1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би станала лезбејка ако се разочараш во машките?

Дискусија во 'Врски' започната од Igrata, 12 декември 2014.

  1. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Како тема за семинарска по Социологија, истражував малку. Многу време поминало од тогаш ама она што убаво сум го запаметила, и веќе го имам пишувано на форумов, е дака лезбејките стануваат она што се, најчесто заради радозналост. Да не должам многу ама многу се различни причините за хомосексуалност кај мажите и жените.
    Мене искрено ми се гади од тоа ама што да се прави. 21 век е и треба да е се прифатливо.
     
    На Igrata му/ѝ се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Како не, неам друга работа. Никад!
     
    На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
  3. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Бог да чува и да брани! Никогаш!
     
    На SwanMay и ccca им се допаѓа ова.
  4. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Лезбејка не се станува, лезбејка се раѓа!
    Или цело време си била девојката лезбејка и си се залажувала со машките затоа не можела да оствари долга врска, или едноставно станува збор за експерименирање.
    Мислам дека повеќето женски вклучувајќи ме и мене, се имаат запрашано како би било со женско.
    Е па ете има некој похрабар шо би го дознал то од прва рака.
     
    На Scorpio991 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sparkless

    sparkless Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    PHAHAHAHHA pa toa znaci deka ako se razocaras posle od zensko sledna vaza e ubistvo? t.e samoubistvo hahahahah ma daj ne me jebi
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш на тоа дека таа девојка имала односи со сите тие 20-30 машки и живее во некој мал град, каде луѓето озборуваат, нормално дека ќе сака да започне нешто со жена. Никој маж нема да ја сфаќа неа како потенцијална партнерка за основање семејство и брак. Таква жена што спиела со 30 мажи ќе биде назначена како предмет за сексуален однос.

    Ќе се разочараш еднаш два пари па и три пати нека е, ама ако после секоја врска некој тебе ти раскнува проблемот е до тебе. Јас не би станала лезбејка, зошто би го направила тоа ? Пропаѓањето на една врса не значи дека нема наредниот потенцијален дечко да има сериозни намери со тебе. :)
     
  7. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Прво и основно лезбејка не се станува туку така од разочарување во мажите.
    Сум се разочарала многу пати во нив и тоа разочарување трае до ден денес.
    Кога ја прочитав темата се подзамислив дали да станам лезбејка или не, а зошто да не пробам ионака имам уште малку време да проживем. Си ги сакам женичките од темата над 40 (далеку од тоа дека сакам да ги опнам) иако виртуелно се прашувам дали тоа ме прави лезбејка.:?:
     
    На Valerin и anina им се допаѓа ова.
  8. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Дали би станал педер ако се разочараш од девојките??? :o
    Ако е до разочарувањето сите до сега ќе бевме обратни.
     
    На tessie, SwanMay, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  9. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Како да не? Так преку ден лезби се станува или пешко.
     
  10. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    А зашто мислиш дека си ја сфатил девојката?
    Интересни ми се луѓето што мислат дека можат да протумачат нечија постапка чисто само од гледање од страна...ај небитно тоа, да се вратам на темата: Јас независно дали сум патела на љубовно поле не мислам дека утеха би барала во жена. И жена може да не сака да се врзе до мене и да не ме исполни како што не ме исполнила никоја хетеросексуална врска претходно.
    Зошто се случило конкретно девојката од примерот да се преобрати, јас не знам. Не верувам ни дека некој друг може да знае, ама тврдам дека не било ради што била разочарана од машките.
    Може да биде се друго (љубопитност, притаено лејзбество..), освен тоа.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Никогаш. Ваљда тоа е афинитет со кој се раѓаш..? Како и да е, не би се менувала заради неколку разочарувања. Тогаш кога најмалку очекуваш доаѓа правата љубов, која ќе те натера да ги заборавиш сите претходни.
     
    На Dr.Awesome и Bah им се допаѓа ова.
  12. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ние сме тоа што се раѓаме.
    Афинитетот кон истиот пол не се должи на некакво разочарување.Тоа е само бесмислен изговор за јавноста за да се избегнат навредите и дискриминацијата.Во љубовта треба многу повеќе да се вложи за да се успее.Пред се, треба да има меѓусебна привлечност, искрени емоции и добра комуникација.Ако ова не сте успеале да го пронајдете во врски со машката популација и сте се разочарале, зошто мислите дека врската со жена ќе биде успешна и ќе ве направи среќни доколку знаете што сакате. Не постои модел според кој ќе се избегне разочарување од машкиот пол, а ќе се постигне совршенство со жена.
    Личноста треба да биде сосема зрела за да ги преиспита своите грешки во пропаднатите врски затоа што за се се потребни двајца.Без емотивна зрелост, што и да се обидеме да постигнеме секогаш другиот ќе биде виновен.
    Љубовните разочарувања и личната полова ориентација се сосема различни работи.
     
    На Aleksandarreal, Valerin и atala им се допаѓа ова.
  13. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.781
    Насловов на темата :|. Не, не би станала лезбејка, маж покрај мене не мора да значи дека ќе ми биде најголемото животно достигнување за да ако тоа не се оствари до толку да забегам и да си ја сменам мојата сексуална ориентација. Ќе си живеам во целибат бе, ќе им се радувам на другите убавини на животот :rofl:, па кој знае, може со тек на време ќе налета нешто поасално за да се чепне (fingers).
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    (y)
     
    На Kartman и atala им се допаѓа ова.
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Во никој случај, сама ќе бидам и не станувамм, од секогаш сум против вакви врски лично за мене, и можам да стојам цврсто на таа одлука. Ко воли нек изволи другачије :D
     
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Неможиш да „станиш“ нешто ако не си ... ако си „би“ тоа си, ако си „лезбо“ тоа си ... на еден начин не одредуваш ти што си туку можиш ти да „станиш“ лезбејка и да одиш со женски и да мислиш подобро е така, а фактички машките да бидат тие кои те возбудуваат повеќе. Во друг случај ако се обидиш со женско и видиш дека тие те возбудуваат повеќе држи се до тоа, ама фактички сепак ние можиме да развиеме чувства кон двата пола и чувствата треба да ни бидат усогласени со тоа што фактички не возбудува.
     
  17. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Глупости...никогаш! Колку пати сум се разочарала од машкиот пол ехееее
     
  18. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Хаххаха...дефинитивнооо Не!
     
  19. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    Mojata zenstvenost moze da ti go promeni toa negativno mislenje
    samo ti izrazi zelba :shake:
     
    На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Јас хомосексуалноста ја сфаќам како хормонско нарушување. Сметам дека не се станува лезбејка со ачири-бачири и тоа на потполна зрелост. Толерирам такви луѓе, не дека не, и немам ништо против нивниот начин на живот и нивните желби, но јас вака сфаќам да се биде лезбејка. Ако сум грешка, поправете ме...