Дали ви е страв од коронавирусот?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од butterflu, 27 март 2020.

 1. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.859
  Пол:
  Машки
  Не, повеќе за тие околу мене..:$
   
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  5.523
  Се плашам за најблиските. Во нормални услови мува немаше да ме лази, но поради бременоста внимавам, следам ситуација и претпазлива сум.
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.200
  Пол:
  Женски
  Ne ...seedno mi e
   
 4. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  20.307
  Пол:
  Женски
  Имам страв, а посебно за постарите членови во фамилијата.
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.913
  Допаѓања:
  6.119
  Пол:
  Женски
  Како што поминува времето све повеќе ми доаѓа до преку глава најискрено, апсолутно ништо не функционира и не е паниката и стравот само за вирусот туку луѓето околу мене стравуваат за нивните работни места и плати сите се загрижени.
  Вчера бев во маркет опремена како терминатор со маска со ракавици течност за дезинфекција и внатре се траштам што побрзо да завршам работа и да излезам мислам дека имав напад на паника, во меѓу време верувале или не повеќето луѓе внатре не носеа ништо од заштита и лагано насмеани си разгледуват и купуват дури и кафенце, почнав да се прашувам дали сум нормална...:sweat:
   
  На Konfetka, Adi888, Sejfullai и 2 други им се допаѓа ова.
 6. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.647
  Допаѓања:
  12.290
  Пол:
  Женски
  Се плашам са најблиските, за мене не, барем беливе дробови ми се здрави, ама мајка ми цела зима е со бронхит (хроничен) + висок притисок, а 48 год е, татко ми исто во ризична група, одвај жив остана со крварње од чир на желудник пред пола година, имунитет 0 има, цело време е болен :worried: имам мало дете од 16 месеци, децава не се ризична група ама за него најмногу ми е страв :(
  Јас на работа со преку 100 луѓе во денот, ај заштити се :sweat:
  Нека помини оти ќе се побудалиме сите.
   
 7. LanaSGirl

  LanaSGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Не. И немам што да се плашам од еден глупав вирус кој е измислен и пуштен од монструмот наречен човек.
   
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.528
  Да, а највеќе ми е страв што ова нема крај... Ќе стивне епидемијата ама вирусот никогаш
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Како и секој нормален човек, да, се плашам. Постои страв повеќе за моите родители бидејќи спаѓаат во ризична група, но се трудиме да ги почитуваме сите препораки и да мислиме позитивно. Некогаш дури мислам дека и претеруваме уште од пред две три недели стопирав да седам во гужви друштва и слично и малку ми се однесуваа чудно блиските околу мене другарки и слично ама не ми беше гајле и еве се испостави дека ситуацијата не е за заебанција па сега и тие што ми се смееа пред две три недели, се тресат појќе од мене.
   
 10. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  " Kako i sekoj normalen covek" NE, ako ti e sudeno da umres ke umres i bez virusot, ako od X pricini se zarazis ne e kraj na tvojot zivot, no definitivno nema da gi pominam denovite vo mizerija i ocaj poradi napumpaniot balon.
  Stay Calm
   
  На Adi888, Среќичка и LanaSGirl им се допаѓа ова.
 11. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Страв ми е за другите, за себе воопшто.
   
 12. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Бидејќи сум бремена и те како ми е страв.
   
 13. magnolija09

  magnolija09 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  350
  Пол:
  Женски
  da strav mi e i za mene i za moite ,jas nemam od ovie bolesti stogi smetaat za rizicni niobicengripnikogas vo zivot ne me fati no od kaj znam sto bi bilo ako fatam ova (nikoj ne e imun) a za moitei sto i dvajcata seso visok pritisok a majka mi ima so godini hronicen bronhit i tezok oblik na asma,
  ne samo od virusot i od sto i kako ke ziveeme ako preziveeme, kako ke go pomineme ovoj period bez pari, edvaj i sega prezivuvame so edna invalidska penzija kojae unapred namestena (potrosena) , imamesamo ednaplatnena maska za majka mi za dezinfekcija nisto, samo sapun pa kako kapak na se i boljerot ni se rasipa i mobilniot mi se rasipa
  taka da strav mi e i od se i za sega i sto potoa ako preziveeme
   
 14. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.036
  Се плашам искрено и тоа многу, не за мене туку за моите. Мајка ми работи во здравство и многу се плашам за неа. Нека заврши побрзо иако очигледно е дека нема. :worried:
   
  На P.S.love и IvanaJenner им се допаѓа ова.
 15. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Не ми е страв. Мислам дека луѓето креваат преголема паника околу сето ова. Само грижа и се е СУПЕР.
   
  На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.799
  Допаѓања:
  75.340
  Што ќе се тестираш ако немаш причина,што ако е негативен , ќе де смириш,утре недај боже ќе закачиш?
  Нема поента
   
  На Coco31 и Doozy им се допаѓа ова.
 17. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  282
  Пол:
  Женски
  Не, исто ми е како и претходно. :D
   
 18. Sexychica

  Sexychica Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  72
  не, све е ова за економска глобална криза. постои вирус али не етолку опасен колку што е терапијата против него. повеќето од луѓето умираат од терапијата оти е силна
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.572
  Допаѓања:
  99.795
  FB_IMG_1585689202345.jpg
   
  На P.S.love, Coco31, mrs.honey и 4 други им се допаѓа ова.
 20. menina

  menina Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2020
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Исплашена сум бидејки не сум дома со моите. Не сакав да дојдам со авиониве државните бидејки бев свесна какви услови ме чекат, и дека ако не сум болна пред шансите дека таму ќе се разболам се огромни. шпанскиов здравствен систем е пред колапс па не знам како ги реагирале со мене што сум странец. Ама мислам позитивно и се надевам дека ќе пројде ова брзо.