1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали го изневерувам?

Дискусија во 'Брак' започната од Danielaa, 3 јануари 2010.

  1. Danielaa

    Danielaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Maz mi ne me ostava da imam facebook ili hi5 ili myspace,jas niednoto go nemam ama se imam prijaveno vo eden forum i tuka, i si imam muabet so nekolku devojcina i nekolku maski ama im nemam dadeno ni msn ni nisto onaka vo nekoi temi si praime muabet nekogas,dali ovaa se vika varanje??:worried: imam griza na sovesta naj ozbilno mislam ako pravam jas nesto bez da znae toj i toj ke napravi nesto bez da znam jas,dali gresam?vcera se kolnav deka nema da vlezam veke na toj forum,zatoa go postaviv ovaa prasanje tuka ne znaev kogo da prasam pa ve prasuvam vas:( nemam so niedna drugarka muabet ne me ostava so nikogo mnogu e lubomoren,i zatoa se prijaviv tamu se osekam osamena sum postapila pravilno?ili pa ne sum dobra zena:(?
     
  2. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Daniela duso, sto ti e na tebe? Zasto takvi misli ti se motaat niz glava? Sekako deka NE E VARANJE ako zboruvas so nekoj, makar bilo toa masko ili zensko. Prvo: kakvo pravo ima decko ti da ti zabranuva da imas nekade profil, Vtoro: zasto ti mu dozvoluvas toj da si igra so tebe na toj nacin? Znaes sto mi se sluci mene pred 2 godini? Imav decko sto bese isto tolku ljubomoren, sakase da gi izbrisam site profili sto gi imav na facebook, hi5, myspace... Iako na profilite bea samo nasi sliki, jasno sekade se gledase deka sum "vo brak" so nego na statusite... Nisto ne mu bese dovolno, a jas glupava go dozvoliv toa. Upravuvase so mene, a jas pustata, ne sakajki da mu pravam ljubomora ili da go nerviram, skratuvav mnogu raboti koi me pravea sreknja, za na kraj da doznaam deka sve ona sto toj mi go zabranuval, go pravel zad moj grb, sve ona sto mi zborese deka nesaka edna devojka da mu go pravi mi go pravese na mene, me varal i ednostavno nesakal moite profili da gi gleda negovata "ubava plavusa" ... Nemoj da dozvolis nekoj da si poigruva so tebe. Ako ti imas zelba da si otvoris profil nekade, napravi go toa. Toj ako te saka ke te saka i so profil i bez. Tvojot zivot e samo tvoj, ne dozvoluvaj nekoj drug da ti go zivee. Bidi svoja, otvori si profili kade sto sakas i voopsto nemoj da se plasis za negovata reakcija, dali toj ke ti napravi nesto za da ti vrati, zasto ako go stori toa, ne e vreden za tvojata ljubov. Nemoj da bides JAS, nemoj da dozvolis nekoj da se poigruva so tebe, zasto ti ke izlezes povredenata na kraj. Pozdrav i sve najubavo vo novava godina.
     
    На pikolino и srcka-22 им се допаѓа ова.
  3. Danielaa

    Danielaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Imas pravo da,mi pomogna mnogu fala, p.s kaj nas e situacijava po teska posto jas go imam lazeno za nekoi raboti za minatoto (ama go nemam varano nikogas i ne ni mislam) + negovoto semejstvo e protiv nas..i strav mi e da go lazam da ne go izgubam,znaejki kakvi raboti mi ima oprosteno i zatoa sea mi se mota okolu glava ovoa mislenje :worried:
     
  4. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    kako i da e ova ne e varanje DANIELA a toa sto si go izlazala i imalo nesto pa ti prostil neli....i nemozes cel zivot ti zaradi nekoi greski da mu klecis na kolena barem ja taka mislam mozebi gresam..Sepak ti najdobro si znaes ama nedozvoluvaj da upravuva so tvojot zivot i neznam kolku si vo brak???pozzzzz
     
  5. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Daniela pa ako toj ti prostil za nesto od minatoto, znaci nema sto da se navrakate pak na toa i ti da plakas sega za toa na vakov nacin. Bilo sto bilo, zaedno ste zasto se sakate, objasni mu deka sakas da imas tamu profili, pa napravete zaedno i dvajcata. Em ke si ostavate komentari sekoj den kolku se sakate, em ke si bidete zadovolni i dvajzata. Zabranite ne se resenie za nisto. Toj treba da znae deka ti ako sakas da go izvaras ili bilo sto drugo ne ti trebaat profili nekade za da go napravis toa. Pozz i se nadevam sve ke resite so eden dobar muabet.
     
  6. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Во никој случај не е изневерување ако имаш профил на некој форум и ако сакаш да чуеш мислење или да го споделиш твоето. Плус тука сме сите жени (со мали исклучоци) и нема твојот маж за што да биде љубоморен. За профилите на myspace или на facebook можеби е љубоморен ако видел нешто што не му се допаѓало, но тоа не значи да бара од тебе да немаш профил. Само не прави работи кои не ти доликуваат ако си мажена. Немој да си дозволиш да бидеш контролирана и управувана од некој. Па ние сме луѓе и треба да комуницираме меѓу себе, нормално е да побараме совет некогаш, па макар и на форум. Се согласувам со Dark-Rose и треба понекогаш да учиме од грешките на другите. Поздравче и се најубаво.
     
  7. Danielaa

    Danielaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    abe pred 2/3 meseci se zneme godina , toj ne zivee vo Makedonija, jas uste 2i pol nedeli treba da odam tamu kaj nego.
     
  8. Danielaa

    Danielaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0

    fala mnoguuuu
     
  9. Danielaa

    Danielaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    fala ti i na tebe mi olesna sega :D poteretena bev so ovie misli mi pomognavte mnogu site :D
     
  10. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Nema problem srce, zatoa sme tuka, da si pomagame edna na druga. Pozz*
     
  11. vesne

    vesne Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите!
    Искрена да бидам ме изненади темава бидејќи спрема мене не треба да се спомне нешто вакво а камоли да се размислува но за некој ова преставува проблем.Прво би нагласила дека се согласувам со претходните мислења и би нагласила дека во овај отворен свет на комуникација банално е да бара некој вакво нешто,здрела личност е онаа која е стабилна која знае кого го сака интимно и има поинаков однос и кого го сака пријателски и наравно така и са однесува.И мојот сопруг често дофрла на моите профили на фацето и на другу страни ама јас ги имам и често комуницирам со другите и тие моменти ми се релаксација исто како што уживам додека сум и на фемина.Ако имаш профил или комуницираш на интернет незначи негативност еве само да се земе оваа страна колку многу различни мисли и искуства па право богатство.И нешто за крај бидете свои и негазете се себеси заради љубовта на друг што не е љубов,тој што вистински ве сака можеби ќе биде љубоморен до одредена граница но нема да бара да се откажете во вашите желби и сите оние големи луѓе успеале затоа што некој ги подржал и помагал, во тоа е големината на љубовта :!: :!: :!: Поздрав!
     
    На miss му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    danielce,uste od sam pocetok na brak ti si mu dozvolila da ima celosna kontrola nad tebe,jest da si malecka,ama ne treba da dozvoluvas nikoj da te kontrolira sosem,pa ni tvojot maz,moras da imas svoe jas,da gi zastapuvas i svoite stavovi i zelbi vo brakot,ne dozvoluvaj se da bide po negovo,a ti da se pretvoris samo vo senka koja ke go sledi.i ne, ne go varas ako razmenis nekoe mislenje na nekoj forum :)
     
  13. Kiara

    Kiara Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    немој да ми се љутиш или да ме сфатиш погрешно ама маж ти е fuckin loco. Мислам како може да ти ги забранува тие работи ако не правиш ништо и не разменуваш контакти? Ајде кога би правела нешто ама вака? Еве и на дечко ми му пречи да контактирам со машки на ФБ или слични мрежи ама да ми забрани на форуми да седам, мислам глупост. НЕ, НЕ ГО ВАРАШ! :D
     
  14. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    дали ова треба да го размислува секоја жена или девојка која имала виртуелен секс или не?