1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SheWhoMustNotBeNamed, 21 август 2013.

 1. SheWhoMustNotBeNamed

  SheWhoMustNotBeNamed Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  12
  Еве една интересна игра која многу ја сакам која е позната под името would you rather
  Само треба да поставиш две работи а членот под тебе ке треба да бира меѓу нив
  пр. Дали би го имала чувството да кивнеш до крајот на твојот живот ама никогаш да не кивнеш или би кивала на секои 3 минути?

  Дали би била во врска со некоја позната личност (по твој избор) или со твојата симпатија?

  Дали би имала ќерка која е успешна и богата порно актерка или ќерка која е сиромашна чистачка?

  Дали засекогаш би останал гладен или жеден?
  :devil:
   
 2. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  1 не го разбрав
  2.1 варијанта
  3.2 варијанта
  4.1 варијанта
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  ^ А да поставиш две ? :lol:
   
 4. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Дали би го прошетала светот и би ги видела сите светски убавини и задоволства за три месеци под услов целиот живот после тоа да не излезеш веќе никаде од тука, или би се одлучила да ја поминеш младоста дома, а понатаму да живееш некаде надвор и тоа во раскош, со пари со кои ќе можеш целиот живот да правиш што сакаш и да одиш каде сакаш, но не веќе млада?
   
 5. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Хммммммм во мислење ме стави не можам да се одлучам хахахаха нависина не змам ај некој друг па ја после хихихи
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.108
  Допаѓања:
  76.319
  Пол:
  Женски
  Првата варијанта.

  Има пожар и можеш да спасиш само една личност. Дали би ја спасила својата мајка или својата сестра (брат)? Останатите членови не биле пристуни во куќата па затоа изборот паѓа врз овие.
   
 7. Komplicirana2015

  Komplicirana2015 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Мајка ми (бРАТ ми сам ке се спаси :D )
  Дали би тренирала напорно и би била позната спортистка или би се оженила за некој познат спортист и така би имала пари?
   
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.167
  Допаѓања:
  105.728
  Пол:
  Женски
  Никако и никогаш, ни за слава ни за пари брак од интерес не!
  Дали би премолчале или би се искарале доколку има некоја конфликтна ситуација со личност која треба да ја почитувате ( пример свекор свекрва)
   
 9. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Zavisi do situacija nessto moze da se premolci ama ako e nesto seriozno i ako sum vo pravo nema da molcam
  dali bi cekale nekoj sto vi se sviga a toj ne ve saka ili bi bile so nekoj sto ne go sakate no toj vas ve saka i e dobar so vas?
   
 10. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Ниту едно би била со личност со кој и двајцата се сакаме
  Дали би одбрала да одиш со мајка ти во Австралија,или со татко ти во Канада?
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.108
  Допаѓања:
  76.319
  Пол:
  Женски
  Уфф. Ќе одам на еден месец Австралија на другиот во Канада.

  Дали би го работела она што навистина го сакаш и те исполнува за поскромна плата или она што не го сакаш и дури ти е стрес за многу поголема плата?
   
 12. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.562
  Допаѓања:
  155.526
  Пол:
  Женски
  Прва варијанта.
  Дали би сакала да живееш спокоен живот во изолирано селце надвор од допир на луѓе или брз живот полн со стрес во центар на град каде телефонот постојано би ти ѕвонел и не би имала мир?
   
 13. Monica*

  Monica* Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  втората варијанта. :rock:

  Што би избрале да бидете позната личност која има многу пари, успешна е, но без маж покрај неа или личност која нема пари не е позната, но има маж до неа ?
   
 14. xoxo5

  xoxo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  втората варијанта:inlove:

  Да имате дечко/сопруг кој вашите родители не го сакаат и не дозволуваат да бидете со него, дали ќе ѓи изберете родителите или дечкото/сопругот?
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.108
  Допаѓања:
  76.319
  Пол:
  Женски
  Родителите. Тие се едни а дечко може да се најде, ги има со лопата да ги риниш.
  Дали би жртвувале кариера во странство за голема љубов овде која не може да дојде со вас?