1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би сакале да дознаете за неверство?

Дискусија во 'Врски' започната од DaftPunk, 15 февруари 2014.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Подобро што си го запознала дечкото после раскинување.
    Вака со чист образ и совест излегуваш од врската, додека он е друга приказна.
     
  2. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    се согласувам со Emotional123 :) ако не си го запознаела сегашиот многу потешко ќе можеше да се помириш со неверството... :)
     
  3. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.147
    Немој да си се погазуваш самата себе знам дека ти е тешко затоа што се осекаш изиграна ама многу подобро е што прво си раскиналапа после си почнала со новиот
    А може и намерно се има напишано така за да те здоболи тебе си помислила на тоа ???
    Демек на шала ке каже а он уствари си има план :^)
     
  4. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Ме нарекле и полошо :D. Ко девојка ми на пример, стално ме вика мувче, демек као нагалено од мува, и стварно не знам што е со такви деминутиви. Испаѓа сеа, знаеш, Дафт орбитира околу гомца.
     
  5. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    83.252
    Пол:
    Женски
    А ти колку само си ироничен,самобендисан и самоуверен едноставно :puke:
     
    На lana.del-rey, Decapitated.Hanna и Igrata им се допаѓа ова.
  6. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Уфф... вака, знам дека ќе ме мразите за ова, но денеска имаше нова случка и сметам дека треба да споделам. :worried:

    Значи вака, се најдов на кафе у центар со една заедничка другарка на мене и девојка ми, да разговараме околу ситуацијата за случкава. Неа ја осеќам блиска и можам да и се доверам со вистината бидејки знам дека ќе ме разбере и нема да ме каже.

    И нема везе, почна муабетот што почна (btw, ептен беше секси облечена, дека топло и се :lol: ) и кога и кажав дека ја сметам за многу блиска и дали може да и верувам, она ми рече као да демек и таква ми се доближи, у стилот и било мило што сум спремен да и се отворам. Дури очите и се отворија она ко Бамби да е :).

    Нејзиното мислење малце ме изненади бидејќи очекував поише да ме кара али да не должам многу, испадна кај неа дома да го продолжиме разговорот дека требаше некои материјали за факс да зима. Меѓутоа кога стигнавме, стварите набрзо ескалираа и бидна онаа работа... :$

    Така да не знам што да речам, ми е страв дека тоа со моите комплекси од порано пак се покажува ко вистина. Дури и се осеќам ко да сакам некако да се казнам себеси но морам да ја зачувам девојка ми. Како што би рекол Џими Хендрикс, No Woman No Cry, тоа ваљда го отсликува мојот живот во моментот...

    Ај ќе видиме што ќе биде.
     
  7. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.032
    Пол:
    Женски

    DaftPunk, ти си продолжуваш да ја изневеруваш девојка ти..Крајно нефер си,срам да ти е,со што заслужила девојката ти да ја изневеруваш?! Остави ја ако не ја сакаш,зашто ако дознае што си и направил,не можам да замислам што би било.Стварно не е фер спрема девојката,а и 24години имаш,на толку години би рекле дека човек може зрело да размислува за некои работи.А тебе,како што гледам,окото многу ти забегува по други девојки,иако си со друга.
     
  8. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Абе дечко оди лечи комплекси у реалниот живот, а не овде да се докажуваш као некој мачо. Тебе не ти одговарам на прашањето или што и да е поврзано со твојот "проблем".

    Ке одговорам само на темата: Да, би сакала да дознаам за потоа тешко да го сјебам типот ако е вакво.. хммм дозволено е суштество да те наречам? Би ти рекла и нешто друго, али драг ми е профилот, не сакам да ме банираат поради навредлива, но објективна содржина. ;)
     
    На Daydream, Anabelle.Amorette и Igrata им се допаѓа ова.
  9. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    DaftPunk и претходно претпоставив дека имаш ваков психолошки профил, па си реков не сум јас баш компетентна да дискутирам околу тоа (оти јас не сум иден психолог, па следствено не сум запознаена со сите профили на љубовници), но нетибно, мојата претпоставка за тебе излезе вистина.

    Ти спаѓаш во онаа категорија на мажи кои имаат девојка која ја чуваат како некој вид на резерва, знаеш, нешто во стил, кога и каде и да и побараш секс на девојка ти ќе го добиеш и нема тоа да е чудно, бидејќи не така често има вакви вакви отворени девојки како пријателката твоја. Покрај тоа, карактерно се сложувате, па така поминуваш интересно време со неа.
    Понатаму, има личности кои имаа некакви си паралелни љубовни животи, девојка/ жена и љубовница, а никој нема претстава за тоа, но ти си тотална спротивност од тие. Речи го комплекс или едноставно така ти е ќеиф, ти мора да се пофалиш некому дека си имал секс со друга личност, а тоа не е девојка ти, и на пријателите/ пријателките и тука на форумов. Пошто нели, ако не кажеш никому, исто како да не се ни случило, така?
    Исто така, да се надополнам, тоа што имаш девојка за тебе претставува дополнителна возбуда и предизвик да имаш секс со друга женска личност, демек оваа твојата нема да дознае, а ти швалериште невидено, си ги боцкаш пријателиките кога има соодветна прилика за тоа.

    П.С. Возрнасна личност си, би требало до сега на твоите 24 години да си исполнета личност. Навистина не е фер од твоја страна на ваков начин да правиш будала од некого, па зарем толку ти е забавно и интересно да изневеруваш некого? За мене, испод честа и мојот интелект е да изневерувам некого. Сепак, секој може да изневери, тоа е релативно лесно, прашањето е: Дали можеш да останеш верен покрај сите секси личности од спротивниот пол???
     
    На Igrata му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Болдираниот дел се објаснува.Девојката била напалена,а ти си леко машко и би легнал со првата која ќе ти се понуди,тоа јас го викам сексуална револуција меѓу младите :D .
    Она главно што сакам да ти кажам е дека не те ни познаваме,не пак те мразиме.Дури совет ти дадовме да раскинеш со девојка ти за твое и за нејзино добро,оти ништо не постигаш со тоа што се глупираш!
    Аман,смачено ми е од денешните машки како тебе,кои на секој чекор се прават тешки ебачи |( .Толку ли немате никакви чувства :x
    Последно што ќе ти кажам не пишувај веќе што ти се случило ,оти имаш отворено тема за проблем кој не го решаваш,не ни слушаш совет,така да нема смисла и ние да се глупираме со тебе :)
     
    На japanize и Igrata им се допаѓа ова.
  11. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Дафт,

    Јас знам дека ти немаш толкаво его или комплекси колку што мислиш дека имаш.

    Некој од девојките на форумот се согласуваат со тебе околу твоите комплекси и викаат среди си го животот, остај ја девојка ти, итн., но сепак мислам дека можеш, и имаш нешто подобро во себе, само пробај да го најдеш, биди повеќе од тоа што си, научи да сонуваш, и ќе видиш дека можеш да бидеш среќен и без да имаш дополнителни "средби" со други жени освен девојка ти.

    Вака само се создава амбиент на антипатија, кој што не води до ништо повеќе, освен серија на незрели "one night stands". Немам што друго да кажам.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    DaftPunk јас да сум на место на девојка ти ќе те кастрирам без да размислувам :x
     
    На deskarada и lana.del-rey им се допаѓа ова.
  13. Roxana

    Roxana Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    71
    Нормално дека сакам да дознаам. И како што кажа некоја феминка погоре, несомнено таа врска ќе заврши во тој момент, но сакам да знам зошто.
    И DaftPunk мене искрено ми се гади од такви како тебе. Промискуетни, кретенски сељаци.
    На ја заслужуваш ти девојката, ако е вистина се ова што пишуваш, за жалење си другарче. :puke:
     
    На lana.del-rey му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Луѓе, немојте да мислите дека не ги слушам/ценам вашите мислења, напротив, туку сакам и да се подобрам себеси а меѓувремено и да ја задржам девојка ми.

    Како што кажав, стварно мислам дека имам комплекс, но тоа не е за моите успеси со девојки (ко што реков моите не се ништо во споредба со какви зверови има) туку тоа што на времето бев повредуван од жени и сеа кога ми се укажува шанса сум нерационален, и отпосле на некој начин се каам. Можеби дека тоа и не ме исполнува ко што делува во моментот. А исто иам и проблем со високо либидо.

    Тони, и ти зезаш сеа! 2 книги од Tolle ти дадов да прочиташ и одма New Age муабети ми тераш, сонување ова она. Значи, знаеш, ти зборев, кога станува збор за посериозна врска карактерно да ти одговара е многу битно, додека за проводи нема врска воопшто.

    Али и битно е како ќе се постави динамиката во врската на старт, при што ми беше доста полесно у LA пошто таму се полиберални типките. А и за да ја привлечеш таа што сакаш за врска, најбоље е ако прво си топ во добивање one nights. Не заборавај дека ме обучуваше лично Jullien, дечкото кој го прави ова:

    http://www.youtube.com/watch?v=tlWrFgIR ... u.be&t=35s
     
  15. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Со твоите постапки не само што нема да се подобриш, туку и ќе ја изгубиш. Ако си бил повреден и изневерен од некоја друга, не треба да и враќаш на оваа сега, затоа што девојката нит е крива нит е должна :)
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Само јас мислам дека DaftPunk е искомплексиран,исфрустриран трол со вишок на слободно време? :wasntme:
    Друже,провиден си веќе.Значи знаеш каков впечаток оставаш?
    Срамежлив,повлечен дечко,најверојатно целиот со акни,а можно е и наочари со јак диоптер да носеш.
    Јасно е дека си интелегентен,паметен,знаеш да се снајдеш со зборови.
    Ама..имаш бујна фантазија.
    Најверојатно девојка немаш допрено,ја избегнуваш темата прв бакнеж,а тема секс е научна фантастика.
    Редовен си во категориите секс на сите форуми,мастурбираш секоја вечер пред легнување,и во меѓувреме дремеш на ретубе.
    Сума сумарум,запознаен си со сексот(теоретски) и социјализација,функционирање на пријателствата,начитан,практикуваш психолошки книги,и затоа се сметаш за компетентен да коментираш.
    А впрочем,DaftPunk е само измислен лик,идеализиран од тебе.Се би дал да бидеш ти таков зарем не?
    Да е*еш секој ден,другарките на девојка ти да ти се нудат,да си посакуван,да изневеруваш наоколу,а во нејзините очи да си најдобар на свет?
     
    На iloveyou29, hermosa, lana.del-rey и 5 други им се допаѓа ова.
  17. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    ^Башка што живеам со баба алкохоличар :)

    Инаку, решив да признаам за се и да се извинам така да ќе зборам деновиве со неа. Фала ви уште еднаш на сите за мислењата, се читаме можеби во некоја наредна прилика. Позз
     
  18. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.147
    Немој да и признаваш ке ја загубиш веднаш а пошто се изјасни дека не сакаш да ја изгубиш подобро немој да ја повредуваш повеке
    Наместо тоа разчисти си во себе покани ја на вечера направи нешто убаво да се поуствува и таа убаво и во иднина не прави грешки од овој тип
     
  19. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476

    Во контекст на моето претходно мислење,внимавај што посакуваш..можеби и ќе ти се исполни ;)

    Поздрав и секое добро!
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Ако ме изневерил и ако има храброст треба да ми признае.Ретко во денешно време некој да признае неверство, можеби ако е некој/а во долга врска само така, па да си простат и да се смират.