што нема да биде како куче пуштено од ланец кога не е она тука |( .
   
 6. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Несакам да навредувам,ама од ваквите машки како тебе затоа викаат дека сите машки се исти.
  Си ја изневерил и немаш грижа на совест?
  Не ја сакаш а ја лажеш дека ја сакаш?
  Може ли да ми ја кажеш причината зошто уопште си со таа кутра девојка?
  Зарем некоја заслужува вакво ‘‘машко‘‘ покрај себе?
  Аххх камо да ја познавам па да и кажам со каков си има работа,таа само си го губи времето со тебе.
  Тебе како би ти било да сакаш некоја(ако уопште знаеш што значи тоа) и да те изневерува а ти тоа да не го знаеш? Да те гледа во очи и она да те лаже дека те сака? Како би ти било да сакаш некоја премногу и да дознаеш на крај дека те изневерила а нејзе да и биде сеедно? Ајде кажими како ќе се почуствуваш,стави се на нејзино место.
  Те молам раскини и,поштедија. Нека си најде некој што ќе ја цени и сака,нека не си го троши времето со вакви како тебе,ТЕ МОЛАМ РАСКИНИ И ТЕ МОЛАМ!
  И после ај иди верувај им на машките од вакви.
   
  На crazylady, Trxmx, iloveyou29 и 13 други им се допаѓа ова.
 7. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  лелел што човек си ти, грижа на совест немаш и сакаш да си продолжиш како ништо да не било, од една страна кажуваш не ја сакам-несум сигурен во тоа, од друга си ја изневерил и си кулираш брате.....не те разбирам искрено, убаво ти пишала феминкава погоре----извини не сум тука да ти судам, делам памет и сл работи-само сакам да ти кажам не е убаво тоа што го правиш, никој не заслужува да му набиваш рогови и да се правиш како ништо да не било, никој не заслужува да биде изигран и изневерен, со чуства никогаш не се поигрува, ако ја сакаш ок- ако не секој по свој пат, не ја повредувај девојката-тоа е мој совет.
   
  На kikiviki32, Igrata, Anabelle.Amorette и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. DaftPunk

  DaftPunk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  73
  Фала ви на сите за мислењата, ми значи!

  Инаку, дел од фрката ми е и што пример и покрај тоа што немаме баш исти сфаќања за љубовта, сепак ми е доста интересно со неа, сметам дека сум и забавен, и дека кога сме заедно супер ни поминува времето. Така да, од една страна можеби не го добива тоа што мисли дека го добива, но има нешто многу блиску до тоа. Таа дури и повеќе пати ми има напоменето дека ова и е најдобрата и сериозна врска што ја имала до сега бидејќи одлично се надополнуваме и карактерно и професионално.

  И не знам како да го кажам ова без да звучи арогантно, но знам многу парови што може "на површина" се сакаат и се ама па некако им е тапа и монотоно. Со други зборови, едната рационализција значи ми е таа, дека придонесувам на можеби подобар начин (со тоа што нели, приоритети се доста субјективна работа) па затоа меѓудругото сум и во недоумица.
   
 9. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  3.152
  Пол:
  Женски
  Леле луѓе, па ти си прав жиголо. И немам друг збор за да опишам,сори.
   
 10. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Девојката живее во заблуда, само тоа ќе ти го кажам. Подобро реши ја ситуацијата додека е време, затоа што потоа ќе биде доцна за се.
   
  На kikiviki32 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  8.488
  Пол:
  Женски
  Инаку,твојата приказна е крајно цинична и подла уште од самиот почеток-дафт и неговата по неубава половина :x .Aко не ти е убава и доволно добра,ја немаш страста и хемијата ,што бараш со неа?Kако прво ти себеси не се почитуваш штом си со некоја која не ти е убава и не ти чини.Жити се,не си сакал да и кршиш филм,си ја излажал,а за неверство ни збор да не стане,не ни може да изневериш некого кој не го ни сакаш,и не туку многу паметен се прави.
  Mашка кукавица од прв степен си !Сигурно многу сакаме да дознаеме за неверството ич не се грижи,и подобро кажи и лично биди маж и конечно признај и каков си,и таа познаничката размаскирај ја.Aко мислиш фраер да изведуваш ,оди на Kајгана,и врти приказни колку ти душа сака.
  Kога ќе сфатиш дека фраер не станува со повредување и играње подмолни игрички,можеби тогаш ќе станеш човек.
  A што немаш грижа на совест,тоа е уште доказ на кое ниско ниво си.
   
 12. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Точно е дека многу парови кои велат "НИЕ се сакаме" имаат монотона врска, каде освен сакањето, се останато е тапа. Навистина, зошто се заедно кога немаат што муабет да направат, сексот им е лош, а кога овие две компоненти на врската не функционираат соодветно, тогаш почнуваат сите фрустрации и кавги во врската. Во ваквите врски единствена позитивна работа е искреноста, што не е случај кај тебе.

  Мој совет е едноставно да прекинеш со девојката, мислам дека до сега би требало да сфатиш дека навистина не ви оди како пар, почнувајќи од тоа дека таа не е во твоите топ- 10, понатаму не ја сакаш, и на крајот ја изневеруваш... Во ред е тоа што поминувате квалитетно време заедно, но кај- и- да- е, ќе најдеш некоја девојка која ќе те исполнува, па ќе немаш потреба ниту да ја лажеш, ниту да ја изневеруваш. :)

  П.С. Лично јас, би сакала да знам доколку некој ме изневери, мислам кога веќе типот имал -стискавец- да го направи тоа, нека оди до крај и нека признае, I'm a big girl, I can handle it. ;)
   
  На DaftPunk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DaftPunk

  DaftPunk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  73
  Шала е тоа, и она уствари е доста убава (плава коса, и плави очи за милина :) ) само што да, не е поубава од мене, хаха. А за другото ко што реков, имам супер провод со неа, и плус ова со врската ми дава некоја убава сигурност а и добро е кога некој поише трча по тебе него обратно (нешто што многу девојки злоупотребуваат премногу). Само ете се погоди таква пригода и бидна тоа со варањето, али да, поише беше на физичка база и страст, не нешто емоционално.

  И дефинитивно не се сметам за фраер или било што од таа природа (има луѓе со каде каде поголеми успеси од мене), само искрено ме интересираат мислења, бидејќи претходниот пат ми се најдоа и тоа како. Фала ти на совет во секој случај.

  Фала ти многу и на тебе!
   
  На jovanovska94 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.442
  Пол:
  Женски
  Колку што сватив темата е „Дали би сакале да дознаете за неверство?“ а на „Љубовнипроблеми и совети“
  да се вратан на темата. Секако дека би сакала да дознаам доколку партнерот ме изневерувам а не да изигравам глупача.
  Да, понекогаш лугето се пашат и несаакаат да ја прифатат реалноста и спремни се да замижат само за да останат со таа особа, но јас неможам да бидам со таква особа која одвнатре ќе ја мразам а да бидам со неа.
  П.С извини човеку но незнам како наседнале девојкие да ти даваат совети и да тупат мозок со тебе.
  Класично машко фалење, демек си маж што си легнал со некоја ороспија и си ја преварил девојкати. Браво дај да ти закачиме медаља. Што е битно дали ќе и кажеш на деојкати или не, и вака и така си идиот тоа не менува многу. Вистински маж никогаш не повредва жена, а ти размисли дали можеш да се наречеш маж или си само една голема кукавица.
   
 15. turbulentno

  turbulentno Активен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  Дефинитивно !
   
 16. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Ај остајте што е κуκавица и фρаеρ изигρава па и мисли деκа е поубав од нејзе. Џабе бе дечκо и lacoste да носиш и најубав да си ДУШАТА ТИ Е СΚАПАНА И ВАЛΚАНА. Јас најисκρено те молам да и ρасκинеш и да идеш таму со тие ефтините познанκчκи. Па уште вели сеρиозна вρсκа??? ШТО ?Ти знаеш што значи тоа бе? Ти изгледа уште од пубеρтет не си исκочил исκомплеκсиρан еден!

  Ρедаκтиρам: Јас да сум на местото на таа κутρа девојκа и да дознаам се што ми пρавел па мислам деκа жив нема да останеш. Само да те потсетам деκа постои нешто што се виκа κаρма,а знаеш што е тоа нели? Еден ден и ти ќе се заљубиш (аκо воопшто имаш чувства) и неκоја 10 пати полоши ρаботи ќе ти пρави (дај боже,само тоа и заслужуваш).
   
  На Trxmx, iloveyou29, honey.11 и 12 други им се допаѓа ова.
 17. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Нормално дека сакам да дознаам и на време да го баталам, а не да ме прави глупава пред другите. Ама секако тешко нешто може да се скрие од мене. Сигурно во минатиот живот сум била некое полициско куче па секогаш надишувам се :D
   
 18. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  8.488
  Пол:
  Женски
  Девојки не вреди да коментираме,неговата цел е да си крева его,несигурен е во себе,а камоли ли да знае што се емоции и љубов.
  Друго нема што да кажам,го делам мислењето со Лана!
   
  На lana.del-rey му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  1. Не можеш да споредуваш машка и женска физичка убавина;
  2. Девојката ти служи само за забава и за докажување дека си голем фраер;
  3. Штом се случило еднаш, ќе се случи повторно бидејќи многу често се погодуваат такви прилики.

  Заклучок: Не и го троши времето и не и ги повредвај чувствата. Раскини под итно. За изневерувањето не мора да и кажеш. Remember, karma's a bitch ;)
   
 20. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  84.426
  Пол:
  Женски

  Греота за девојката а ти навистина не си фер ,одиш со друга си гоправиш кејфот што се вели а оваа кутрата те сака повеќе од се , + натебе ти е убаво со неа затоа што и си забавен :fubar:
  Значи не ми се верува бе до каде може да одите со вашите глупости... зошто ја мачиш девојката ?
  Зошто не и кажеш по со време што е работата ? Знаеш ли колку боли ако дознаеш дека некој те изневерува долго време а со тебе глуми дека те обожава ? Не незнаеш и вие машките никогаш нема да го разберете тоа ваше е да се задоволите и друго не е важно .
  Девојкати е среќна што има човеккако тебе и те сака а ти упорно и набиваш рогови ? Зошто ? Верувај дека кога тогаш ќе се дознае иако мислиш дека оваа другата ништо нема да каже на никој...
  па и такви девојки бекако се согласуваат за авантура кога знаат дека е во врска ? :x
  Се има се држи земјава тоа е факт ,а ти ако си малку совесен ослободи ја девојката со време ....