Дали врискате пред да ве заболи?

Дискусија во 'Насмевка' започната од EvAngelos, 3 август 2019.

?

Дали врискате пред да ве заболи?

 1. Да

  15 глас(а)
  16,9%
 2. Не

  33 глас(а)
  37,1%
 3. Не врискам воопшто

  34 глас(а)
  38,2%
 4. Врискам и пред и потоа

  11 глас(а)
  12,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.620
  Допаѓања:
  113.722
  Пол:
  Женски
  Цел ден издржа да се чудиш само и да не ја отвориш?:o
  Па кога веќе ја отвори да кажеше -врискаш или не:D
   
  На Bratot, Kate Rina 93, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  15.813
  Пол:
  Женски
  Јас кога го прочитав насловот многу се заинтересирав и одма отворив,после кога почнав да читам се изнасмеав :rofl:
   
  На cresa-jagoda, RainbowButterfly и EvAngelos им се допаѓа ова.
 3. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  2.823
  Пол:
  Женски
  Не..ладнокрвна сум :)
   
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.312
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Машки
  А се залета по насловот а? а? ^_^
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.443
  Пол:
  Женски
  Јас го прочитувам насловот и си велам сигурно дискусијава е ставена во погрешна тема нели де заради насловот:$:rofl:
  Додека ми го прават забот сум мирно и си го чувам врисокот во себе но затоа кога ќе заврши заболекарот цела зграда ечи.
   
 6. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Хахахаха ме насмеавте :rofl::rofl::rofl: Ме заинтригира насловот иначе. :wasntme::$:x
   
  На EvAngelos и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  22.230
  Пол:
  Женски
  Не врискам ама затоа кога седнувам на забар прво одма барам анестезија ,што е сигурно ,сигурно :).
  Порано повеќе можев да издржам болка ,похрабра бев ,за разлика од сега
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.585
  Пол:
  Женски
  Врескам уште од дома.
  Имам уплав од заболекари и она заболекарско столче со сите инструменти.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  21.142
  Пол:
  Женски
  Бреј бе Ангеле и ти да се насмееш некад на форумов :D Немој вака ќе треба другари да станеме :D

  Темава ти вришти (no pun intended), онтопик имам голем праг на толеранција на болка. Спремна и за на забар и за раџање.
   
  На LollySky, VoodooGirl, Oxymoron и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  Хахаха на свашта помислив од насловот и викам да ве читнам дали си пискате :D:D:D:D
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.544
  Допаѓања:
  48.028
  Пол:
  Женски
  Не врискам, јас сум силна женска. :emo: :D Ако ме заболи, само како рефлекс ми иде да мрднам вилица и си разбира стоматологот и прашува дали боли. И така. :D
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Navreme, Evangelos :D Za vreme na bolkata :D ne vriskam ama ispustam bolni zvuci i ja trgam rakata na stomatologot.
   
 13. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.108
  Пол:
  Женски
  Евангелосе прв пат и ти да не насмееш, златен тој бе. :D
  Не врискам, не сум јас таму отидена да им пискам на луѓето бре. Мирно пиле сум и си гледам во светлото. Некад знам да се насмеам и да се загушам, али ете среќа жива и здрава сум. :rofl:

  ПС За врискање се знае каде е местото.
   
  На KateKane му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  9.874
  Пол:
  Женски
  Па ако ти е глупа темата што коментираш? (facepalm):drunk:
   
 15. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  2.823
  Пол:
  Женски
  Првото мислење го дадов затоа што сум член ма форумот и на форумов може да си дадеш мислење за одредена тема по твое и твој став, а не мора да се прилагодувам на другите и на мнозинството што пишуваат
  А второто, мое право е дали сакам или не сакам да дадам одговор на прашањето кое ми го постави членката
  И трето дај си твое мислење кога ти е добра темата не мора да се замараш за мене :)
  21 век и го добиваш прашањето "што коментираш?" :|
   
  Последна измена: 20 август 2019
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.