1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали вашите партнери се добри во кујна?

Дискусија во 'Врски' започната од Bitter-Sweet, 14 јуни 2017.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.390
  Пол:
  Женски
  Сабајлечки ми падна на памет ова па си реков да ви отворам тема. :) Ако не е интересна за дискусија или можеби веќе има ваква, а не сум ја сретнала, тогаш канта, клуч... :)
  Дали вашите партнери се добри во кујна? Можеби подобри од вас? :lol: Дали и колку готват, што било најдоброто а што најлошото ,,дело"? :) Може да споделите и некоја случка од кујната.
  Од своето лично искуство не би да коментирам - сеуште. :lol: Во наредна прилика. Темава ја ставив во врски сметајќи дека е така најдобро, за да коментираат и оние кои се во врска и оние кои се во брак. :)
   
  Последна измена: 14 јуни 2017
  На Роберт 7, Nigredo Odor, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 2. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.619
  Да. Дали е подобар од мене? - Да
  Јас често знам да му речам како ти успева се од прва, па и кога ќе фати тесто, мислам јас подолго време би правела експерименти и би фрлала во канта, а он како да има искуство цел живот.
  Не му е проблем нешто да зготви, без разлика на сложеноста, дури предизвик му е. Дури и повеќе од мене се интересира, јас цел живот имам за учење, некогаш дури срам ме фаќа :lol:
  Мислам што уште да посакам :inlove:
   
  На Роберт 7, sj *O*, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Машки
  Да не се фалам ама подобар сум од женче во кујна во се :*
   
  На Doozy, krofnichka., Arthur и 15 други им се допаѓа ова.
 4. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  30.318
  Пол:
  Женски
  Не баш, да не речам воопшто. И не ме загрижува тоа што незнае да готви. Мене ме загрижува тоа што се труди и покрај тоа што не го бива и очекувам каде и да е да слушнам вести дека ја запалил куќата при тие негови обиди. :|
   
  На Nigredo Odor, fallenangel, ilyan и 4 други им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Да. Подобар е од мене. Да го пофалам и на форумов. :rofl: Лошо е што после тоа не го чисти тоа што го остава зад себе. :rofl: Најдобар е во подготовка на месо. Си сака мевце и со задоволство го приготвува. Не направил лошо дело. :rofl:
   
  На sj *O*, fallenangel, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Во се?? И во месење,сукање, чинии миење? ;)
   
  На CameliaMiller, Mr. Right, fallenangel и 4 други им се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.078
  Допаѓања:
  152.174
  Пол:
  Женски
  Неќи да готви, не го влечи воопшто. До сега ми има направено сендвич на негов начин и ми има испржено јајца. Друго кога сме заедно правам јас. А и еднаш печеше еден вид на месо, свинска вешалица, и неможам да опишам колку го имаше погодено, и општо се поврзано со месо кога врвиме заедно и ни се јади прави тој, се останато јас, и месото секогаш го годи многу добро, јас морам да утнам нешто во зачини ама тој го прави онака како што треба да биди, безразлика што не ужива да биди во кујна.
   
  На CameliaMiller, Nigredo Odor, Sesil и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Машки
  Vo se Bubale bash vo se pa i vo poliranje lazici casi I rosvajtni tavi I tendzerinja, me biva de
   
  Последна измена: 14 јуни 2017
  На CameliaMiller, Arthur, Mr. Right и 9 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Мислев дека темата гласи дали партнерите ви се добри во кревет:rofl:
  Ала сам се зезнула:D
  Уф, што да одговорам..хм..ма не го бива ни за кујна ни во кревет^_^
   
  На Роберт 7, Belabelinakinder, x.Daisy.x и 10 други им се допаѓа ова.
 10. CutePanda

  CutePanda Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Машки
  Јас напротив сум добар во кујна слаб во кревет па балансирам некако... :D
   
  На Nigredo Odor, CameliaMiller, Arthur и 4 други им се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Од секогаш сум сакала дечко што готви. Ај што никогаш претходно не сум ја имала таа среќа, туку ни дечковци што знаат вистински да уживаат во храната не сум имала. А јас гурманче, секогаш сакам да пробам нешто ново во ресторан, а обожавам убаво приготвена домашна храна.
  Е затоа сега го погодив :wasntme: Дечко ми готви ненормално добро :tmi: и педантерија е најголема. На било каков неред ќе прогледа кроз прсти, ама кујната :x не, не и не. Се се мие додека се готви, штом се јаде пак се мие, се брише се, мијалникот да свети, да биде сув. Така поштено кога сме си заедно двајцата си се дебелееме, ќе готви тој, ќе готвам јас, ќе готвиме заедно.
  Првиот пат кога решив јас да спремам ручек умрев од срам затоа што знам дека готвењето му е пасија. Цело време мислев дека ќе утнам нешто. До сега уште не се пожалил :wasntme:
  Да се дофалам, можно е од следната недела да почне како готвач во едно малечко ресторанче да работи. Ах љубов моја :inlove:

  И јас тоа помислив :wasntme: dirty mind
   
  На Роберт 7, Doozy, Tatjana95 и 6 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Баланс со сукалото во рака!?
   
  На CameliaMiller, Anacid, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.805
  Пол:
  Машки
  Перфектно готви, а јас сам си ја подготвувам храната за мене. :)
   
  На krEM4Eto, fallenangel, ilyan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.745
  Допаѓања:
  18.062
  Пол:
  Женски
  Не :rofl:
   
  На fallenangel и ilyan им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Е сега па и ти не си фер.
  Твоја е темава и редно е да ни раскажеш за кулинарските вештини во креветот на твојот партнер.

  Хм. Нешто негде згрешив:^)
   
  На CameliaMiller, fallenangel и Petar80 им се допаѓа ова.
 16. CutePanda

  CutePanda Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Машки
  Не користам многу сукало, повеќе сум по слатките работи а знам да правам добри манџи исто така.
   
  На CameliaMiller, fallenangel и baba Rada им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Женет ли си!?:$
   
  На CameliaMiller, LadyInTheDark, blackwave и 2 други им се допаѓа ова.
 18. CutePanda

  CutePanda Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Машки
  Не.
   
  На Nigredo Odor, Someday, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Олала
  Ајмо женски у напад...Битеркеее...еве дечко за тебеее(hollest):music:

  Кујната ни е побитна...а другово ќе те учат степ бај степ...хахаха
   
  Последна измена од модератор: 15 јуни 2017
  На CameliaMiller, LadyInTheDark, Arthur и 4 други им се допаѓа ова.
 20. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  786
  Пол:
  Машки
  Брат кревет се мења :D
   
  На Роберт 7, Someday, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.