1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ви е тешко да кажете некому ТЕ САКАМ?

Дискусија во 'Психологија' започната од IndieGirl, 18 февруари 2011.

  1. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    па баш и не ми е лесно само го кажувам на оние кои вистински и искрено ги сакам..досега те сакам од мене слушнале дечко ми(единствено момче кое од мене го чул тоа :!:) татко ми, мајка ми,баба ми и братучетка ми најмалата..
     
  2. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    тешко ги изговарам тие два збора... само кога навистина го мислам тоа а тоа е ретко ...
     
  3. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Овие два збора ТЕ САКАМ иако изгледаат лесно за кажување,сепак се најтешките.Ретко ги кажувам овие два збора иако секој би бил среќен кога би биле кажувани што почесто,овие зборови имаат голема моќ доколку доаѓаат директно од нашите срца,нашите мисли.На моите најблиски-домашните повеќе им ги кажувам овие зборови бидејќи заслужиле,бидејќи љубовта спрема моите најблиски е вистинска реална и вечна,а додека на дечкото многу ретко не знам баш зошто :^)
     
  4. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Да, тешко ми е. И кажувам само кога навистина сакам. Не сакам да ми пуштаат водичка, па и јас не пуштам на тој начин.
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    доколку вистински и искрено го чувствувам тоа не ми е воопшто тешко..
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Морам да бидам потполно сигурна дека личноста ќе ме сфати и дека нема да ми сврти грб...
    И што е најважно - мора навистина да го сакам тоа суштество.

    ТЕ САКАМ велам ретко ,поважно ми е што правам за оние што ги сакам отколку фреквенцијата на изговарање на тие зборови.
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    не ми е тешко доколку некоја личност стварно го заслужила тоа зашто да не
     
  8. feministika

    feministika Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Зборот „Те сакам“ некои луѓе го користат за да добијат нешто, други го кажуваат без да го мислат, а трети пак од сосем искрени чувства. Кога јас би се зела за пример, јас никогаш во мојот живот не преферирам да искажувам љубов бидејќи знам дека доколку го правам тоа, некогаш може да биде и злоупотребена мојата искреност. Затоа подобро ми е да не кажувам ништо отколку да се расфрлам со емоции..
     
  9. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    НЕ МИ Е ТЕШКО САМО КОГА СЕ ОДНЕСУВА ЗА ДЕЧКО МИ :D
     
  10. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Мн тешко. Повеќе покажував отколку што кажував. Се давиш со некоја кнедла во грлото ако нештоти кажува дека не е тоа тоа,ама кога е искрено знае само да ти излета од уста и го кршиш мразот :punch:
     
  11. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Тешко ми е да.. Не кажувам секому, особено ако тоа навистина не го чувствувам..
     
  12. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Не! Кога некој е сакан од мене, знае добро дека тоа е тоа...

    Го изговарам секогаш кога ќе го почувствувам дека ми е тука, блиску до срцето.
    Те љубам е вистинското нешто, а те сакам... Можеш многу да сакаш, но да љубиш.
    Е тоа е нешто.
     
    На IndieGirl и crazylady им се допаѓа ова.
  13. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Навистина не ги разбирам оние девојки на кои овие два збора не им значат ништо и редовмо ги изговараат на личности кои ги познаваат едвај 6 дена. "Те сакам" изгуби значење зошто овие зборови сега ги слушам секојдневно од сите и секого, девојчиња со кои и ретко имам здраво. Мене лично многу ми треба за некој да ги слушне од мене да речеме најмалку 3 месеци познанство!
     
    На lolooo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lolooo

    lolooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    11
    никогас не ми е теско да казам ТЕ САКАМ обожавам да ги изговарам во деното по 10000000 пати најмолгу на децкоми кој си го најмолгу САКАМ и секак сите мои најблиски исто така и на другарките цесто знам да и казам колку ги сакам и тоа од срце САКАЈТЕ ЗА ДА БДЕТЕ САКАНИ ВИ ТЕ САКАМ ВЕ САКАМ САКАЈТЕ ПОЗЗЗЗЗ
     
  15. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Мислам дека овие зборови треба да се кажат кога навистина се чувствуваат. Бидејќи постојат секакви луѓе кои што можат да ги злоупотребат нечиите искрени чувства и емоции. Не е тешко да се каже нешто, доколку навистина се чувствува, но не е ни толку лесно. Вреди да се искаже љубовта, кога е искрена, но треба да се внимава, за да подоцна не те повредат (ова се однесува на личноста во која сме заљубени).
     
  16. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Ич не ми е тешко..на оние што стварно ги сакам постојно им го велам! убаво е чувството да чуеш и да кажеш! :)
     
  17. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Не ми е тешко да му кажам ТЕ САКАМ само на дечко ми. :inlove:

    Постојано му кажувам колку го сакам :D но во сите други случаи на пријателска,родителска,роднинска љубов,да многу ми е тешко да кажам,колку и да сакам :|
     
  18. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.177
    Пол:
    Женски
    Не ми е тешко да кажам те сакам доколку навистина го мислам и чуствувам тоа,но повеке сакам тоа да го покажувам одколку да го кажувам,тоа повеке го ценам одколку некому да кажам само те сакам како што и во обратна ситуација мене не би ми значело некој да ми каже само те сакам и толку,без некој гест и слично.. а секојдневното кажување те сакам по 534156456 пати ја губи тотално смислата,не е тоа тоа...
     
  19. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    You can tell a man I hate You and you will have the best sex of your life. But tell a man I love You and you'll probably never see him again.

    .....До сега, секогаш кога сум изразила малку повеќе чувства или ми се испуштило :lol: да рeчам те сакам, секогаш „другиов„ си го кревал егото и почнал да се занесува. Епа брате не изразувам љубов па последно нека ми е!...........Не дека понекогаш не умирам од желба да кажам или слушнам нешто такво,ама ете,кога цел живот наидувам на идиоти што или незнаат да се понашаат,или се без чувства или тешки на зборови, се претворив и јас во бесчуствителна кучка |-) - Или едноставно научив да си ќутам,да бидам ладна,воздржана и резервирана а во слободно време да си ги кажувам маките на форумов :lol:

    Аааах шо сме бе сите толку комплицирани?! :fubar:
     
  20. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Aко е искрено НЕ

    Ако не е пак НЕ

    Aма искреното си го докажувам со дела , не со зборови :)