1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би се вратиле на старата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од hiena.epa.sto, 22 октомври 2010.

  1. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    ДА! токму тоа и го направив.... одевме 3 години.... но последната година врската ни беше ,,пекол,,.... караници, неверства од двете страни, дури и по некое малтретирање... но сепак поуштав... да бев глупава, но љубовте управуваше со мене.....сепак решив и ставив крај......7 месеци бевме разделени... морам да кажам дека уживав првите 3 месеци..... потоа си фатив нов дечко кој навистина се однесуваше кон мене како да сум кралица но џабе мене тоа не ме направи среќна... бидејќи учам во друг град не го гледав бившиот и со новиот издржав е месеци.... но една вечер кога се слушнав со бивќиот ми се сврте паметот.... а начинот на кој стапивме во контакт уште повеке ме вознемири..... Се случи вака: бев излезена на шетање со другарките... и после долго време го видов НЕГО...... ми падна тешко... и така кога се вратив дома (после 3-4 саати) ,,некој,, ми титна со скриен број..... нешто во себе ми велеќе дека е ТОЈ па така му вратив и јас со скрин број и тој ми се јави..... и ме праша од кај сум знаела дека тој ми титнал со скриен број а јас му вратив а ти од кај знаеше дека јас ти титнав со скриен број и така се размуабетивме 1 саат додека да решиме да се видиме. и се видовме.. после тоа 2-3 недели контактираме почесто... а јас се одалечив од дечкото со кој одев...... и така после тие 2-3 недели поточно на нова фодина се смирив со бившиот и ете веќе еден месец ме заедно но сега ми е многу убаво... се чувствувам исполнет.... и навистина е сменет... само се плашам дали ќе остане така.....
    П.С. ми рече дека така се однесувам бидејќи мислел дека ке го трпам цело време и никогаш нема да го оставам но сега се кааел и не сакал пак да ме изгуби и нема да ги повторува истите грешки.... а секако и јас треба да го направам тоа....
     
    На palavoto.devojce му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    ДА јас се вратив после 16 год и мислам дека го направив вистинскиот избор. :inlove:
     
  3. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    неса браво за тебе....... сепак 16 год е многу време....... како успеавте????? :o
     
  4. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    кога би можела би се вратила без никакво размислување ...но неможам замина далеку сега тој е мојот анѓел таму горе на небото...ахх спомени секој ден со помислата ,,колку ни беше убаво'' дали ќе има некој сличен на него... :( но сега се е минато секој спомен боли животот е таков со среќен почеток а тажен крај !!!
     
  5. vrc-prc

    vrc-prc Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    никогаш,ама буквално никогаш....со причина си се бивши,знам какви карактери имаат,зато нема шанси пак
     
  6. amnezija

    amnezija Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    3
    se vrakjav 7 god non stop ..... ama veke NE staviv kraj i tolku ja pocituvam svojata odluka i sega sum srekjna i ne popustam :)
    [mod-kirilica:3pkl9mez][/mod-kirilica:3pkl9mez]
     
  7. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    но твојот живот не е завршен и сигурно твојот ангел не би сакал да го поминеш жалејки за нешто што не успеало..... :angel: :angel: :angel: :( :( :(
     
    На palavoto.devojce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    НИКОГАШ! :D
     
  9. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    На моменти си помислувам.. како би паднала пак на него xD
    ама зошто би ја почнувала истата приказна, кога поминало повеќе време... :?:
     
  10. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    ednas se vrativ na stara ljubov i zavrsi isto kako sto zavrsi i prethodniot pat.
    Da se vrakas na stara ljubov e isto kako da citas kniga koja veke si ja procital i i go znaes krajot,barem spored mene
     
  11. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    Да сите ми велат така знам дека тој не сака да ме гледа тажна иако не бевме во врска тој мене многу ме сакаше ме научи на многу работи во животот сепак нас нешто секогаш не повразуваше за ние да бидеме блиски, нешто што ме мачи е тоа како да му возвратам на сета убавина што ми ја има пружено .... :( сега сваќам колку ми недостига колку ми недостига неговото присуство ....нема ден јас да не поминам таму до неговиот вечен дом и да не му кажам неколку зборови со кои се чуствувам по олесната ...ах таа болка ме зави мене во црно ме уништи начисто,со секоја помисла на него во очите ми навираат солзи .. тие моменти се најтешки не поскаувам никој друг да го доживее тоа чуство таа лута болка :'(
     
    На Minnie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kasandra123

    Kasandra123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    22
    Ако можеш да го преболиш и да се одвикнеш од него, не се враќај! А ако неможеш се што се случувало оваа година додека сте биле разделени, ќе го заборавите и нема да си замеравате затоа што и двајцата сте биле со други! Караниците, секаде ги има :) Така да, размисли убаво пошо 4 години и не се баш малку :)
     
  13. Kasandra123

    Kasandra123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    22
    Леле срце :( Нормално дека никогаш нема да го заборавиш и дека секогаш ќе се сеќаваш на него, али тоа не треба да значи дека не треба да си најдеш некој нов, со кој што ќе ти биде убаво, ќе се сакате и се тоа.. А твојот анѓел ќе те чува, никој да не те повреди и ќе биде среќен доколку и ти бидеш среќна..
     
  14. Kasandra123

    Kasandra123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    22
    :| :| :|
    wow! неможеш за 1 месец да видиш дали е сменет, или сепак е истиот но само во првите неколку месеци ке го даде макс. од него за да видиш дека е "променет", дека сега се ви е супер, се сакате и нема да ги повторувате истите грешки.. пфф вие сте биле 3 години во врска а знаете дека имало неверство од двете страни. епа 3 години не се малце, за некој со мене да манипулира да ме понижува И ЈАС ТОА ДА ГО ЗНАМ. е алал да ти е :)
     
  15. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    но твојот живот не е завршен и сигурно твојот ангел не би сакал да го поминеш жалејки за нешто што не успеало..... :angel: :angel: :angel: :( :( :([/quote]
    Да сите ми велат така знам дека тој не сака да ме гледа тажна иако не бевме во врска тој мене многу ме сакаше ме научи на многу работи во животот сепак нас нешто секогаш не повразуваше за ние да бидеме блиски, нешто што ме мачи е тоа како да му возвратам на сета убавина што ми ја има пружено .... :( сега сваќам колку ми недостига колку ми недостига неговото присуство ....нема ден јас да не поминам таму до неговиот вечен дом и да не му кажам неколку зборови со кои се чуствувам по олесната ...ах таа болка ме зави мене во црно ме уништи начисто,со секоја помисла на него во очите ми навираат солзи .. тие моменти се најтешки не поскаувам никој друг да го доживее тоа чуство таа лута болка :'([/quote]

    Леле срце :( Нормално дека никогаш нема да го заборавиш и дека секогаш ќе се сеќаваш на него, али тоа не треба да значи дека не треба да си најдеш некој нов, со кој што ќе ти биде убаво, ќе се сакате и се тоа.. А твојот анѓел ќе те чува, никој да не те повреди и ќе биде среќен доколку и ти бидеш среќна..[/quote]
    барам друг човек и ете го најдов покрај него сум спокојна убаво е чуството кога сум заедно со него,но што ми вреди сето тоа кога ке ги затворам очите тој е пред мене во мислите веднаш доагаат неговите зборови кога ми кажуваше прекрасни работи ....но како и да е животот продолжува понатаму тагата и болката ке си ги носам со себе се до денот кога ние повторно ке се сретнеме можеби тогаш ке биде мојот најстекен ден...но морам да си ветам дека ке продолжам понатаму и дека лажната насмевка на лицето секогаш ке биде со мене морам да се исправам морам да продолжам млада сум а запрепастена ахх живот тоа е сите сме овде гости некои заминуваат прерано и тагуваат а некои остануваат на подолг периот но како и да е ...еве овде е моето семјество кое многуу го сакам моите другарки кои никогаш не ме оставаат сама да не заборам дека сестра ми беше со мене во најтешките моменти со неа ја споделив сета болка заедно плачеше со мене болката се зголемуваше ..но има уште за кога јас да живеам морам да бидам силна зошто ме чекаат уште потешки денови за кои морам да бидам спремна и подготвена .. а тоа анѓелче нека ме гледа од небото нека ме чува и нека биде среќен таму зошто можеби тука ја нема почуствувано целосно среќата зошто прерано замина од овој свет ...ви благодарам многу феминки ве сакам многу ,вашето мислење многу ми значи бакнежи до сите ...
     
  16. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    да имаше многу неубави работи но како и да е се обидуваме....... се надевам дека ќе ми биде убаво оти навистина го сакам премногу......
     
  17. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    сигурна сам дека ќе успеете 100% таа врска е сигурна не би се смириле повторно ако не се сакате ОВА Е ВИСТИНСКА ЉУБОВ !!!! :* :)
     
  18. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    палавото девојче благодарам на подршката најпотребна ми е сега за да бидам јака за да издржи нашата врска :) :) :)
     
    На palavoto.devojce му/ѝ се допаѓа ова.
  19. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    najprvo zdravo na site :hai:
    nova sum tuka :D
    a za temava hmmm mislam deka sum na pravo mesto
    spored mene da vratete i se . jas se smiriv so deckoto po 3 godini i sega ni e super . zaedno sme 10 meseci.
    a minatoto go ostavivme zad sebe , sepak bevme premnogu mladi za da mozese da opstoi nasata vrska . no eve sega sme zaedno ...
    Toj bil za mene :D :$
     
  20. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    4.848
    Пол:
    Женски
    Јас не би се вратила. Па не за џабе е стара љубов?
    Ехх,сега сум со овој памет,ама затоа порано...
    Зборувам од искуство
    Неколку години му се враќав на еден бивши се со намера дека наредниот пат ќе биде подобар од другиот, ама гадно сум се лажела. Тоа е
    Си ја научив лекцијата, а таа е дека мора да постои некоја јака причина поради која сте се разделиле со партнерот. Секое друго навраќање е само празна надеж зашто секогаш ќе постои онаа "причина" која ќе ви го јаде паметот.
    Како на пример ако партнерот ве изневерил кој ви гарантира дека нема да го направи пак истото?