1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ви е тешко да кажете некому ТЕ САКАМ?

Дискусија во 'Психологија' започната од IndieGirl, 18 февруари 2011.

  1. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    се извинувам теди, но како со дола? јас на пример се чувствувам многу чудно кога ќе ми речат, докажи ми дека ме сакаш, и не знам шо да правам.. :/

    инаку, на дечко ми не ми е проблем нормално да му речам те сакам, додека на другарки кога им викам се чувствувам ептен чудно, не знам зошто..
     
  2. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    на дечко ми постојано му кашувам дека го сакам :inlove:
    ама на пријатели,роднини,мајка,татко или сестра тешко ми е колку и да сакам :(
     
    На evelyn993 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Inna15

    Inna15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    да и мене исто...на моите дома ми е тешко да им кажам те сакам... :( а сепак они највеќе го заслужуваат тоа...
     
  4. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    На почетокот на врската ми беше мн тешко да ги изговорам овие зборови, чекав првин сама да се преиспитам пред да ги кажам пошто за мене имаат повеќе значење . Сега не ги кажувам секојденевно да не изгубат значење.
    А како помала стално ќе и појдев на мама и ќе ја :* и ќе и кажев дека ја сакам, но сега некако не ми оди :) :worried:
     
  5. emzzy

    emzzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Ги кажувам само ако има потреба. Сигурно нема да им се лигајчарам на некои ’фејс’ девојки што стално пишат ’iloveyou' или те шакам срце.. -.- бедни ми се.. :) Би му кажала ТЕ САКАМ на некое машко што навстина ми значи и му значам, или на некое лице кое заслужува :)
     
  6. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    не ми е тешко да му кажам дека го сакам-додуша многу често тоа знам да му го кажам :inlove: ...Но :!: денес приметив дека кога сум изнервирана од него-одма ми поставува прашање: ме сакаш ли? Дали од инает или повреденост ми е тешко да му кажам,нормално додека сум љута (а сигурно го имал тоа приметено штом одма ми го поставува тоа прашање :^) ) е откако ке ми помине љутењето одма идам му се фрлам и му велам бишеее знаеш дека те сакам? и оп по обравчињата :lol:
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Се Пронајдов во мислењето на зоза :) истотака дечко ми кога ќе му се наљутам знае да ме прашадали уште сум го сакала:) а јас па љута, најлута на цел свет :) никако неможам да изговорам "да те сакам" ! а иначе често му кажувам дека го сакам, за разлика од моите дома кои ни "с" не слушнале... Освен кога ссссссакам пари, чоколадо, убав ручек :)))

    П.С. Се извинувам на НЕправиписот али пишам од мобилен. :*
     
  8. ashley.greene

    ashley.greene Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Тешко ми е да кажам те сакам :( Тие два збора можам да ги кажам само на моите најблиски т.е. на мајка ми, татко ми и брат ми. А, сакам да можам да кажам „те сакам“ секогаш кога ќе мислам, на тие што навистина тоа го заслужуваат. :)
     
  9. LyckliG

    LyckliG Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    Тешко ми е да не му кажам.. :D 10 пати на ден минимум :inlove:
     
  10. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Најтешко...
    Дури сега с е прашувам дали некому воопшто сум му рекла....ама мислам не :worried:
     
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Многу ми е тешко јас не сакам да покажувам чувства, а на бившиот дури му реков те сакам не знам хахаа помина многу време , а од кога се скаравме многу ми е лесно да му го речам на некој што воопшто не го сакам..... мислам дека овие два збора се најзлоупотребуваните за жал .... :drunk:
     
  12. SexyDarling

    SexyDarling Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    211

    хх,незнам зошто,али на родителите ми е многу срам кога ќе им речам :^) а не ми е тешко кога им велам на дечко ми, и на најдобрите друарки :D
     
  13. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Зависи...Ако некој навистина заслужил да му кажам Те Сакам, тогаш не ми е тешко...ама најтешко ми е кога мене некој ќе ми рече Те Сакам, а не заслужил и јас тоа да го речам... |(
     
  14. H.o.n.e.y

    H.o.n.e.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Мене искрено многу ми е тешко, па дури и невозможно да кажам ТЕ САКАМ. Свесна сум и зошто е тоа така... Татко ми и мајка ми се првите личности на кои кажав Те Сакам. Потоа на моите 2 сестри. На 4 години моите се разведоа. Татко ми си замина и изгуби тотален интерес за нас. Ниту се јавуваше да ме праша дали сум добро, ниту плаќаше алиментација, згора на тоа и роденденот ми го забораваше... кога бев основно на моите најдобри другарки им кажував дека ги сакам... Кога тргнав средно сите се одалечија. Сеа низ град глумат п*чки. Потоа имав подолга врска со еден дечко. Ме убедуваше дека е заљубен во мене, дека ме сака најмногу на цел свет... Нон стоп беше тука за мене, кога ми беше најтешко тој ми беше рамо за плачење, кога бев најсреќна тој ми беше подршка... Епа кога се заљубив во него и му кажав дека го сакам ми кажа дека ме изварал... Има и многу други случки (ако почнам сите да ги набројувам... 2 листа ке ми фати коментарот). Ми се чини дека кажувајки го тоа ТЕ САКАМ само ги бркало луѓето околу мене... После се што ми се случи не дозволувам никој да ми се приближи многу, станав ладна ко камен, во моето срце има место само за 4 особи мајка ми моите 2 сестри и кучето. Тие се единствените на кои кажувам ТЕ САКАМ иако не е тоа премногу често, тие знаат дека ги сакам од се срце и дека ми се се во животов
     
  15. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Не ми е тешко да речам на некому дека го сакам, НО ако навистина тоа го заслужил.
    ТЕ САКАМ се вика само кога некого навистина го сакаш, и ти значи ;)
     
  16. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Не ми е тешко да кажам ТЕ САКАМ ,докулку навистина го мислам и чуствувам тоа ! :)
     
    На Gaabbii му/ѝ се допаѓа ова.
  17. The.Girl.Next.Door

    The.Girl.Next.Door Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    18
    Тешко ми е да кажам те сакам .ако не го мислам тоа!!!
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  18. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Не ми е тешко да кажам ТЕ САКАМ. Не , за личности кои вредат и заслужуваат да го слушнат тоа. Лично, не сум му рекла те сакам на некој што всушност не го сакам . Не ми е дојдено до лицемерие и дволичност, да кажеш само од корист те сакам, навистина е подмолно и злобно......
     
  19. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Ако се однесува за машко,.. Првиот пат е најтешко нели? :(
    А, на другарки или семејство, постојано им кажувам.
     
  20. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Да многу ми е тешко да кажам некому ,,те сакам,, можеби затоа што сум ладен тип на човек кој не покажува емоции кај мене важи правилото дела а не зборови и можеби токму поради тоа што не знам да кажам ,,те сакам,, луѓето ме доживуваат како човек без чувства.

    Но, и јас понекогаш имам свои изливи на емоции па тогаш на сите што ми значат можам да кажам ,,те сакам,, без проблем но тоа е многу многу ретко (тоа се случува кога сум тажна и депресивна) и тогаш одма сите знаат дека нешто не е во ред со мене и дека почнува да ми фали нажност и внимание.