1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би се вратиле на старата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од hiena.epa.sto, 22 октомври 2010.

  1. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Минатото е како некоја книга, но очигледно лоша книга, која сте ја прочитале и немате намера уште еднаш да ја читате затоа што била лоша.
    Така оди тоа, без разлика што се случило, таа приказна завршила неславно и нема потреба на нејзино навраќање.
    Само еднаш досега сум се нашла во таква ситуација и сфатив - никогаш повеќе!
    Доколку станува збор за долга врска, очигледно се случило нешто сериозно за таа да пукне, затоа што како што е општо познато, долгите врски не се прекинуваат поради некоја ситница - имал грда фризура на пример :)
    А доколку станува збор за кратка врска која била прекината, мааааали се шансите таа да биде обновена и да функционира како што треба, затоа што на почеток на врска, би требало да се чувствуваат и двајцата ко во облаци, а штом е завршена - нормално дека тоа не се случило. Така да, штом на почетокот не им било убаво на двајца, што да очекуваат понатаму кога се почнува да станува секојдневие. Мислам дека нема шанси, колку и да се трудат и двајцата се ќе биде вештачко, без ништо посебно во таа врска..
    Не на минатото :)
     
    На Magnolija и Danny.T им се допаѓа ова.
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Ех, и мене ми се слуци да се смирам со еден од бивсите, но набрзо се показа дека за дзабе сум се мацела,тој си останал ист, сто е најтрагицно и другиот после него-исто бивс си останаа исто, и мислам дека додека се зиви тие нема да се сменат, мозеби потоа :rofl:

    како сто ми каза една другарка дека дзабе ти се обидувас да сменис маско нема да успеес во тој обидид, само ке се сменис ти, т.е. тој ке те смени тебе ;( за зал изгледа дека е така
     
  3. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    А бе не е секогаш само до машките, понекогаш и ние сме си криви. Но како и да е, штом врската не траела, очигледно нешто не штимало, без разлика од која страна.
    Но, после дожд (понекогаш) иди и сонце :) :)
    Време и само време ... то му е лекот :)
     
  4. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    705nen-
    не зборам за враќање барем да го доживеам денот кога ке се извини или ке каже да се кае...
    кога ТИ си ги дочека твојте 5 минути више беше залјубена во друг?
    и колку време помина?

    ЗАВИСИ ЗА КОЈ, НЕКОИ СЕ ВРАЌАЛЕ ПОСЛЕ НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ НЕКОИ ПОСЛЕ НЕКОЛКУ ГОДИНИ, НО СЕПАК СИТЕ СЕ КАЕЛЕ
     
  5. icy

    icy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    НИКОГАШ нема да се вратам на мојата стара љубов, тоа е како книга на која веќе и го знаеш крајот !
     
  6. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Прва пат - шејм он ју, втор пат - шејм он ми ...е трет пат - шалили смо се...нече мочи :rofl: :rofl: :rofl:
    Риалити чек - Ни за милион години! :lol:
     
    На Dark artist, mime87 и sonuvacka им се допаѓа ова.
  7. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    :!: А која беше мојата стара љубов??? |(
    Ма не бреее.. Какво враќање?! Верувале или не ама мене како во овие 5 години да ми се состои целиот живот. Јас заборавив, не се ни потсетувам а немам ни потреба на било што пред тоа.
    И јас и мојот торко :lol: имаме дојдено до истата констатација. Чувство како да немаме минато, како целиот живот да сме еден крај друг.
     
  8. Symona

    Symona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    60
    Од јадење лајна има само едно нешто по страшно да ги јадеш истите лајна два пати :rofl:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не...ако еднаш е крај,засекогаш е крај.Не знам да си играм,ниту гаам посебни чувства кон бивши љубави.
    Ма да...ако во прашање дојдат некои потреби...може да ги искористам без да впуштам чувства у тој процес! :D
     
    На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
  10. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Со ова искуство што го имам сега, не можам 100% да тврдам дека не би се вратила на бившиот, затоа што никогаш не се вели никогаш но едно 99.9% НИКАКО. Штом нешто завршило, тоа е така со причина. Штом еднаш не ми одело со некој, нема да дојде добра вила и да не измени и двајцата. Јас никогаш нема да се потчинам и да глумам верна домаќинка што не смее да има ни другарки повеќе а тој никогаш нема да престане да биде тоа што е - посесивен себичен глупак. Никогаш не би се вратила на старата љубов(иако во минатото тоа го направив едно 123940823094 пати, но сметам дека и за тоа имало причина, односно тоа ми било лекција)
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Се мачевме 6 години, доста ни беше на двајцата... Мене од него, него од него! :wasntme:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Не.
    Штом еднаш сме решиле да ставиме крај, значи нешто не било во ред и ако се навратиш пак, повторно ќе се појави. Можеби боли но со тек на време се поминува, така да се трудам да гледам само напред а на тие моменти од минатото да се сеќавам со насмевка на лицето и да ги гледам само како искуство повеќе од кое ќе учам во иднина.
    Поздрав :)
     
  13. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Па ако вредела и ако била убава немало да биди стара, ќе траела уште. Зошто тогаш би се вратиле на старата љубов?
     
    На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
  14. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Добро кажа се согласувам со тебе ако вредела и ако било убаво немало да биде стара ќе трале се уште ;) Не не би и се вратила на старата лубов во никој случај затоа што знаеш како ќе заврши
     
    На hermosa и pufi-cufi им се допаѓа ова.
  15. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно- НЕ !!! :!:
    Не гледам причина поради која би била пак со него.Што било помеѓу нас-поминало.Сега остануваат само спомени... Не за џабе рекле еднаш скршеното-не се лепи ;)
     
  16. Kala007

    Kala007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Досега никогаш не се имам враќано, а мислам дека и во иднина не би се навратила затоа што ако еднаш се скрши колку и да се лепи џабе е..
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Нема шанси да бидам пак со него.Со сегашниот дечко научив што е љубов и врска и не, нема шанси да се вратам на старо, па и да се сменил.Му поминала шансата што сега ја искористил некој друг. :)
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    да је био добар не би био бивши!!!

    така да не...чим еднаш пукнало пак ке биде исто
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Коа еднаш нешто ке се скрши и да го лепиш џабе е. На прочитана книга и се знае крајот. Но и залепеното може да функционира и понатаму, а некои книги имаат продолженија... така да ако сеуште постојат чувства и типот докаже дека му е навистина дојдено до мене, дека не му е само до тоа да си докаже дека може да ја има бившата,би се се смирила
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Е вака.. размислував многу и многу и сватив дека прво чувствата почнаа полека да се губат и бришат. И знаете како е глупаво да знаете дека некогаш сте сакале некого најмногу, а сега од тоа не останало ништо? Или само прав. Ситен прав. И како што чувствата избледнаа, тоа е првото зашто не би се вратила. Второ, и да се вратам и барем чувствата барем малку да ми се навратат, и спомените, знам дека пак ќе биде исто. Зашто да бидам со некој пак кога веќе однапред ќе знам како ќе заврши, ќе го знам крајот? А да се смени нема. Тоа знам. Колку време помина, до сега не се смени, нема ни од сега. Иако можеби малку жалам, ама само малку - сепак, не би. А и кога нешто е лепено и се повторува, сепак не е тоа истото. Чувствата не можат да бидат исти. Разговорите, погледите.. Се тоа останало во минатото. Тоа нема да се повтори. Едноставно се ќе биде поинаку, колку и да се трудиме или трудите. Не би се вратила..